PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=439861}

Miecz prawdy

Legend of the Seeker
7,3 12 770
ocen
7,3 10 1 12770
Miecz prawdy
powrót do forum serialu Miecz prawdy

Czy warto oglądać?

użytkownik usunięty

Oglądałem pierwszy odcinek - i na prawdę nie spodobał mi się film. Takie sobie gadanie, wszystko mi w nim nie pasuje, strasznie nierealistyczny, a aktorstwo stoi na niskim
poziomie. Czy dalej będzie lepiej, czy jak mi nie spodobał się na początku to lepiej sobie odpuścić?

ocenił(a) serial na 9

Nierealistyczny? Ekhem ... może dlatego, że to serial fantasy? Jeśli "wszystko" ci w nim nie pasuje to obawiam się, że nie będziesz ukontentowany dalszym ciągiem. Kilka pierwszych odcinków rzeczywiście prezentuje się niezbyt zachęcająco. Owszem, moim zdaniem Miecz Prawdy zyskuje w drugiej połowie sezonu a w szczególności wznosi się na wyższy poziom wraz z druga serią. Tym niemniej ogólny zarys treści możesz określić już na starcie.

Co do aktorstwa to według mnie jest bardzo dobre choć w tego rodzaju serialu sceny kiedy można to docenić są raczej rzadkie. Z mojej strony mogę serial polecić. Dla mnie jeden z najmilej wspominanych jakie oglądałem. Dobrze byłoby dotrwać do 2 sezonu. Chociaż jeśli naprawdę "wszystko" ci nie podchodzi to może być ciężko ...

użytkownik usunięty
HomeBird

Znaczy, może źle się określiłem. Jako "nierealistyczne" chodziło mi bardziej o reakcje bohaterów na różne bodźce niżeli o fabułę, która bądź co bądź nierealistyczna być musi (w końcu to fantastyka).
Ciekawi mnie tylko czy to będzie serial zmuszający do myślenia (Co wydarzy się w następnym odcinku? czy x zrobi cośtma? A co jezeli zdrajcą jest y? itd itd) czy po prostu ogląda się go przyjemnie, ale wprawdzie nic nowego nie wnosi. Taki luźny serial na luźne popołudnie, żeby się położyć i zrelaksować?

Z góry dziękuję :)

ocenił(a) serial na 9

Serial posiada spójną linię fabularną ale część odcinków pełni rolę zapychaczy stanowiących zamkniętą całość. Problem ten jest szczególnie widoczny przez pierwszą połowę 1 sezonu. W 2 serii jest znacznie lepiej. Zdarzają się cliffhangery acz "24 godziny" czy "Gra o Tron" to to nie jest.

W znaczącym uproszczeniu serial można postawić na jednej półce z mającymi juz swoje lata "Herkulesem" czy "Xeną". To raczej lżejsza odmiana heroic fantasy, tym niemniej ja właśnie za to go uwielbiam. Szczególnie dobrze wspominam serialową ekipę, w drugim sezonie powiększoną o świetną postać.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones