PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=439861}

Miecz prawdy

Legend of the Seeker
7,3 12 770
ocen
7,3 10 1 12770
Miecz prawdy
powrót do forum serialu Miecz prawdy

Obeznany z książką i serialem napisać, których tomów serii dotyczy serial? Byłym wdzięczny.

chlebek12345

Pierwszy sezon do pierwszego tomu, a drugi do drugiego tomu;p
Tylko fabuła serialowa odbiega od tej z książki...

użytkownik usunięty
wojak995

Niekoniecznie bo np. w którymś z odcinków( nie pamiętam dokładnie którym ) pojawia się Jenssen która w książce pojawia się dopiero w Filarach Świata czyli tomie siódmym :D

Przecież napisałem że fabuła w serialu różni się od tej z książki ;) Mi się podobało kilka pierwszych odcinków serialu. Później zacząłem czytać książkę i serial wiele stracił w moich oczach... właściwie to uznałem go za śmieszny ;D

wojak995

Gdyby fabuła serialu była identyczna z książką to nie mielibyśmy 22 odcinków każdego sezonu. W każdej serii było nawiązanie do późniejszych tomów np. Cara zaczęła chronić Richarda dopiero w "Bractwie czystej krwi" III tom

ocenił(a) serial na 7
kocur1191

Książki (2 tomy) przeczytałam dopiero po obejrzeniu i niektóre rzeczy wydają mi się lepiej przedstawione w serialu, jak np niewrażliwość Richarda na moc Kahlan. Może przez to, że w książce często opisywane są różne historie dziejące się w tym samym czasie (szczeg II tom: Richard, Kahlan, Zedd, Rachel, Pałac Proroków), sprawiają wrażenie porozrzucanych, w serialu jest to bardziej uporządkowane. Niemniej jednak, i książka, i film bardzo mi się podobały, i na pewno będę do nich wracać ;)

ocenił(a) serial na 10
chlebek12345

Jeśli przeczyta się wszystkie części można dojść do wniosku że niektóre sceny zostały wzięte z innego tomu i lekko przerobione np. Richard w serialu ma siostrę Jensen która o ile dobrze pamiętam pojawiła się w drugim sezonie a w książce dowiadujemy się że Richard ma PRZYRODNIĄ siostrę w siódmym tomie. Ale większość opiera się na dwóch pierwszych częściach.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones