PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=439861}

Miecz prawdy

Legend of the Seeker
7,3 12 770
ocen
7,3 10 1 12770
Miecz prawdy
powrót do forum serialu Miecz prawdy

Dawne wspomnienia...

ocenił(a) serial na 7

Miecz Prawdy to pierwszy serial, który zacząłem oglądać. Pierwsze dzieło fantasy, oprócz
Władcy i Pottera, które tak mi się podobało.

Zacząłem oglądać z rodzicami na TVP. Bardzo podobał nam się.

Gdy jednak zaczęliśmy oglądać sezon 2... Masakra! Pierwszy odcinek był taki świetny,
wciągnęliśmy się na maksa! Wszyscy równo, ja, mama i tata jaraliśmy się tym serialem bez
reszty. A Cara wymiatała, a Zedd zawsze rozśmieszał. Idealny serial.

Teraz strasznie ubolewam, że się skończył. Przeczytałem 1 tom książki (o dziwo, zupełnie inny)
i mi się nie spodobał szczególnie. 2 tom przerwałem czytać, bo mnie nudził po iluśtam
stronach. A szkoda.

ocenił(a) serial na 9
adriannnn

Książki Goodkinda dość ciężko się czyta. Sam tego doświadczyłem podczas obcowania z tą lekturą. Autor nie stroni od opisów, w niemal każdym zdaniu można znaleźć masę epitetów. Do tego częste dygresje, które czasami traktują czytelnika jak owcę po wylewie, a czasami jak filozofa. Ogólnie cykl ma charakter moralistyczny, nie jest to typowo "epicka" historia jak chociażby Władca Pierścieni.
Także nie dziwię Ci się, że masz problemy z ukończeniem utworu. Osobiście wszystkie jedenaście tomów ukończyłem w ~9 miesięcy.
Mimo wszystko zachęcam do przeczytania całego cyklu, bo jest to piękna opowieść.

ocenił(a) serial na 7
Xsen

Dzięki za zachętę, być może przeczytam kiedyś. 1 tom przeczytałem tylko dlatego, że jechałem w długą podróż pociągiem i nie miałem co innego robić, ale w sumie nie żałuję :)

ocenił(a) serial na 7
Xsen

Racja, ciężka to lektura, ale jednak, jeżeli ktoś już zacznie i się wciągnie (jak ja), to szybko zlatuje czas, zwłaszcza, gdy historia jest tak rozbudowana, co powoduje, że chce się więcej i więcej. Ja wszystkie tomy (bez Wróżebnej Machiny, ale razem z Długiem i Pierwszą S.) przeczytałem chyba w 5 miesięcy. Mi osobiście te wszystkie rozwinięte części z przemyśleniami bohaterów, czy opisami różnych miejsc nie przeszkadzały, wręcz przeciwnie - pozwalały lepiej poznać świat, zagłębić się w niego ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones