PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=439861}

Miecz prawdy

Legend of the Seeker
7,3 12 770
ocen
7,3 10 1 12770
Miecz prawdy
powrót do forum serialu Miecz prawdy

ZAGADKA???

ocenił(a) serial na 8

Witam przede wszystkim fanów tej powieści i serialu. Mam nadzieje że macie odpowiedź na moje pytanie.

oglądałem obydwa sezony z dwa razy, książek nie czytałem!, na Wikipedii czytałem o tym wszystkim o postaciach miejscach i różnych tam ciekawostek, nie wiem czy moge ufać Wikipedii ale jeśli mam, często mi się zdarza że tak, to wiele jest nie prawidłowości miedzy książkami a serialem

np. jak w serialu wiemy to Richard musi zabić swego brata Rahla

natomiast na Wiki pisze że Richard musi zabić Rahla Posępnego czyli swojego Ojca a nie brata!

na dodatek Panis Rahl w serialu jest ojcem Richarda
a według Wiki Panis to ojciec Rahl Posępny

a Rahl Posępny jesy ojcem Drefan Rahl i Richarda

więc pytanie czy serial jest na podstawie Terry'ego Goodkinda jak to mówi lektor w serialu czy nie?

wojjos

Serial jest na podstawie książki, ale dużo rzeczy jest pozmienianych.
Ojcem Richarda (jak i Drefana) jest Rahl Posępny.
Ojcem Rahla Posępnego i dziadkiem Richarda jest Panis Rahl (zabity przez Zedda).

Ogólnie szczerze mówiąc zabierałem się za serial ale nie dałem rady go zdzierżyć, za dużo różnic w stosunku do książek.

wojjos

Nie kombinuj. Jeżeli jesteś zainteresowany tym światem to oddziel książkę od filmu. Jedno i drugie ma swoje chwile. Tyle, że dla mnie zasadniczą różnicą jest, że książka (załapałem po n - tym tomie) jest ciekawym eksperymentem socjologicznym a film jest do oglądnięcia na kacu (na trzeźwo jest ciężko). Ale jedno i drugie ma swój urok. Kwestią jest czego szukamy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones