PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=439861}

Miecz prawdy

Legend of the Seeker
7,3 12 770
ocen
7,3 10 1 12770
Miecz prawdy
powrót do forum serialu Miecz prawdy

Jestem fanem calej sagi "Miecza Prawdy". Czekalem na ten serial z duzymi obawami ktore niestety okazaly sie sluszne.

Serial ma tylko niewiele wspolnego z ksiazka a watki kluczowe zostaly splaszczowne lub pominiete. Obejrzalem pilot do konca i wrazenie jest jedno.. to bylo 90 minut ktorych juz nigdy nie odzyskam.

Serial sam w sobie (pomijajac brak wiekszego zwiazku z ksiazka) tez niczego dobrego nie reprezentuje. Nie ma zadnych glebszych przemyslen i nie wyzwala ,zadnych emocji. Wieje plastikiem i kiczem. Mysle ,ze obecnosc aktorki odgrywajacej role Xeny nie byl czystym przypadkiem gdyz porownanie wlasnie do tej produkcji nasuwa mi sie na mysl...

Niestety... aktorzy maja wspolnego z glownymi bohaterami tylko imiona...
Jedynym slusznym wyborem wydaje mi sie Zedd...

Ehhh... wyobrazcie sobie gdyby LOTR'a splaszczyli jak Pierwsze Prawo Magii... ehhh juz nawet mis ie nie chce pisac. Na szczescie ksiazki sa na swoim miejscu na polce... na wyciagniecie reki.

ocenił(a) serial na 9
toshimitsu

Powiedz mi, gdzie w tym serialu jest aktorka grająca Xenę? :) Nie ma jej tam w ogóle. A kojarzyć się może, bo to ci sami producenci i te same krajobrazy, nie popadajmy jednak w skrajności. Nie zauważyłam również plastiku i kiczu, a zresztą były to dopiero dwa pierwsze odcinki :). Ja rozumiem, że film czy serial nigdy nie dorówna książce. Zawsze, jeśli podchodzimy do oglądania z wielkimi oczekiwaniami, nie zostają one spełnione...

ocenił(a) serial na 1
annica_2

Przepraszam pisalem w pospiechu , nie przeczytalem calosci przed zatwierdzeniem.

Aktorka grajaca Xene
byla na pokazie premierowym w stanach.

"Dopiero dwa dociniki"? ...czy ty czytalas ksiazke?
"Ja rozumiem, że film czy serial nigdy nie dorówna książce"
1) Serial jest tylko z lekka inspirowany ksiazka
2) Pomijajac zwiazek fabularny z ksiazka serial reprezentuje soba tyle co przygody Xeny czy Herkulesa.

Jak widzialem jak Goodkind ciezko przelyka sline w wywiadach mowiac o tym ,ze "serial bedzie nieco odstawal od ksiazki". On juz wiedzial co sie szykuje.

Ale nie ma nic straconego. Moze za 15-20 lat jakis ambitniejszy rezser podniesie ta ksiazke i zrobi to z pasja jak Jackson LOTR'a.

Jak narazie. Ogladanie to czas stracony... bezpowrotnie.

ocenił(a) serial na 9
toshimitsu

Aktorka grajaca Xene byla tam, bo jest zona glownego producenta, wiec nie wydaje mi sie to zbyt dziwne ;]

annica_2

Annica, slonce, popieram! Ha, poznajesz? To ja, red z chakramu naszego.

Mi sie serial jak najbardziej podoba. Coz, Tapert juz wsadzil tam spora czesc xenowej obsady (byl boriasz, joxer, draco to jeden z glownych...) ale mi to nie wadzi. Podobaja mi sie widoczki, efekty i wlasnie prawdziwa bron, a nie jak w Xenie plasticzki, gumki czy cokolwiek tam mieli. Owszem, XWP wymiatalo za swojego czasu i gdyby mieli takie pieniadze i takie mozliwosci jak w przypadku LOTS to pokazaliby ladne pazurki. Niestety tak sie nie stalo. Ja tam mam nadzieje, ze serial sie rozwinie, choc glowny bohater to troche taki cieciowaty ;P Drewna rabac nie umie i przypomina mi Karla Urbana (xenowego Cezara) za mlodu.

Nie czytalam ksiazek, wiec ciezko mi sie wypowiedziec czy serial sie trzyma fabuly czy tez nie. Zapewne w niektorych miejscach tak, w innych nie. Coz, tak to juz jest z adaptacjami.

ocenił(a) serial na 1
redxf

Serial wprost dla wiernych widzow Polsatu. koniec

ocenił(a) serial na 1
toshimitsu

Film praktycznie nie ma nic wspólnego z książka. Nie nazwałbym go nawet ekranizacją. Sam film jest przeciętny, kiepski scenariusz, mnóstwo rażącego patosu i do tego efekty specjalne delikatnie mówiąc ‘odstające’ od standardów dzisiejszego kina. Myślałem, ze w końcu będziemy mieli ekranizacje fantasy choćby zbliżoną do „Władcy…”, a mamy kolejnego gniota na poziomie ekranizacji „Wiedźmina” . Nie znalazłem żadnych przesłanek mówiących, że kolejne odcinki będą lepsze. Zdecydowanie nie polecam.

dawid14

Zgadza się, choć za mną dopiero dwa odcinki, to zgasła we mnie już nadzieja, że coś z tego serialu będzie (obym się mylił). Nie będę się powtarzał po przedmówcach, dodam tylko, że strasznie nafaszerowali sceny walk zwolnieniami akcji (coś jak w "300"). Aż do przesady, co drugie cięcie mieczem jest charakterystycznie zwolnione i stłumione.

toshimitsu

ja nie lubię fantasy oglądam ten serial bo jest lekki kilka atutów :) ładne krajobrazy trochę humoru i fajna Spowiedniczka:D gdyby nie te trzy rzeczy w ogóle bym nie oglądał tego serialu a tak 40 minut mija lekko :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones