PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=104479}

Miodowe lata

7,1 89 847
ocen
7,1 10 1 89847
7,2 8
ocen krytyków
Miodowe lata
powrót do forum serialu Miodowe lata

Ostatnio oglądałem odcinki Miodowych Lat. Wiem, że serial był realizowany z udziałem publiczności jednak wiele śmiechów publiczności pojawiało się później w początkowych odcinkach Świata Według Kiepskich a z kolei niektóre wielokrotnie powtarzały się w różnych odcinkach Miodowych Lat. Jak było w końcu z tą publiką??

robson19091990

Ty tak serio? To jest śmiech, który jest dodawany w postprodukcji w każdych sitcomach...

ocenił(a) serial na 10
robson19091990

Miodowe Lata były nagrywane w teatrze i śmiech jest autentyczny ;) Nie wiem czy we wszystkich odcinkach... Często natomiast widać jak wyglądała publiczność (np. w odcinku Przepraszam Cię)

ocenił(a) serial na 10
holly_valance_2

oraz w odc. " Pieść Strudzonego Renifera" na samym końcu cała publiczność pokazana :>

ocenił(a) serial na 4
Tynka19

nie mniej słychać, że czasami śmiech jest dodany z taśmy :P

btw masz strasznie dziwny avatar ;s nawet to jak się okazało, że to ręka a nie.. coś innego, nie uspokaja

robson19091990

Ten serial był realizowany na żywo, więc śmiech był autentyczny. Zresztą, to słychać czasami.

ocenił(a) serial na 10
robson19091990

Też to zauważyłam. Mam jednak wyjaśnienie (nie wiem czy słuszne). Spektakl odbywał się trzykrotnie: 2 razy przy udziale publiczności i 1 raz bez publiczności, potem montowano najlepsze sceny tych trzech wersji. Logicznym jest więc, że jeśli w serialu pojawia się scena nakręcona bez publiczności, a jest ona zabawna, to podkładają śmiech, żeby wyglądało to naturalnie.

ocenił(a) serial na 9
anita368

Ja słyszałam, że każdy odcinek grali dwa razy przed samą publicznością, a trzeci raz z publicznością i kamerami. Tą wersję nagraniową czasem przerywano i powtarzano niektóre sceny. Pan Cezary Żak opowiadał kiedyś o odcinku świątecznym, w którym śpiewali Pieśń Strudzonego Renifera. Podobno ludzie tak się śmiali, że aktorzy nie byli w stanie jej zaśpiewać i kręcili tę scenę 20 razy, aż w końcu musieli wyprosić publiczność :) W odcinku "Smak Wolności" było podobnie, publiczność ryczała ze śmiechu, reżyser przerywał nagranie i uciszał widownię, sami aktorzy się śmiali i nie byli w stanie grać... ale to właśnie świadczy o świetności tego serialu i o tym, jak bardzo jest zabawny :)

ocenił(a) serial na 10
DharmaProject

Niemożliwe, żeby tylko raz wystawiali "Miodowe Lata" z kamerami. chociażby dlatego, że jest kilka odcinków, w których twórcy zaliczyli wpadki. Chociażby odcinek, w którym Karol nagrywa na VHS swoje przeprosiny. Potem w różnych ujęciach zmienia się położenie kaset. Albo inny odcinek, w którym Karol zostaje oblany wodą z kranu. Podczas jednego ujęcia ma małą mokrą plamę na koszuli, a w innym olbrzymią. Potem jednak znowu małą.

ocenił(a) serial na 9
anita368

Mogę się mylić, nie mam pewności co do tego nagrywania. Wiem że były trzy spektakle, być może każdemu z nich towarzyszyły kamery. Wydaje mi się jednak że śmiech w tym serialu nigdy nie był podkładany. Aktorzy zgodnie twierdzą, że wszystkie odcinki były kręcone na żywo i śmiech jest oryginalny.

robson19091990

Podkładane śmiechy (takie jak w Kiepskich) były bodajże w pierwszych dwóch odcinkach. We wszystkich pozostałych odcinkach słychać już autentyczne śmiechy z widowni.

DeadpoolX

Jeśli chcecie posłuchać jak brzmi śmiech autentycznej publiczności to obejrzyjcie serial "Spadkobiercy", o 14:30 lecą powtórki na Polsat 2.

ocenił(a) serial na 9
DeadpoolX

Nieprawda, każdy odcinek serialu był kręcony z udziałem publiczności na żywo, następnie odpowiednio montowany.

ocenił(a) serial na 9
robson19091990

Był kręcony z publiką na żywo, a w Kiepskich te śmiechy później były wykorzystywane :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones