PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=439861}

Miecz prawdy

Legend of the Seeker
7,3 12 770
ocen
7,3 10 1 12770
Miecz prawdy
powrót do forum serialu Miecz prawdy

Uważam, że pilot był jeszcze w miarę, ale teraz serial zdecydowanie spada poniżej poziomu. Bardzo szkoda, bo aktorzy są dobrani fajnie, klimat, krajobrazy też są ok. Zastanawia mnie czemu nie zrobili filmowej wersji, może byłaby bardziej udana...ale póki co jeszcze dam szansę serialowi i zobaczę parę odcinków;)

ocenił(a) serial na 1
donia540

Pewnie dletego że w filmie nie mogliby zawrzec wszystkich wątków z historii. Miałem nadzieje, że każdy sezon serialu bedzie odpowiadac 1 tomowi ksiazki.Okazało sie że poza pilotem nie jest to adaptacja, a jakas bardzo luźna wariacja na temat... Niestety serial jest jedna wielka kupą, która z książką nie ma za wiele wspólnego-aktorzy są plastikowi i wogole nie mam pojecia kto dał kasą na taki badziew- baaaardzo sie zdziwię jesli pwostanie drugi sezon. Skończyłem oglądac po drugim odcinku- i było mi strasznie wstyd bo znając książki Goodkinda poleciłem serial znajomym, gdy usłyszałem że powstaje...

szczy_pior

ja jestem dopiero w połowie 1 tomu, ale już mogę przyznać Ci rację, serial zupełnie odbiega od książki, jakby 2 zupełnie inne historie. Bardzo szkoda bo można by go naprawdę zrobić ciekawie, może gdyby ktoś inny się tym zajął, a tak mmy marną adaptację kultowej sagi...

ocenił(a) serial na 10
donia540

Bo ja wiem czy marną??? Sezon (lub cały serial) się jeszcze nie skończył (pewnie wielu z Was tego już sobie życzy), więc możliwe, że z każdym odcinkiem będzie lepiej. Obejrzałem 6 odcinków i szczerze przyznam wkurzyły mnie niektóre wątki, wymyślone miasta, śmieszni niektórzy bohaterowie, albo jakieś przedmioty itp. które w książkach pojawiały się dopiero np. w "Kamieniu Łez" (Rada'Han czy Quillion). Więc nie wiem co jest intencją twórców (?) Przeczytali większość (lub wszystkie częśći) i zrobili MEGAMIX???? Pomijając już to wszystko są i plusy: dobór aktórów jest OK; krajobraz także (z tym, że przesadzają czasami z pokazywaniem w każdym prawie odcinku tych samych widoków); mam nadzieję, że "gorzej" już być nie może (tylko lepiej!!) i reszta odcinków będzie w miarę ;) De facto zostało ich jeszcze... 16 :D Pozdrawiam wszystkich fanów :P

ocenił(a) serial na 8
donia540

Nie czytalem ksiazki, ktos mi ten serial polecil.

Historia trąci troche serialem Herkules/Xena wojownicza ksiezniczka, ale jednak powiem, ze........... no coz, jestem osoba, ktora zachwycala sie Robin Hoodem z Michaelem Praedem, kiedy jeszcze byly 2 kanaly w TV, a ten serial jest w podobnej konwencji.

Nie przeszkadza mi na szczecie az tak bardzo nagminna glupota scenarzystow, to ze przy niektorych miastach wymagaja od chlopow "dokumentow", jest tylko jednym z bardzo wielu podobnych absurdow klujacych w oczy.

Lubie fantasy/filmy przygodowe na koniach i z mieczem w dloni, ogladanie ich mnie relaksuje i nie musze tego jakos specjalnie nikomu tlumaczyc.

Jestem na 5 odcinku i serial sprawia mi najwyklej w swiecie frajde- rewelacja i odkryciem jednego z serialowych sezonow to on jednak z pewnoscia nie bedzie, duzo mu do tego brakuje, bardzo duzo. Bridget Regan straszliwie mi sie podoba w tej roli, lubie ten typ kobiecosci i w sumie to ona mnie chyba trzyma najbardziej dalej przy tym serialu, choc pewnie z uwagi na wspomniana powyzej "konwencje" i tak bym go pewnie obejrzal;]

Jak narazie daje mu miedzy 6-7, ale ocenie po pierwszym sezonie, a nie czastkowo.

ocenił(a) serial na 4
donia540

Ja jako osoba bardo lubiąca tą sagę ubolewam nad tym serialem. Zgadzam się że pilot był ciekawy, ale to co robią w dalszych odcinkach przekracza wszelkie granice dobrego smaku. Na boga, co oni zrobili z Zedem!!!

donia540

Książki nie czytałem , jestem przy 6 odcinku i mam coraz to większą ochote na jej przeczytanie. Ten serial uważam za nizły , postacie adekwatkie dobrane , przepiękne pejzarze.Oczywiście jest pare rażących niedociągnięć ale coraz bardziej sie rozkręca.Mam nadzieje że będzie coraz lepiej.Cieszę sie że kręcą takie seriale bo jest na nie popyt , trzymam kciuki za emisje w polsce tego serialu i że będą kolejne części.

donia540

serial zdecydowanie odbiega od książki, może tylko postacie i ich niektóre właściwości są te same, ciekawa jestem czy w serialu pozotano w zgodzie z fabułą książki odnośnie tego kto jest prawdziwym ojcem Richarda, bo wątek z zeddem jako dziadkiem Richarda pozostawiono, a ciekawe jest też jak jedna mord sith ożywiła Dennę po zabiciu jej przez richarda mieczem nad któreym denna miała panować. Serial po prostu mnie zadziwia

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones