PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=104479}

Miodowe lata

7,1 89 688
ocen
7,1 10 1 89688
7,2 8
ocen krytyków
Miodowe lata
powrót do forum serialu Miodowe lata

Uzależnienie

ocenił(a) serial na 10

Jestem uzależniony od tego serialu.Genialne, niezapomniane dialogi, brak prostactwa w odróżnieniu od innych seriali komediowych.Po prostu nie było, nie ma i nie będzie już lepszego serialu.

ocenił(a) serial na 10
qemp

Muszę przyznać, że też jestem uzależniony jak przydarza się okazja to oglądam nawet jeśli odcinek znam na pamięć.

ocenił(a) serial na 9
qemp

ja również, odkąd zaczęli puszczać ponownie serial w TV (od poprzedniego roku) - oglądam cały czas, o ile mogę ;)

qemp

też jestem uzależniony, zawsze jak jem coś to musze to oglądać w międzyczasie. Serial były idealny dla mnie gdyby tylko poruszano tematy 12+, nie zmieniali aktorki grającej Aline i troche więcej budżetu

Smaczewski

Na co ten budżet miałby być przeznaczony? Efekty Specjalne?

perun_6

na wystrój pomieszczeń, bo wszystkie poza mieszkaniem Krawczyków i Norków (i może paru wyjątków) ssał i temu nie zaprzeczysz

Smaczewski

Oczywiście, że zaprzeczę. Miał swój niepowtarzalny klimat. Widzę, że nie jesteś fanem serialu, bo wystrój mieszkania Krawczyków był wielokrotnie wspominany w serialu i dlaczego jest taki a nie inny (czytaj - prosty, staroświecki, tandetny).

perun_6

typie, umiesz czytać? dokładnie to napisałem, że "poza ich mieszkaniem" bo doskonale wiem że miało wyglądać jak mieszkanie za najniższą krajową. i jestem fanem, a ty? nie pamiętasz jak wyglądał super dom pana Marszałka? było proste i zawsze tapeta tylko w innych kolorach

Smaczewski

typie? nie jesteśmy na ty. Jak dla mnie koniec dyskusji jeśli nie potrafisz kulturalnie. Do widzenia, typie.

perun_6

XDDDDDDDDDDD
masz 0 argumentów to wpierdalasz sie na brak kultury TYPIE

Smaczewski

Argumentów buraku? Proszę bardzo. Skoro słoma ci z butów wystaje to pojadę po twojemu.

Tylko ty masz problem z tematem "uboga" scenografia. Nikt więcej, zaręczam. Jest to pierwszy zarzut jaki ktokolwiek na tym forum napisał w tym temacie.

Teraz konkrety. Serial kręcony był w teatrze. Scenografia oprócz wyglądu musi być tak zrobiona, żeby można było ją szybko modyfikować w zależności od scenariusza. W serialu wykorzystywano zaplecze teatru w którym serial był kręcony.

Serial był kręcony w Teatrze Żydowskim w Warszawie na obrotowej scenie, na podstawie sitcomu z lat pięćdziesiątych. Akurat scenografia teatru żydowskiego, w którym pewnie w życiu nie byłeś, bo za daleko z twojej wsi do Warszawy, pasowała idealnie do potrzeb serialu.

Jakbyś był grzeczniejszy to bym ci wrzucił tzw. "making off" z desek teatru, bo miałem zaszczyt być wśród publiczności, na czterech odcinkach Miodowych Lat. Artur Barciś ma też fajne materiały, które puszcza na swoich spotkaniach.

Wystarczy? Czy dalej chcesz typie dyskutować o złej i tandetnej scenografii w serialu? Mało argumentów czy coś jeszcze ci buraku nie pasuje? Zadaj temat o Miodowych Latach to z chęcią podyskutuję, tylko w kulturalnym tonie.

perun_6

czytaj raku:
faktu nie zmienisz, czyli tego że wystrój był słaby. było mało rekwizytów czy innych pierdół, i mam w dupie to że sam tam byłeś i widziałeś wszystko od wewnątrz, pochwal sie swoimi przygodami dzieciom, a nie losowym ludziom z internetu. nie mam zamiaru z tobą o niczym dyskutować, bo ja stwierdziłem fakt i byłem ciekaw jak ktoś może być takim ignorantem jak ty i nie zgadzać się z czymś co dla kogoś z możliwością widzenia jest oczywiste. i jeszcze te twoje powoływanie sie na mój brak kultury mimo, że ja tylko zwróciłem się do ciebie "typie", a ty wyraźnie wyzywasz mnie i jedziesz po moim miejscu zamieszkania, tak jakbym miał wpływ na to gdzie sie urodziłem XDDDDDDDDD zabij sie typie, albo przynajmniej nie kompromituj sie na publicznych forach, bo to że masz wiedze czy przeżyłeś coś nie czyni z ciebie nikogo wyjątkowego ani nie gwarantuje ci szacunku

Smaczewski

Bredzisz. Bez komentarza.

ocenił(a) serial na 9
perun_6

Rany, szukam tych making of'ow wieki, nie chciałbyś się ze mną nimi podzielić? ;>

ocenił(a) serial na 10
perun_6

Nie ma co sie denerwowac na takich ludzi. Niektorzy przyzwyczajeni sa do tego by w serialach panowala pstrokatosc i wystroj na bogato. Nie rozumieja czemu ten wystroj w Miodowych jest taki a nie inny.

lilianna2

Choć jedna osoba rozumie o co chodzi. Pozdrawiam

ocenił(a) serial na 10
Smaczewski

Jedynie na co mogliby podnieść budżet to pensje dla aktorów żeby została Agnieszka Pilaszewska.Reszta jest świetna.Właśnie wielkość tego serialu tkwi w tej prostocie otoczenia i atmosfery jaka została wytworzona w tym serialu.

qemp

Otóż to. Akurat odejście Pilaszewskiej to nie była kwestia budżetu tylko problemów z jej osobą.

ocenił(a) serial na 10
perun_6

a czemu odeszła?

perun_6

Co znaczy problemów? Pamiętam tamtą sytuację, media komentowały to w taki sposób, iż to za sprawą pana Żaka pani Agnieszka opuściła serial. Podobno pan Żak chciał obsadzić w tej roli swoją żonę.
Nawet przestałam wtedy lubić pana Cezarego.
Ciekawi mnie ile w tym prawdy.

Ines82

Sporo było informacji na forum Pana Barcisia. Mogę kilka przytoczyć, ale lepiej samemu się zarejestrować i poczytać.

perun_6

Gdybyś mógł przytoczyć choć kilka, dla potomnych :)
Szczególnie ciekawi mnie kwestia zamiany serialowych żon.

ocenił(a) serial na 10
perun_6

Mozesz chociaz podac strone tego Pana Barcisia?

lilianna2

Proszę bardzo.

Forum:
http://forum.barcis.pl

Strona:
http://barcis.pl

lilianna2

Jest bardzo dużo o Miodowych w dziale: Pytania do Artura Barcisia.

qemp

Witam w klubie ;-)

ocenił(a) serial na 8
perun_6

Masz namiary na te making off ? Prosze.

kacper majewski

Podawałem już powyżej. Najwięcej znajdziesz na:

http://forum.barcis.pl/

ocenił(a) serial na 10
qemp

Mam to samo, oglądam po 3 odcinki dziennie. Od 1 do 96 na okrągło.

ocenił(a) serial na 10
pokor34

też się pod tym podpisuję! identycznie, mam tak samo.

ocenił(a) serial na 10
Tynka19

Ja również,znam wiele osób które mają tak samo jak my.To jest epicki serial...

ocenił(a) serial na 10
piotr22219

np. Moja Mama już nie umie tego znieść jak w kółko lecą u Nas Miodowe Lata.. no ale cóż, takie życie, takie uzależnienie.. :)

ocenił(a) serial na 10
qemp

Ja oglądam już chyba po raz czwarty, bo puszczają cały czas na Polsat2 rano i popołudniu :-D

ocenił(a) serial na 9
qemp

O, z tym szczególnie się zgadzam: "brak prostactwa w odróżnieniu od innych seriali komediowych". Ja tez jestem uzależniony, już chyba 5. raz powtarzają cała serię na TV 6 i mniej więcej co drugi odcinek oglądam ponownie, a w ogóle to po raz chyba 4-5.

ocenił(a) serial na 10
qemp

Istotnie lepszego serialu komediowego już nie będzie.

ocenił(a) serial na 10
qemp

Właśnie do niego wracam po obejrzeniu sztuki w teatrze z "Alinką" i "mamusią" w roli głównej. Chyba to będzie raz.. 7? :-) Gdyby się komuś zateskniło, to odcinki są do obejrzenia na ipli :-)

użytkownik usunięty
qemp

Oj tak. Ten serial jest nie do podrobienia. W szczególności teksty Tadka i Karola:"Czego stoisz na torach,czego stoisz na torach?!!". Swego czasu jak powtórki leciały cały czas na polsacie 2 to ja je w kółko oglądałam przy obiedzie. Nieważne,że dany odcinek widziałam już wiele razy. Radocha nadal była taka sama.

ocenił(a) serial na 10
qemp

Też kocham ten serial... Nigdy mi się nie znudzi... Właśnie teraz oglądam po raz setny jeden odcinek na tv6... Co tu dużo mówić.... Nie ma takich seriali... Jak ten... Wielka szkoda... Mogliby dalej kręcić ten serial... :)

ocenił(a) serial na 9
qemp

Nie mam tak z żadnym innym serialem komediowym. Nie wiem co w nim jest tak hipnotyzującego ale mimo że oglądałem go już tysiące razy nigdy się nie nudzi do tego stopnia że nie tylko oglądam go w TV jak mam okazję (co wyglądałoby na brak innej alternatywy w ramówce i patrzenie na najlepszą pozycję w tamtym momencie w Tv) ale też na internecie do niego wracam bardzo często co jest już zabiegiem celowym. Ktoś kiedyś powiedział że ogląda gdy jest okazja Star Wars bo to cykl filmów w którym znając go na pamięć zawsze znajdzie się coś nowego czego nie zauważylo wcześniej. Tak mam z Miodowymi latami. Znam żarty na pamięć a śmieszą jakbym słyszał je po raz pierwszy oraz zauważam coś co mi umknęło a oglądam go latami od nowa

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones