PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=439861}

Miecz prawdy

Legend of the Seeker
7,3 12 770
ocen
7,3 10 1 12770
Miecz prawdy
powrót do forum serialu Miecz prawdy

Ile tomów obejmuje historia opowiadana w serialu? Oczywiście chodzi mi o pierwszy sezon, jak i również o kolejne-jeżeli wiadomo jak daleko w głąb historii one sięgną. Oglądałem dziś pierwszy odcinek, spodobało mi się i chciałbym najpierw przeczytać książkę(i), a dopiero później obejrzeć serial.

michalak_adam

Książkowa seria skłąda się z 11 tomów i spokojnie można je czytać wielokrotnie bo wciągają niesamowicie. ostatnie 150 storn każdego tomu łyka się na raz. Kazdy sezon serialu ma przedstawiać wydarzenia z jednego tomu (wiec bedzie zapewne 11 sezonow, chyba ze cos dodadza albo ujmą), i samo to pokazuje świetnie jak wiele się dzieje w każdej książce Goodkinda, gorąco polecam. Pierwszy tom to Pierwsze prawo magii.

thegrizzly

Teoretycznie masz rację, ale jeśli oglądało się ostatni odcinek to wiadomo że nie można będzie zrobić wiernie następnych książek.
Założenia oficjalne są faktycznie jeden tom jeden sezon. Osobiście jednak wątpię aby to tak zrobili. Wystarczy sprawdzić zgodność całego sezonu z książką. Nie przesadzę jeśli powiem że pokrywa się w 20%.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones