PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=439861}

Miecz prawdy

Legend of the Seeker
7,3 12 770
ocen
7,3 10 1 12770
Miecz prawdy
powrót do forum serialu Miecz prawdy

Witam, robię prace na temat fantasy. Czy ten serial rozni się bardzo od ksiązki? Jesli tak, to proszę wypisac takie głowne roznice

RossoNeri93

Odrazu chcę zaznaczyć że nie widziałem wszystkich odcinków serialu, w szczególności 2 sezonu więc mogą być błędy ale z tego co wiem to w książce:
Rahl Posępny jest ojcem Richarda i Jennes, matka Richarda została uwiedziona przez Rahla posepnego który zmienił swój wygląd z pomocą magii, Jennes nie jest taka bezbronna jak w serialu(mistrzowsko włada nożem), a pozatym pojawia się ona dawno po śmierci Rahla Posępnego, Kahlen potrafi ciskać błyskawicami kiedy wpada w con dar, nie wiem czy w filmie tak nie jest ale Richard jest pierwszym od 3000 lat czarodziejem, który włada tak magią addtywną(magią stwórcy) jak i magią subtraktywną(magią zaświatów), w książce nie ma stwórczyni tylko jest stwórca, Denna torturuje Richarda na rozkaz Rachla Posępnego jednak potem zakochuje się w nim, Richard przez litość do Denny sprawia że miecz prawdy bieleje co znaczy że zabija się kogoś z miłości i współczucia poczym Denna daje mu się przebić mieczem żeby ten mógł uciec, po tym Denna wiele razy pomaga Richardowi jako duch, moc Kahlen nie działa na Richarda bo ten już ją kocha, szkatuły Ordena nie łącza się tylko trzeba jedną z nich otworzyć, jeśli otworzy się niewłaściwą to albo się umrze albo zniszczy świat, osoba która uwalnia moc ordena nie staje się zła, Rrichard jako dziecko nauczył się na pamięć Księgi opisania mroków, która opisuje proces otwierania szkatuly ordena, Richard jest zmuszony podyktowac Rahlowi tekst KOP jednak zataja ostatnie zdanie i RP otwiera szkatule która ma go zabić, Cara nie przyłącza się do Richarda dlatego że Mord Sith ją wygnaly tylko dlatego że Richard zostaje nowym lordem Rachlem, reszta mord sith również to robi, zresztą jak cała armia dahary, tylko czarodziej może być lordem Rahlem, Szota jest młoda i zakochana w Richardzie nie Zedzie, Richard w pałacu proroków spędza dużo więcej czasu, Rahl Posepny nigdy nie wraca do życia, chociaż przeszkadza jako duch;-), Du Chailu przewodzi plemieniem ludzi którzy z opisu przypominają Majów;-), żeby wejść do starego świata trzeba przejść przez baszty zatracenia, Richard puźniej je niszczy, Richard pochodzi z Hardlandu, a nie Brenidon, siostry światła i mroku używają ostrych szpikulcow nie shurikenow które po uwolnieniu han czarodziejki zabijają nawet jeśli skaleczą kogoś w palec oraz dużo dużo więcej, ale nie chcę mi się już pisać, sory za błędy ort. ale pisałem na telefonie i nie zwracałem na to większej uwagi;-). Ogółem film i książka to niebo a ziemia.

ocenił(a) serial na 1
RossoNeri93

latwiej napisac co sie zgadza z ksiazka:) zgadzaja sie imiona bohaterow i sama nazwa. Cala reszta jest zmieniona do tego stopnia ze to zupelnie co innego niz w ksiazce
a szota zakochana w zedzie hahaha to dopiero zwala z nog haha w ksiazce z przyjemnoscia zdarla by z niego skore i obila sobie nia fotele

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones