PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=439861}

Miecz prawdy

Legend of the Seeker
7,3 12 770
ocen
7,3 10 1 12770
Miecz prawdy
powrót do forum serialu Miecz prawdy

W którym odcinku Richard zostaje porwany przez te babki w czerwonych strojach z długimi warkoczami? Torturują go i robią mu misz masz z mózgu? Kto mi powie? Czekam z niecierpliwością!! ;)

aneant89

W odcinku 8, aczkolwiek nie pamiętam tytułu.

ocenił(a) serial na 10
aneant89

Tytuł do denna

ocenił(a) serial na 10
aneant89

Przy okazji współczuje skoro jesteś już pszytym odcinku to wiedz że już się nie oderwiesz od tego serialu zdradze ci tylko że dalej jest coraz ciekawiej

HUBERTciawo

Oglądałam pierwszy sezon na tvp a do tego odcinka chciałam wrócic. Drugiej serii nie oglądałam. Nie mogę się zebrać. Ten serial jest dla mnie miły dla oka, ale nie rzuca na kolana jak Władca Pierścieni. Nie czytałam książek, ale chciałabym to nadrobić. Władcę przeczytałam po seansie trzech filmów i nie mogłam niektótrych faktów przyjąć do wiadomości podczas lektury ;)

ocenił(a) serial na 10
aneant89

Cóż ja nie lubie książek a władca pierścieni jest dla mnie średni więdz wygląda na to że się nie dogadamy

HUBERTciawo

;) Zdarza się i tak ;)

aneant89

Druga seria jest równie dobrze jak pierwsza. I polecam najpierw obejrzeć do końca serial, a potem zabrać się za książkę. Ja zachowałam taką kolejność i wiem, że gdybym najpierw czytała książkę, to serial byłby dla mnie dnem; a tak podoba mi się i serial i książka, choć są takie rozbieżne.
A Władca Pierścieni, to wiadomo klasyk :D Choć według mnie Goodkind mógłby z nim rywalizować.

alex_revin166

Ja właśnie zachwyciłam się Władcą sfilmowanym i jak sięgnęłam po książki to co chwilę tylko "Ej, ale to nie tak!" No i sam fakt, że Frodo ma 60 lat (!!)a Aragorn 87 był trochę zniechęcający. Dopiero później doczytałam, że Aragorn był długowieczny ;) Mam Władcę, wszystkie trzy części w wersjach reżyserskich i bardzo mnie ten fakt cieszy. Jest wiele scen, które są genialne a których nie ma w wersji skróconej. Poza tym po przeczytaniu książki miałam refleksję na temat związku Aragorna i Arweny. W filmie miłość A&A jest pokazana "dosadnie", całują się, są razem ich relacja jest fizyczna natomiast w książce była raczej duchowa. To była miłość na podległość. Wzdychanie do siebie i dopiero na końcu jak wzięli ślub i potem jak wiemy mieli dzieci przeszła do tej fizycznej!! ;D

aneant89

Scena z wiekiem Aragorna jest w wersji rozszerzonej - jak rozmawia z Eowyn XD. Ale dużo jest takich "kwiatków", pomiędzy książką i filmem, uśmiać się można, jak się je porównuje. Ja miałam sporo frajdy z czytania Władcy Pierścieni, bo też najpierw oglądałam film. Książkę przeczytałam dwukrotnie, ale film i tak znam lepiej - prawie na pamięć ;]

alex_revin166

Jak się postaram to rzucam dialogami, po angielsku ;) ;D Moja przyjaciółka uważa, że jestem dziwna skoro lubię Władcę, ale jest to mój ulubiony film x3. Uwielbiam oglądać i czasami robię sobie maratony. Jak na tvn leci, zawsze oglądam. Ale jak mam teraz wersje rozszerzone, to w ogóle, chociaż jak p

aneant89

U mnie jest w czołówce ulubionych filmów, z wyraźną przewagą Dwóch Wież. Po prostu lubię jak Aragorn i spółka sobie biegną przez cały film ;] A na dysku mam obie wersję - podstawową i reżyserską, bo czasami do podstawowej też się chce wrócić. Na maraton wychodzi bite 12 godzin samego Władcy. Plus 3 jak się doda Hobbita, jeszcze mi się nie udało obejrzeć ciągiem xD

alex_revin166

Ja mówiąc maraton miałam na myśli 3 wieczory trzy filmy. ;) Albo dwa filmy w sobotę!! ;) LOTR jest SUPER!

aneant89

Ano, zgadzam się w stu procentach! ;]

ocenił(a) serial na 10
alex_revin166

Ja również najpierw obejrzałam serial (oba sezony) a potem, po długim czasie zabrałam się za książki i nie żałuję. Film bardzo różni się od książki jak np. sam fakt, że w książce Lord Rahl jest ojcem Richarda a nie jak w filmie jego bratem. Nie mają oni również siostry Rachel, ta postać występuje ale jest całkiem inna. Bardzo mnie to zaskoczyło bo przed przeczytaniem "Pierwszego prawa..." wiedziałam, że Rahl nie jest bratem Richarda ale o Rachel nie miałam pojęcia. Sytuacja Denny również została trochę inaczej przedstawiona, szczególnie jej koniec. Ale już przyzwyczaiłam się do takich zmian i z przyjemnością mi się czyta "Miecz Prawdy".

xhulix12

Siostra Richarda to ma imię Jennsen, nie Rachel.

ocenił(a) serial na 10
alex_revin166

No tak, kurde tak dawno nie oglądałam, że już mi się pomieszało...a była jakaś Rachel w serialu?

xhulix12

Była xD w książce też. Mała dziewczynka, podnóżek księżniczki Viollet.

ocenił(a) serial na 10
alex_revin166

No, że w książce to wiem tylko w serialu nie pamiętałam. Ale już wiem, to było w odcinku "lalkarz" czy jakoś tak xD

ocenił(a) serial na 10
xhulix12

Dokładnie tak

aneant89

w 1 części tomu, a już niebawem wychodzi!!!: Trzecie królestwo!!! Ciąg dalszy

ocenił(a) serial na 9
sitrej

Trzecie Królestwo już wyszło, bodajże we wrześniu. Póki co można go kupić w wersji angielskiej.

Xsen

kiedy spolszczenie?

ocenił(a) serial na 9
sitrej

Nie mogę znaleźć informacji na ten temat, jednak wydaje mi się, że w ciągu najbliższych dwóch miesięcy.

Xsen

a o czym jest trzecie królestwo? Z kilka miechów temu czytałem wróżebną machinę lecz słabo pamietam: Khalan ktoś porwał, Hanis Arc czy jak mu tam coś kombinuje.....co dalej?

ocenił(a) serial na 9
sitrej

Nie wiem i póki co, wolę nie wiedzieć, ponieważ jestem na etapie czytania "Machiny".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones