Czemu miał służyć ten "most" na środku pustyni? Przecież równie dobrze można było przejechać obok tego mostu xD Czy to jest jakiś żart? Dlaczego to "coś" było tak dobrze strzeżone?
Pozdrawiam i życzę wesołych świąt.
Przeczytajcie sobie wpis na blogu: w gugle wpiszcie "misja afganistan czyli jak to na wojence ładnie"
Koleś zręcznie opisuje prawdę o tym serialu, też zastanawia się nad "Mostem" .
Żałosny jest ten serial. Błędy w nim zawarte, rażą nawet dzieciaków z podstawówki. Oglądam go niczym dobrą komedię, choć myślę , że zamysł reżysera na ten serial był inny ;)
Warto poczytać o , co chodzi z mostem , a później krytykować. Były z nimi problemy często konstrukcja początkowa była wysadzana przez talibów:
Most, który połączył nadgraniczne regiony prowincji Badachszan z Tadżykistanem, kosztował 3,5 miliona dolarów, a jego budowa sfinansowana została ze środków Fundacji Aga Chana (AKF). Most w tadżyckiej miejscowości Humrogi (dystrykt Wandż) ma 216 metrów długości oraz 5 metrów szerokości.
Pod mostem przebiegało wyschnięte koryto rzeczne zwane ued lub wadi, które podczas ulewnych deszczów potrafi stać się wartką rzeką