PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=439861}

Miecz prawdy

Legend of the Seeker
7,3 12 770
ocen
7,3 10 1 12770
Miecz prawdy
powrót do forum serialu Miecz prawdy

Przeczytałam większość książek Goodkinda, nie jest to szczyt literatury - zwyczajne czytadło:) które jest przyjemne, ale nie wnosi nic nowego. Dlatego śmieszy mnie święte oburzenie ludzi którzy też go przeczytali i uważają że serial jest beznadziejny.
Trzeba zwrócić uwagę na to że film (/serial) i książka mają swoje prawa. Nie można dokładnie przełożyć fabuły, bo raz sezon składałby się z 60 odcinków, dwa byłby koszmarnie nudny. Moim zdaniem ogromną zaletą serialu jest to że nie powtarza wydarzeń z książki, był to ukłon w stronę osób które czytały i wiedzą o co chodzi. Scenariusz współtworzył Goodkind i jest to wyczuwalne w wielu śmiesznych momentach:).
Prawda, nie obyło się bez scen, które obrażają inteligencję widza, ale to jest jedna rzecz którą twórcy powinni poprawić.
Muzyka była cudowna! Tworzyła klimat za którym teraz tęsknię.
Richard był mało richardowaty, ale jak dla mnie to na plus, bo bardziej polubiłam postać z serialu. Do Kahlan nie potrafiłam się niestety przekonać;)
Ale ogólnie nie jestem rozczarowana serialem, chociaż oglądałam ze sceptycznym nastawieniem.


Myślę że z serialem jest podobnnie.

witch_ciri

Odpowiem jako osoba, która nie zna książek Goodkinda. Całkowicie mnie ten gatunek "nie ciągnie". Jestem raczej z tej szarej eminencji zainteresowanej Shakespearem, Wildem i Byronem.:P
Dlatego chciałbym krótko powiedzieć, że po kilku odcinkach serialu moge stwierdzić, iż jest on na dosyć dobrym poziomie. Nie jest to nic specjalnego, efekty specjalne mogłby być lepsze, jednak całkowicie zgodzę się z Tobą w kwestii ścieżki dźwiękowej. Jest naprawdę fenomenalna, a przede wszystkim nastrojowa. Podobnie rzecz się ma z głównymi bohaterami. Jako swego rodzaju romantyk-marzyciel, mogę zauważyć "chemię" między Richardem, a Spowiedniczką. Ten element bardzo mi się podoba.
Nie czytałem książek, ale chciałbym się dowiedzieć ( cierpliwość jest cnotą, ale nie w tym przypadku ), czy mają oni na przestrzeni książek jakiś "romans"?
Pozdrawiam i naprawdę polecam!

MarekAntonivsz

witaj szara eminencjo- milo poznac:D
faktycznie, Oscar Wilde jest jedyny w swoim rodzaju:) ja tez go bardzo lubie
romans - tak, maja:) ale nie powiem czy z happy endem czy bez... ]:>
na pewno jeszcze sie dowiesz- podobno beda krecic drugi sezon

witch_ciri

Ach, dobrze wiedzieć, że mają.:)
Sam(a) dodałeś(łaś) 2 możliwości: z happy lub bez happy endu. Sugeruje to drugą opcję... Obym nie miał racji.:P
Pozdrawiam
PS Tak, wyniki pierwszego sezonu na całym świecie były podobno nadzwyczaj dobre. Nic dziwnego, naprawdę przyjemnie ogląda się ten serial. Krytycy też zdają się mieć rację mówiąc, iż jest to najlepszy tego typu serial.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones