PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=104479}

Miodowe lata

7,1 89 856
ocen
7,1 10 1 89856
7,2 8
ocen krytyków
Miodowe lata
powrót do forum serialu Miodowe lata

Po pierwsze, nie dziwię się, że zdarzają się przeinaczenia w fabule, skoro w przeciągu 5 lat
kręcenia serial miał kilkunastu różnych scenarzystów. Zresztą przejawia się to również w braku
spójności postaci - zauważcie, że np. Norek w niektórym odcinkach jest kompletnym głupkiem
("Smak wolności", "Medium", List miłosny"), a w innych wręcz geniuszem ("Lepsze życie.pl,
"Nowa twarz").
__________________________________________________________________________
Po drugie, nie ze wszystkimi pomyłkami wymienionymi tutaj w ciekawostkach się zgadzam:

"Gdy Tadek w odcinku "Niespodzianka urodzinowa" pokazuje Karolowi sposób w jaki ma się
ucieszyć z przyjęcia urodzinowego, niechcący uderza się w lewą dłoń."
A skąd autor wie, że to było niechcący? Może to był zamierzony efekt w celu wywołania
dodatkowej salwy śmiechy u publiczności? W jednym z odcinków (gdy Karola dopadła czkawka,
nie pamiętam tytułu) Karol poślizgnął się i upadł na plecy, równie dobrze można powiedzieć że to
też było niechcący.

"W odcinku "Ochroniarze" matka Aliny wyznaje Karolowi, że ma na nazwisko Rudnik. Z kolei w
odcinku "Pieśń strudzonego renifera" ojciec Aliny nazywa się Cieszkowski. "
No i co z tego? Mąż i żona nie muszą mieć tego samego nazwiska, a Alina mogła nosić
nazwisko po matce.
___________________________________________________________________________
Po trzecie, dorzuciłbym jeszcze błędy od siebie:
- w napisach końcowych odcinka "Mur czyli zemsta" brak jest nazwiska Marszałka
- Tadek w różnych odcinkach podaje inne okoliczności poznania Danki - w odcinku "Pieśń
strudzonego renifera" mówi że zna ją od dzieciństwa, natomiast w innym opowiada, że Danka
wpadła do studzienki kanalizacyjnej gdy on tam pracował

Faraon_5

Co do Norka to w tych ostatnich odc juz z Zakową troszkę Tadek wydawał mi się złośliwy w stosunku do Karola , wcześniej czasem też mu dopowiadał ale w końcowych epizodach robił to z satysfakcją

ghf

Też to zauważyłam. Na początku taki spoko wgl a na końcu taki niemiły jakby już Karola nie lubił ;-).

Clareenta

Wyraznie było to widać w ost 15 od jeszcze w tych 1 z Żakową był ok

ghf

No właśnie. Oni wszyscy wgl się zmienili...

Clareenta

Tak Danka też była w końcówce irytująca

ghf

Dokładnie. Dobrze, że nie tylko ja to zauważyłam...

Clareenta

Karol też się troche zmienił ale on nadal ratował te odc np o pokerze płakłem ze smiechu jak mylił nazwy karety i fulla

ghf

Nom. Jednak najbardziej zauważalne było to że schudł :// no i ten fryz taki poważniejszy XDDDD.

ocenił(a) serial na 10
Faraon_5

"Gdy Tadek w odcinku "Niespodzianka urodzinowa" pokazuje Karolowi sposób w jaki ma się
ucieszyć z przyjęcia urodzinowego, niechcący uderza się w lewą dłoń."
A skąd autor wie, że to było niechcący?

Bo sam Artur Barciś pisał na swoim forum, że to było niechcący.

ocenił(a) serial na 8
Faraon_5

tak samo z prawem jazdy Aliny, kiedy jechali na ryby to opowiadała jak kiedyś jezdziła maluchem a w odcinku w którym wygrała malucha musiała zapisać się na prawo jazdy.

Faraon_5

A na końcu w odcinku 41 Ala zamiast powiedzieć, cześć Tadek, jak wchodzi do mieszkania mówi cześć Artur czyli prawdziwe imię Norka/Barcisia.

AlexRener

Który to jest odcinek? Bo oglądałem wszystkie i nie przypominam sobie czegoś takiego, muszę jeszcze raz obejrzeć. Jaki ma tytuł?

Faraon_5

To jest odcinek Agent gwiazdy, to już przy końcówce, ale też nie mogę znaleźć, ale był wczoraj 07.02. na polsacie 2.

AlexRener

Nie było takiego odcinka pt. "Agent gwiazdy", może chodzi o odcinek "Gwiazda reklamy" gdzie Karol grał w reklamie batoników i bolał go ząb?

Faraon_5

Sorki, pomyliłem się, chodzi właśnie o gwiazdę reklamy.

AlexRener

Obejrzałem ten odcinek. Pod koniec odcinka Tadeusz wchodzi do mieszkania Krawczyków i mówi do Aliny "cześć Ala" a ona mu odpowiada "cześć Tadziu".

Faraon_5

Ja na pewno słyszałem cześć Artur, przecież miała prawo się pomylić.

AlexRener

Chyba, że są dwie wersje, ale na pewno.

AlexRener

Nie pomyliła się, powiedziała "cześć Tadziu".

Faraon_5

Faktycznie sprawdziłem, mówiła ,,cześć Tadziu''.
Wyszedłem na większego idiotę niż Karol w tym odcinku. Chodź przynajmniej go ząb przestał boleć.

AlexRener

Kolejny błąd który zauważyłem - w odcinku "Magia sceny" Artur Barciś się przejęzyczył i powiedział "atak KAMIENICY nerkowej" zamiast "atak KAMICY nerkowej" xD

Faraon_5

Hi hi

AlexRener

W odcinku "Wieczór we dwoje" jest błąd scenariuszowy. W jednej ze scen Alina mówi do Karola "ja wczoraj już spałam kiedy wróciłeś do domu", a później mówi "słyszałam jak wysiadałeś z autobusu nocnego na Karolkowej".

ocenił(a) serial na 8
Faraon_5

Raczej zamierzony

Faraon_5

W odcinku "Męska Duma", kiedy Spyra chce odwiedzić Karola w biurze, ten podaje mu adres Wolska 33. Z kolei z odcinków "Karol Bombowiec Krawczyk" i "Napad" można dowiedzieć się, że pod adresem Wolska 33 znajduje się kamienica, w której Karol mieszka.

erobson123

W odcinku "Zjazd absolwentów" Alina mówi, że byli z Karolem w podróży poślubnej w Bułgarii. Z kolei w innym odcinku (nie pamiętam tytułu) jest mowa o tym, że byli u wujka Leona w Sochaczewie.

Faraon_5

W odcinku "Randez vous w ciemno" Karol mówi, że Alina ma kuzynkę MARIOLĘ która jest podobna do Gołoty. Parę scen później Tadek wymienił jej imię jako MARYLA, a Karol go nie poprawił.

W odcinku "Mecz derbowy" dyrektor Marszałek "przyłapuje" Karola i Tadka gdy się obejmują. Mówi wtedy do nich mniej więcej coś takiego: "Ja spędziłem 10 lat w Stanach, jestem nowoczesny, nie ma sprawy". Z kolei w odcinku "Baca" mówi coś w stylu "Ja jestem człowiekiem starej daty i z odrazą przyjmuję wszelkie przejawy nowoczesności".
W odcinku "Baca" jest też inna wpadka. Mianowicie dyr. Marszałek powiedział, że góral Franek, który odwiedził Krawczyków, jest kuzynem Aliny. Była to nieprawda, bo był on bratem Staszka, znajomego Karola i Aliny. Nie rozumiem skąd taki babol scenarzysty.

Faraon_5

W odcinku 48 ("Leśne zacisze") Karol ma pretensje do Aliny że nie pozwoliła mu kupić nowego telewizora. Tyle że w odcinku 28 ("TV or not TV") Karol z Norkiem kupili wspôlnie nowy telewizor. Poza tym w innym odcinku Karol wygrał telewizor na jakiejś loterii.

Taka ogólna uwaga - w większości odcinków Karol i Tadek uchodzili za miłośników i speców od piłki nożnej. Jednak w odcinku "Mecz derbowy" okazują się tumanami i muszą brać w kwestii piłki "korepetycje" u Kurskiego.

Faraon_5

Bo Karol powiedział mu, że jest kuzynem Aliny, bo chciał, żeby go zatrudnił do budowy sauny. Można to wywnioskować z jego rozmowy z Norkiem.

erobson123

W odc informator Marszałek mówi do Barczaka że pamięta ostatnie wydanie ich gazetki za Premiera Mazowieckiego, ale przecież nie tak dawno został dyrektorem zajezdni.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones