PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=439861}

Miecz prawdy

Legend of the Seeker
7,3 12 770
ocen
7,3 10 1 12770
Miecz prawdy
powrót do forum serialu Miecz prawdy

Witam,
wszyscy, ktorzy tak jak ja uwielbiaja ten serial, to prosze o podpisanie sie ponizej. Oto krotkie moje zdanie na temat serialu :
Dla mnie 10/10. Mimo, iz bardzo wiele zmieniono w stosunku do powiesci Terrego Goodkinda, to - jak dla mnie - zrobiono to znakomicie. Przede wszystkim ten serial ma wspanialy klimat ksiazki ( co rzadko sie udaje zrobic... ), swietna obsada i gra aktorska, momentami piekna, nastrojowa muzyka, ktora podkresla swietny klimat. Jak dla mnie fabula zostala bardzo fajnie przedstawiona. Jest wiele ciekawych, nowych rzeczy, o ktorych nie bylo mowy w powiesci np. oddech zycia Mord Sith. Oczywiscie moglbym sie przyczepic do paru szczegolow, ale sobie daruje. Plusy zdecydowanie przewazaja.
Jesli macie podobne odczucia, to bardzo prosze o komentarz i zapraszam do znajomych. Pozdrawiam i czekam na wasze komentarze ;);)

ocenił(a) serial na 10
Shurtugal_Eragon

Mam podobne odczucia. Dla mnie tez 10/10. Oczywiscie ten serial moglby by jeszcze lepszy, gdyby bardziej trzymal sie faktow z ksiazek. Ale coz... P;)

tobiasz12

Masz racje. Dla mnie np. bylo by lepiej, jakby fakty z powiesci byly przedstawione bardziej brutalnie, tak jak zostaly opisane w ksiazce, to napewno dodalo by troszke mroku i klimatu oraz realizmu... np. watek porwania Richarda przez Mord Sith... A poza tym, to rezyser pominal watek Adie w 2 sezonie - ktora jest jedna z glownych postaci w 3 czesc - i ciekawi mnie, jak rezyser z tego wybrnie, przy ewentualnym 3 sezonie. Oczywisci, podobnie jak wielu moich kumpli zaluje, ze tak wiele zmieniono, mimo to serial oglada sie z wielka przyjemnosca. P;)

Shurtugal_Eragon

10/10 to trochę za dużo jak na ten serial. Ja dałam 8/10 co i tak jest już mocno zawyżone.

Ale co do samego serialu to się zgadzam, Bardzo przyjemnie się go oglądało :)

ocenił(a) serial na 10
Shurtugal_Eragon

Dla mnie to serial wszechczasów. Aktorzy świetnie dobrani, zwłaszcza Bridget Regan jest niesamowita.

maurycio2

Tak, to prawda, ale nie wiem czy zauwazyles podczas ogladania zwlaszcza 2 sezonu, ze:
niestety nie bardzo sie da nakrecic 3 sezon, bo:
- Wątki: Pałacu Proroków, Sióstr Światła i Sióstr Mroku zostaly całkowicie źle przedstawione, a są one kluczowe w 3 czesci ksiazki - kazdy, kto czytal sie zgodzi... ;
- nie ma mowy wogole o proroku Nathanie, chimerze Gratchu oraz o Warrenie i o wielu drobniejszych rzeczach, ktore sa istotne...
Wobec tych powyzszych argumentow, niestety nie da sie nakrecic 3 sezonu, zwlaszcza jesli mialby byc on oparty o ksiazke...
Bo tak sie sklada, ze ogladam wlasnie po raz 3 sezon 2 i tak mnie to naszlo... Jedyne sensownym wyjsciem, bylo by nakrecic od nowa caly serial, tylko zeby tym razem stanowczo bardziej trzymal sie on faktow z ksiazki jak np. w Hobbicie, Wladcy Pierscieni, czy w Harrym Potterze. Dla mnie, te 3 ekranizacje sa przykladem prawie idealnej zgodnosci filmu z ksiazka oraz oddajace swietny klimat z powiesci... Albo calkowicie zmienic dalsza fabule serialu...
Dla mnie np. bylo by lepiej, jakby fakty z powiesci byly przedstawione bardziej naturalnie, tak jak zostaly one opisane w ksiazce, to napewno dodalo by troszke mroku i klimatu oraz realizmu... np. watek porwania Richarda przez Mord Sith...
Mimo to, serial oglada sie z wielka przyjemnoscia. P;)

ocenił(a) serial na 10
Shurtugal_Eragon

Zgadzam sie. Rowniez ogladam teraz 2 sezon i mam takie same odczucia, niestety. To stanowczo niesprawiedliwe, ze jak jest swietny material na film/serial, to zawze musza cos zepsuc... P;)

ocenił(a) serial na 7
Shurtugal_Eragon

W sumie książki nie czytałem więc nie mogę się czepiać fabuły, a co do serialu bardzo przyjemnie się go oglądało. Fajnym kontrastem do całości serialu były krótkie dialogi humorystyczne na rozluźnienie. Mam pytanie do osób co czytały książkę, czy humor się też pojawia w dialogach między bohaterami?

SkullKid_

Jak najbardziej humor jest !!! Zdecydowanie polecam Ci te ksiazke. Mysle, ze Cie wciagnie na dlugie godziny, tak jak wciagnela mnie i moich znajomych !!! Pozdrawiam ;)

ocenił(a) serial na 7
Shurtugal_Eragon

Przeczytałem jak na razie Dług Wdzięczności i się zastanawiałem, którą seria zacząć Miecz Prawdy czy Malazańską Księgę Poległych. Chyba w pierwszej kolejności biorę się za Miecz Prawdy.

SkullKid_

Miecz Prawdy, jest moim 2 najlepszym serialem na 1miejscu jest Doktor WHO, no ale jak Miecz prawdy miał więcej odcinków to byłby na 1 miejscu i o wiele by wyprzedził Doktora, wiec bardzo bym chciał zęby kiedyś powstał 3 i kolejne sezony,

ocenił(a) serial na 8
Seba_paj

zna ktoś podobny serial, bo też go uwielbiam, ale nie ma 3 serii i chyba nie będzie...

lulu56

Polecam Przygody Merlina, Grimm oraz Terra Nova, chyba ze juz ogladales... Te 3 seriale sa w konwencji fantasy, takze mysle, ze Ci sie spodobaja. Polecam rowniez serial Revolution, ktory wlasnie teraz ogladam ;) Pozdrawiam ;)

ocenił(a) serial na 8
Shurtugal_Eragon

przygody merlina i terra nova oglądałam , teraz kończe gre o tron, a revolution zobacze

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones