PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=104479}

Miodowe lata

7,1 89 856
ocen
7,1 10 1 89856
7,2 8
ocen krytyków
Miodowe lata
powrót do forum serialu Miodowe lata

Ciekawostki

ocenił(a) serial na 10

Witam, nie znalazłem tematu z ciekawostkami z "Miodowych lat", dlatego pozwalam sobie go założyć.

I od razu rzucę pierwszą:
W odcinku "Wspaniały kumpel" ( http://miodowelata.xaa.pl/filmik/30/miodowe-lata-wspanialy-kumpel-
odcinek-25 ) , gdy Karol z Tadziem w jednej z ostatnich scen w szpitalu rzucają się sobie w ramiona, w tle w
niebieskim kitlu lekarskim przechodzi Doktor Zawisza. (Na filmiku w zamieszczonym przeze mnie linku rzecz
ta dzieje się od 24:22).

ocenił(a) serial na 10
damiano444492

To ja mam drugą.
W odc. Szefowa z Kanałów Tadzio ma szefową, jednak w innym odcinku jest mowa o SZEFIE Tadzia jako mężczyźnie, a nie kobiecie.

ocenił(a) serial na 10
Tynka19

to nie jest błąd. to sitcom każdy kolejny odcinek niema nic wspónmego z kolejnym

ocenił(a) serial na 10
real3000

no dobra, dobra. dla mnie to błąd i tyle XD

ocenił(a) serial na 10
real3000

Jakaś spójność musi być. Wiadomo, że Norek nie może mieć w jednym odcinku żony Danki, a w drugim jakiejś innej. Szefową też powinien mieć jedną - tak gwoli spójności. Chyba że awansował i jego przełożonym przestała być kobieta albo jego wredną szefowa wywalili i na jej miejsce przyszedł mężczyzna.

damiano444492

Spójność powinna być, ale prawda taka, że większość z nas ma nad sobą kilku szefów. Szefem Norka jest brygadzista, szef zmiany ale i szef przedsiębiorstwa (i tegoż przedsiębiorstwa wiceszefowie), a ponieważ to przedsiębiorstwo komunalne, to także i prezydent Warszawy (jak i ten z wiceprezydentów, który odpowiada za kanały).

ocenił(a) serial na 10
damiano444492

W odcinku "Kit show" Andrzej Grabowski występuje jako "Kiepski Andrzej Grabowski Ferdynand" co jest nawiązaniem do postaci Ferdynanda Kiepskiego ze "Świata według Kiepskich".

ocenił(a) serial na 10
damiano444492

Odcinek "Strajk" jest jedynym, w którym nie pokazano mieszkania Krawczyków.

ocenił(a) serial na 10
damiano444492

W odcinku "Niespodzianka urodzinowa", Tadzio pokazując Karolowi jak ma udawać zaskoczonego, gdy wróci z pracy następnego dnia, przypadkowo uderza się dość mocno w rękę. Artur Barciś wcale tego nie grał. Podczas odgrywania tej sceny naprawdę przypadkowo uderzył się w rękę.

Algi, sznurówki oraz pasek do spodni, które w jednym z odcinków jedli Karol i Tadzio były zrobione z ciasta makaronowego.

Jednym ze scenarzystów był Waldemar Obłoza, czyli serialowy Kurski.

anita368

W odcinku "KiT Show" nawiązanie do Ferdynanda Kiepskiego powstało rok przed powstaniem "Świata według Kiepskich". Może stąd wzięli imię i nazwisko głównego bohatera :D

ocenił(a) serial na 10
BeyMasterPL

Odcinek "KiT show" powstał w 2003 roku, a Świat według Kiepskich jest kręcony od 1999 roku, więc się pomyliłeś :D.

ocenił(a) serial na 10
damiano444492

W odcinku "Jajeczko Faberge" Karol przedstawia się Pameli jako Ralph Kramden z CIA. Właśnie tak nazywa się pierwowzór Karola Krawczyka z "The Honeymooners" z lat 50.

anita368

A Tadeusz w odc jedyny w swoim rodzaju w pewnej chwili przedstawia się i mówi nazywam się Norek Ted Norek . To też imię z jego pierwowzoru

ghf

Pierwowzór nazywał się Ed Norton, nie Ted.

cypjan

Może przepraszam za pomyłke

ocenił(a) serial na 10
damiano444492

W odcinku 10. "Ptak na parapecie" Tadzik ma kamerę, na którą w mieszkaniu Norków nagrywa się Karol przepraszający Alinę. Na pierwszą kasetę Karol nagrał swój wybuch złości i jego negatywną opinię na temat Mamy Aliny. A na drugą kasetę nagrał poprawną wersję swoich przeprosin.
Pierwszą kasetę, tą niewłaściwą, Tadzik wsadził do niebieskiego opakowania. A drugą, dobrą, w żółte opakowanie.

No i teraz jest błąd.
Najpierw Tadzik drugą kasetę, dobrą, w żółtym opakowaniu, kładzie na stoliku obok pierwszej, złej, w niebieskim opakowaniu.
I one są ułożone w taki sposób: "niebieska" kaseta po lewej, a "żółta" po prawej.
Potem wchodzi Danka, a Karol wychodzi z mieszkania Norków. Tadzik ma wysłać kasetę do Mamy Aliny, do której wyprowadziła się Alina. Prosi Dankę, aby podała mu kasetę. Danka podaje oczywiście tę niewłaściwą, czyli "niebieską". Ale nie to jest błędem.
Otóż błędem jest to, że gdy Danka sięga po kasetę, te dwie kasety leżą w odwrotnej kolejności niż tuż po tym, jak Tadzik położył "żółtą" kasetę obok "niebieskiej". Czyli gdy Danka sięga po "niebieską" (niewłaściwą) kasetę, po lewej stronie jest "żółta" kaseta, a po prawej "niebieska" kaseta.

ocenił(a) serial na 10
damiano444492

Inna ciekawostka: w jednym z odcinków ŚWK występują Karol i Norek, nie pamiętam dokładnie w którym, ale pamiętam scenę jak oboje "wychodzą" z telewizora do mieszkania Kiepskich.

Tak poza tym to w ostatnie święta Polsat 2 wyemitowało wszystkie odcinki specjalne w tym bardzo rzadko puszczane "Wewnętrzne Dziecko".

użytkownik usunięty
tomi2020

Ten odcinek ŚWK zwie się "Wielki Bal" i pojawiają się tam również Graczykowie :D

ocenił(a) serial na 10
damiano444492

Odcinek "Strajk" jest jedynym ze 131, w którym nie pokazano mieszkania Krawczyków, ani w ogóle kamienicy. Cała akcja miała miejsce w zajezdni.

ocenił(a) serial na 10
damiano444492

Odcinki 15. i 60. mają ten sam tytuł - "Awans". Ale opowiadają o innych wydarzeniach ;)
Odcinek 15. "Awans" - Karol namawia Tadzia, aby ten z determinacją walczył o podwyżkę. W efekcie Norek ląduje na bruku. Aby nie martwić Karola, udaje, że w nowej pracy jest mu fantastycznie. Teraz Krawczyk zaczyna zastanawiać się nad zmianą posady.
Odcinek 60. "Awans" - Karol awansował na zastępcę kasjera. Przez nieuwagę zatrzasnął sejf i nie schował pieniędzy. Musiał je zabrać do domu. Następnego dnia już czekała na niego policja.
Za to odcinek 20. nie ma tytułu. W tym odcinku Karol przeszedł do finału teleturnieju typu "Jaka to melodia?".

ocenił(a) serial na 10
damiano444492

W odcinku 57. "Karol ''Bombowiec'' Krawczyk" Grzegorza Skrzecza zagrał... Rafał Skrzecz - tak jest w napisach końcowych.
A na polskiej Wikipedii, pod hasłem "Grzegorz Skrzecz" jest informacja, że w tym odcinku Grzegorz Skrzecz zagrał samego siebie.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Grzegorz_Skrzecz

To ja już w końcu nie wiem, kim jest ten Rafał Skrzecz, który widnieje w napisach końcowych.

damiano444492

Moze sie pomylili w napisach koncowych

damiano444492

Ja widziałem w napisacg końcowych: "gościnnie wystąpił Grzegorz Skrzecz" czy podobnie.

damiano444492

Grzegorz Skrzecz zagrał samego siebie, natomiast jego syn Rafał Skrzecz zagrał jednego z pięściarzy który trenuje na sali treningowej.

damiano444492

W którymś odcinku jak Alina i Danusia przeglądały gazety, Danka przeczytała nagłówek "Romans Radosława pazury z atrakcyjną brunetką" czy coś w tym stylu - nie wiem czy to było zamierzone, bo jak wiadomo Radosław Pazura to prawdziwy mąż serialowej Danuty :D

aneba

To z odcinka ,,Sprawa dla detektywa" - juz znalazłam. ;) A dokładniej to brzmiało ,,Nowy romans Radosława Pazury, kim jest tajemnicza brunetka", Danka się bardzo przejęła jak to czytała:)

damiano444492

W odcinku Telefon do dozorcy w scenie w piwnicy jak Karol z Tadkiem naprawiaja rurę to widać kawałek kamery.

damiano444492

W odcinku "Manager" Karol zwraca się do Aliny "Anulka".
Lekarze w tym serialu (szczególnie dr Zawisza) zawsze przychodzą do Krawczyków osobiście, tylko w jednym odcinku (bodaj "Wariackie papiery") to Karol sam pofatygował się do lekarza.

damiano444492

1. W różnych odcinkach padają różne miejsca, w których Karol i Alina byli w podróży poślubnej. W odcinku "Witaj mamo" Alina wspomina, że byli w Ustce, a w odcinku "Awans" że u wujka Leona w Sochaczewie.
2. Jak wszyscy doskonali wiemy, Tadek pracuje w kanalizacji miejskiej jako kanalarz. Tymczasem w odcinku "Witaj mamo" mówi do Aliny "u nas na wysypisku śmieci pracuje Wojtek Pilśniak" - można to interpretować jako sugestię, że Norek pracuje jednak na wysypisku.

ocenił(a) serial na 10
Faraon_5

W odcinku, w którym Karol nie wybrał się na zjazd absolwentów liceum - Alinka wspomina koleżance Karola, że byli w Bułgarii w podróży poślubnej :).

ocenił(a) serial na 10
damiano444492

W odcinku "Ukryte Kamery" na samym końcu chłopaki dostają propozycje serialu o nich, w których ich samych mieli by grać Cezary Żak i Artur Barciś.

W odcinku "Pieskie Życie" jest scena w której Barczak pokazuje fakulca do Prezesa Marszałka.

W jakimś tam odcinku Alina dostaje prezent z okazji mikołajek od Grzelakowej czy kogoś takiego i jest to szkatułka z zapałek. W wielu następnych odcinkach te szkatułkę widać w tle na półce.

damiano444492

W odcinku pt. "Karol Bombowiec Krawczyk" jest scena w której Karol nokautuje gościa, którego gra znany pięściarz Grzegorz Skrzecz. Postać pana Grzegorza traci przytomność i upada, ale już jako nieprzytomny pan Grzegorz rusza nogą. W jednej scenie jego noga jest wyprostowana, następnie zgięta, a potem znów wyprostowana.

damiano444492

W odcinku "Baca" Karol bierze do ręki garnek ze stołu i stawia obok zlewu, chwilę później, kiedy przychodzi do niego dyrektor Marszałek, garnek nadal stoi w tym samym miejscu.

damiano444492

W niektorych odcinkach widać kawałek mikrofonu u góry.

Ruben_fw

w chyba większości scen, gdy chłopaki grają w bilard i jest ujęcie, gdzie bila wpada do łuzy nie jest to bila zagrywana w poprzednim ujęciu ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones