PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=439861}

Miecz prawdy

Legend of the Seeker
7,3 12 769
ocen
7,3 10 1 12769
Miecz prawdy
powrót do forum serialu Miecz prawdy

Jestem osoba, ktora nie czyta ksiazek fantazy. Jednakowoz, gdy
uslyszalem o tym serialu, postanowilem skosztowac tego gatunku. Nie
obchodzi mnie, co jest w ksiazkach. Moja ocene opieram na podstawie
tego, co moglem obejrzec.
Tak wiec, serial stoi na przyzwoitym poziomie. Pierwszy sezon byl
fenomenalny. Drugi tez tak sie zapowiadal. Niebawem final.

Drugi sezon jest troszeczke gorszy od pierwszego, ale wciaz trzyma
przyzwoity poziom. Mialem nadzieje na kolejne odcinki, kolejny sezon. A
tu wiadomosc, ze z powodu kryzysu finansowego, stacja ABC/Disney nie
moze pozwolic sobie na wyprodukowanie kolejnego sezonu. Podobno doszlo
do rozmow miedzy studiem Disney, a inna telewizja, SyFy, lecz z ta na
warunki nie moze przystac Disney. Podobno chodzi o kwote, zbyt duza, na
ktora nie stac studia Disney. Tak wiec, jak na razie serial nie bedzie
wznowiony "na" 3 Sezon. A szkoda...

Co o tym myslicie? Wedlug mnie to byl jedyny serial z gatunku fantazy,
ktory przyciagnal ma uwage...

Pozdrawiam

ocenił(a) serial na 10
MarekAntonivsz

Tal bez wątpienia to był najleprzy serial fantasy jaki oglądałem
szkoda, że nie będzie 3 sezonu.

APN

Wiecie może kiedy będzie ten odcinek co był na zwiastunie odcinka 19 2 serii ?

mateusz50110

8 maja ;)

FankaLOTS

thex:) szkoda że już się kończy ten fajny serial :(

użytkownik usunięty
MarekAntonivsz

cóż serial napewno genialnie zrobiony i ogląda się go przyjemnie i wogóle. co do kryzysu finansowego to jak w życiu na początku grają mało znani aktorzy serial się rozkręca praktycznie nie może być go bez aktualnie głównych aktorów (wątpię czy ktoś z was by się przestawił na takiego np innego poszukiwacza:) ) więc zapewne stawki 4 głównych aktorów zaczynają szybować.
Mam tylko nadzieję że zakończą sezon tak żeby nie było niedomówień bo inaczej będzie kolejny serial zakończony bez zakończenia - osobiście mam już tego dość bo było kilka seriali które zniknęły w taki sposób (np. kyle xy)

MarekAntonivsz

tak to jeden z najciekawszych seriali jaki w ogóle ostatnio oglądałam. Jest
świetnie zrobiony i to rzeczywiście kolejny serial który przez kryzys musi
się skończyć. Może dogadają się jakoś i nakręcą ten trzeci sezon choćby za
rok? Było by super bo wielu fanów mocno przeżywa takie zakończenie :-(

MarekAntonivsz

A ja mysle ze 3 sezon jednak bedzie. To ze mowia ze kryzys i nie maja kasy to zwykla podpucha zeby ,,zareklamowac" serial. Ludzi beda sie domagac 3 sezonu, w TV beda mowic ze ABC nie chce sie zgodzic itp. a kto na tym zyska? oczywiscie ABC. tak samo mialo byc z LOST ,,nie mamy kasy zeby krecic dalej" a jednak powsta 5 i 6 sezon? skad kasa, ktorej wczesniej rzekomo nie bylo?

MarekAntonivsz

Mam nadzieje wybrany, że masz racje:-)
rzeczywiście jest to dobry sposób na reklame tego serialu bo teraz tyle
fanów tego serialu się ujawnia a oglądalność również rośnie ;-)

mt2900

Gwoli scislosci, takze mam nadzieje, ze 3 sezon powstanie. Jak na razie,
nie ma na to srodkow.

Pozdrawiam!^^

MarekAntonivsz

Również nie czyhałam książki ale serial bardzo mi się podobał mam nadzieje że trzeci sezon zostanie zrealizowany.

MarekAntonivsz

Ja też jestem fanem tego serialu i ciągle mam nadzieję że nie zostanie on
anulowany. Ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła, trzeba czekać na
oficjalne oświadczenie stacji. Myślę że duży wpływ na decyzję będzie miała
oglądalność finału. Powstała też fanowska inicjatywa ratowania serialu, kto
wie może się uda, fanom "Chucka" się udało.
Dla zainteresowanych link do stronki inicjatywy:
http://www.saveourseeker.com/
i do petycji:
http://www.petitionspot.com/petitions/LOTS3/

ocenił(a) serial na 2
patryk315

wiecie ramowka jesienna stacji zostanie ogloszona juz 22 maja wiec nie za pozno z tymi petycjami?:P

MarekAntonivsz

jeżli chodzi o pieniądze to może kidyś tą kase uzbierają i wyprodukują 3 sezon jestem takiej nadzieji przez cały czas :)

ocenił(a) serial na 9
kinga45

Nie wiem co powiecie o mojej postawie ale ona jest całkiem inna. Serial bardzo mi się spodobał i również uważam, że to nalepsza pozycja fantasy. Książki nie czytałem,obecnie jestem w połowie 2ego sezonu i dawkuje sobie przyjemność oglądając po odcinku co kilka dni. Nie wiem jak kończy się ten sezon,nie śpieszy mi się z tą wiedzą. Najważniejsze. Jestem PRZECIW sezonowi 3emu mimo, że z pewnością byłby interesujący. Dlaczego? Ponieważ w obecnej formie "Miecz Prawdy" jest absolutnie świetny i może lepiej by było żeby tak pozostało. Nie sądzicie,że ta adaptacja Goodkinda może skończyc tak samo jak inne wyborne w początkowym stadium seriale? Nie trzeba daleko szukać - "Skazany na smierć" - 1szy sezon był odkryciem i czymś świeżym ale im dalej w las tym ciemniej. Z moich znajomych praktycznie każdy był rozczarowany poziomem 2ego a co dopiero 3ego sezonu. Podobnie z równie sławnym "Lost". Ciągi niektórych seriali zaczynają przypominać niemalże telenowele a intrygi w nich snute z fascynujących przeradzają się w...sam nie wiem absurdalne. Cliffhangery nie wystarczają już na końcu odcinka ale stosuję się je również przed przerwą reklamową i na zakończenie serii abyście tylko nadal oglądali (ale tu już odbiegłem od tematu). Jak śpiewa Markowski - "[...] trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść Niepokonanym wśród tandety lśniąc jak diament[...]
Jeśli wyjdzie 3ci sezon to czywiśćie będe go oglądał. Wolałbym jednak aby w mojej głowie "Miecz Prawdy" pozostał naprawdę diamentem zamkniętym w 24 odcinkach niżbym miał ze smutkiem stwierdzić...nie no znowu.
Dobrze wiecie ludzie,iż apetyt rośnie w miarę jedzenia. Gdyby wyszedł sezon 3eci to przecież po ochłonięciu zarządalibyście kolejnej dawki "narkotyku" a wiec 4,5... Ilość nie idzie w parze z jakością;przykładów ku temu mógłbym podać wiele - prośba o nowy serwer w grach mmo by dostać się do "topki",pogorszenie się jakości produktów wraz z rozwojem firmy od czekoladek przez wędlinę a na piwie np skończywszy itd itp
Jeśli tak wam zależy na serialu to zróbcie o nim stronę gdzie mogliby zbierać sie fani,bo teraz jest chyba tylko 1na

Cenisz ilość czy jakość?

kinga45

Niestety, anulowanie jest już pewne: http://www.prime-time.pl/2010/05/23/trzeci-legend-of-the-seeker-anulowany/

gondberg

Co do cb Zwierzch, LOTS realizowany jest na podstwie ksiazek, wiec chyba cos takiego jak w Losta-ach nie moze wystapic. Ja wczoraj obejrzalem ostatni odcinek i musze powiedziec ze czuje niedosyt, mialem nadzieje ze to inaczej sie skonczy. Z tego co pobierznie czytalem to najlepsze czesci ksiazki sa jeszcze przed nami, m.in wielka bitwa z wladca strego swiata, bardzo chcialbym to zobaczyc w TV :P
a co do tego info, pamietam jak pisali cos takiego o czwartym sezonie LOST i jak widac to okazalo sie bujda, wiec miejmy nadzieje ze i to nia jest

wybrany4567

Pisali, że ma być anulowany, czy że został anulowany? To spora różnica, to pierwsze to gdybanie, to drugie... no cóż znam chyba tylko jeden serial, który się odbił od takiej pozycji Chuck).

ocenił(a) serial na 10
gondberg

Moim zdaniem to tylko część kampanii reklamowej. Patrząc na rozmach akcji Save Our Seeker, zdziwiłbym się gdyby nie poszli za ciosem i nie nakręcili 3 sezonu. LotS ma dosyć sporą rzeszę fanów i widzów którzy są czynnikiem decydującym o popularności. Wystarczy wspomnieć 6 sezonów legendarnej Xeny czy tyle samo Herkulesa również Sama Raimiego :)
Myślę, że LotS tak szybko nie zniknie.

ocenił(a) serial na 9
Azakal

Zwierz49 myślę że po części masz rację jednak nie zawsze tak jest, jest wiele bardzo znanych seriali które po kilku sezonach naprawdę ewoluowały w coś fajnego nawet lepszego niż na początku np jak dla mnie był to Stargate SG-1 gdzie moim zdaniem najlepsze odcinki to przełom 6/7/8 sezonu z 10(w trakcie jednej z przerw międzysezonowych zmienił się producent co wyszło na plus) a i tak były środki na późniejsze robienie Atlantisa który jakoś już tak widzów nie przyciągał czy teraz SG Universe czyli na chwilę obecną w zasadzie 16 sezonów Gwiezdnych Wrót i 3 pełnometrażowe filmy + 2 w produkcji i nadal rzesza fanów praktycznie nie maleje jeśli dobrze byłby serial zrobiony to można spokojnie do 5-6 sezonów zrobić jak choćby Rancza dopóki serial nie jest definitywnie zakończony i jest furtka zostawiona nie należy tracić nadziei

ocenił(a) serial na 8
MarekAntonivsz

Ni bójta sie ludzie, jakby nie było, zakończenie jest otwarte (w sumie nie wiem jak jest w książkach, ale pewnie i dalsze przygody też są i możnaby je zrealizować), tak więc jeśli ktoś uzna, że jednak warto włożyć hajs w następny sezon to prędzej czy późnie się on pojawi.

ocenił(a) serial na 9
HektX

Saga ma 11 tomów. To sporo materiału na robienie tego serialu. Jak dla mnie mogliby wznowić produkcję 3 sezonu. Przez to całe zamieszanie z zawieszeniem produkcji postanowiłem sobie kupić książkę i przeczytać całą sagę.Wakacje się zbliżają, a zaraz po obronie będę miał masę wolnego czasu :)

Jak na razie przeczytałem pierwszych 200 str z "Pierwszego Prawa Magii" (jest to pierwszy tom serii i ma bagatela 700str!!). Zauważyłem dość dużą rozbieżność między serialem i książką. Powiedzmy, że po 200 stronach nie doszedłem jeszcze do końca pierwszego odcinka :P Natomiast tom drugi to "Kamień Łez", więc 2 sezon był opart na tym tomie. Książkę polecam, bo wciąga tym bardziej jeżeli ktoś lubił serial. Chce przez nie przejść jak najszybciej by poznać dalsze losy bohaterów :)
Pozdrawiam wszystkich fanów serii!! Miejmy nadzieję, że kiedyś wznowią produkcję :)

ocenił(a) serial na 6
MarekAntonivsz

Może jednak powstanie!Kryzysy nie trwają wiecznie!Poza tym tak dużej ilości ludzi się on spodobał że wracają do niego i wracają.Ja oglądałam go już z 10 razy i dalej oglądam!

ocenił(a) serial na 9
magdalacka05

Ja obejrzałam właśnie po raz pierwszy, i byłam zaskoczona tym jaki ten serial jest dobry. Spodziewałam się raczej przeciętniaka, w dodatku z nieznanymi aktorami, tymczasem aktorzy są świetni, a świat przedstawiony bardzo dopracowany (chociaż to jest pewnie zasługą książek).
I bardzo żałuję że skończyli na dwóch sezonach :( Za to teraz zabieram się za zgromadzenie całej serii książek, muszę zobaczyć co było dalej :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones