serial Oglądaj odcinki według kolejnośc. Ten serial opowiada jedną historię we wszystkich odcinkach. Oglądanie po kolei ma duże znaczenie dla zachowania ciągłości fabuły i śledzenia wszystkich wątków.
serial

Misja Afganistan

2012
45m
7,3 19 419
ocen
7,3 10 1 19419
5,7 3
oceny krytyków
Opowieść o żołnierzach drugiego plutonu pierwszej kompanii piechoty zmotoryzowanej, którzy zostają wysłani z Polski do Afganistanu. Dowódcą zostaje młody oficer, Paweł Konaszewicz. więcej mniej
Misja Afganistan zobacz gdzie obejrzeć online

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Serial "Misja: Afganistan" to opowieść o żołnierzach II plutonu pierwszej kompanii piechoty zmechanizowanej z Wędrzyna, pod dowództwem młodego oficera - porucznika Pawła Konaszewicza (Paweł Małaszyński). Konaszewicz zmaga się z etykietą "plecaka" - mówi się, że stanowisko otrzymał dzięki protekcji ojca – emerytowanego generała. GłównymSerial "Misja: Afganistan" to opowieść o żołnierzach II plutonu pierwszej kompanii piechoty zmechanizowanej z Wędrzyna, pod dowództwem młodego oficera - porucznika Pawła Konaszewicza (Paweł Małaszyński). Konaszewicz zmaga się z etykietą "plecaka" - mówi się, że stanowisko otrzymał dzięki protekcji ojca – emerytowanego generała. Głównym antagonistą Konasza jest porucznik Żądło (Tomasz Schuchardt) – dowódca I plutonu. Napięcie między oficerami jest widoczne od pierwszego spotkania, a zażegnaniu konfliktu nie pomaga rywalizacja o kobietę - porucznik Justynę Winnicką (Ilona Ostrowska). Zbój (Eryk Lubos), Iwan (Mikołaj Krawczyk), Mamut (Dawid Zawadzki), Malbor (Piotr Rogucki), Biskup (Marcin Piętowski) i Młody (Sebastian Fabijański) - to żołnierze II plutonu pod dowództwem Konasza - każdy z nich nosi w sobie inną wojnę. Żaden z nich nie wyjeżdża na patrol zakładając, że może zginąć. Przygotowali się do tego miesiącami, latami. Jednak czy można przygotować się na śmierć? Albo na to, że odbierze się komuś życie?

dystrybucja
Canal+
studio
Akson Studio (produkcja wykonawcza) / Canal+ Polska
tytuł oryg.
Misja Afganistan
inne tytuły
W pierwszym odcinku, kiedy porucznik Konaszewicz przychodzi zameldować się do majora Szeligi, ma na sobie wyjściowy mundur wojsk lądowych. Na pagonach widzimy jednak nakładki, jakie nosi Straż Graniczna.
Rosomaki, którymi poruszają się bohaterowie serialu, mają krajowy kamuflaż: zamiast siatek ochronnych używanych w Afganistanie, wyposażone są w zbędne tam turbiny, które służą do pokonywanie przeszkód wodnych.
Kamizelki kuloodporne noszone przez żołnierzy w serialu pozbawione są wkładów balistycznych używanych przez żołnierzy w Afganistanie.
Niejeden był już serial wojenny. Bywały i dobre, i niezbyt wciągające. W 2012 roku pojawiła się zamknięta w 13 odcinkach produkcja w reżyserii Macieja Dejczera, która opowiada o misji polskich żołnierzy w Afganistanie. Emisja pierwszych odcinków przyciągnęła sporą rzeszę widzów, na co wpływ niewątpliwie miały też znane nazwiska aktorów. więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Czy to jakaś qrna skaza narodowa ?

Moze nie jest idealny ale to najlepszy polski serial ostatnich lat i według mnie zasługuje na
kontynuację. Chcę drugi sezon!!!!!!

Jestem ciekaw jakie są odczucia żołnierzy, którzy służyli w Afganistanie co do serialu. Czy tak wygląda życie na wojnie?

Prawie cała ekipa z naszego małego osiedla tam robiła, fajna sprawa i dobre pieniądze :)

Np zrywaliśmy z napojów etykietki i podmienialiśmy je z napisami arabskimi, czasami tez była cieższa robota typu caly dzien na słońcu z łopata i kopanie :)

cytaty:

ocenił(a) serial na 8

- pani poda litra czyściochy i pół litra mineralnej.
- tylko pół litra ?
- nie przyszliśmy tu pić wody proszę pani.

(pisane z pamięci)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones