PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=439861}

Miecz prawdy

Legend of the Seeker
7,3 12 770
ocen
7,3 10 1 12770
Miecz prawdy
powrót do forum serialu Miecz prawdy

[pomoc] kto czytał?

ocenił(a) serial na 10

Słyszałem że dużo pominięć jest w serialu, ale mój problem dotyczy następującej rzeczy:

podobno wyspowiadani przez spowiedniczki stają się ich "niewolnikami", dowiadujemy się o tym w 4 czy 5 odcinku.
jednak Kahlan wyspowiadała w pierwszym odcinku fane'a, ktory przezył jej spowiedz, jednak nie zostal pod władza Kahlan.
no i tu teraz taka moja refleksja:-D. jak on mogł dalej wystepowac przeciwko niej? przeciez powinien jej sluchac, czy tak?
no wlasnie za ksiazki sie wezme, ale razi mnie to, czy ktos, kto czytal ksiazke moze to wytłumaczyc?
sory jak przekrecilem jakies imiona.
ogolnie serial wporzadku, choc slyszalem ze ksiazki sa epickie

ocenił(a) serial na 1
Merfiel

Witam :)
Jeżeli chodzi o przypadek fane'a czy jakiejkolwiek postaci z tego "serialu" to będziesz musiał mi przypomnieć o co tam do końca chodziło i jak zlekceważył jej "rozkaz".
Jeżeli chodzi o moc Spowiedniczki według książki to polega ona na tym że porażonego mocą przepełnia miłość do spowiedniczki. Wszytko inne traci sens, jego wcześniej ja się nie liczy a świat wyłącznie kręci się wokół tej co go poraziła. Jej najcichsza prośba byłaby spełniona bez żadnego zawahania. Byłby jej oddany i zrobił wszystko co by tylko powiedziała a najsilniejsze ze spowiedniczek potrafiły nawet zabić słowem czyli zwyczajnie poprosić by umarł dla niej. W książce spowiedniczki były tymi które utrzymywały sprawiedliwość w Midlandach a Matka Spowiedniczka przewodziła Radzie Midlandów. I nie ma takiej opcji żeby człowiek porażony mocą spowiedziniczki mógł się jej sprzeciwić... Oczywiście według książki:)
Mam nadzieje że choć ciut pomogłem :)

ocenił(a) serial na 10
mocococo

o dziekuje. miło.
no właśnie pogłębiłeś moją:-D. nie no, właśnie. rozumię to.
rozpiszę to.
na poczatku serialu Kahlan i Denne, nie wiem jak sie pisze(jej siostre)
goni Fane i malym oddzialem.
Kahlan przechodzi przez Bariere, no a te ziomy Ją gonia,
Lapią ją w lesie w westlandach. Fane chce od Niej ksiege opisania mroków i w momencie kiedy do niej podchodzi, Ona go spowiada. On zabija swoich ludzi i spowiedz tak jakby traci moc, fane nadal chce ksiege i grozi jej. no i tam ratuje ją Richard Cypher, co nie:-D. czy jakos tak.

on pozniej pyta co mu zrobila dotykiem i takie tam.
Fane pozniej opowiada bratu richarda ze zabila mu ludzi i takie tam.
Richard zabija Fane'a dopiero pod koniec pierwszego odcinka, przy barierze... przez ten caly czas Fane, jest przeciwko Kahlan, tak jak gdyby, moc dzialala tylko na pewna chwile. a w pozniejszych odcinkach dowiadujemy sie ze moc dziala, tak jak dziala, ze nie ma sily by wyspowiadany wystapil przeciwko swojej spowiedniczce.

No i nie wiem jak bylo w ksiazce, bo fane jest chyba glowna zla postacia pierwszych rozdzialow. przezyl spowiedz, ale tak jakby urok go puscil, dalej byl "zly".

no jakos tak to wyglada :D. dla Mnie to dizwne. Jak pamietasz to napisz jak bylo w ksiazce z tym facetem bo ja nie wiem:-D. jakies resisty ma na spowiedz chyba :-D.

Merfiel

a więc sprawa wygląda tak, że kahlan nie poraziła swą mocą fane'a tylko jakiegoś innego żołnierza, jak dobrze się przyjrzysz to zobaczysz (fane nie ma miecza a ten porażony ma i fane go zabija). tak więc fane nigdy nie był porażony mocą spowiedniczki. a co do książki to nie występuję tam żaden fane o ile pamiętam, ojciec richarda został zabity przez samego Rahla posępnego, który wcale nie zniszczył granic czarami tylko miał smoczycę która go przenosiła nad granicami.

po obejrzeniu serialu to mogę napisać że wiele rzeczy się nie zgadza- wątek z księgą opisania mroków: ojciec richarda od najmłodszych lat uczył richarda na pamięc całej księgi a potem ją spalił i w sumie wokół tej księgi osnuty jest cały pierwszy tom. z rzeczy które się zgadzają to: pierwsze prawo magii i postać zedda: w książce też jest lekko trzepnięty (w serialu nie wytłumaczono czemu pierwsze ujęcie zedda było nago;P) i uwielbia jesć

ocenił(a) serial na 10
Merfiel

jaaaaa piernicze... faktycznie. nie Jego wyspowiadala. jakiegoś wolnopróżniaka... a ja sie zastanawialem..
przepraszam za zamieszanie i dziekuję za pomoc.

No własnie... z tego co napisales ksiazka naprawde je (ksiazki) sa duzo lepsze. poszukam po empikach. Film tez bede ogladał bo Kahlan ładna. i faktycznie budzetowo nawet stoji, czasem jest bardzo przyjemnny, ale wyprzedze sobie ksiazkami bo z tego co slyszalem sa swietne i lepsze od filmu.
pozdro.

ocenił(a) serial na 2
Merfiel

serial to badziewie, nie ma nic wspolnego z ksiazka, ktora jest rewelacyjna - jak chcesz sie dowiedziec o roznicy, ktora spowodowala, ze przestalem ogladac serial przeczytaj watek o petycji.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones