SerialOglądaj odcinki według kolejności.Ten serial opowiada jedną historię we wszystkich odcinkach. Oglądanie po kolei ma duże znaczenie dla zachowania ciągłości fabuły i śledzenia wszystkich wątków.
Serial

2012 45 min.
7,3 16 714
ocen
7,3 10 1 16714
6 676
chce zobaczyć
{"rate":3.0,"count":1}
{"id":"633464","linkUrl":"/serial/Misja+Afganistan-2012-633464","alt":"Misja Afganistan","imgUrl":"https://ssl-gfx.filmweb.pl/po/34/64/633464/7497411.2.jpg"}
Porucznik Konaszewicz zostaje dowódcą drugiego plutonu pierwszej kompanii piechoty zmotoryzowanej przed wyjazdem do Afganistanu.
{"seasons":[1]}
13
{"newestEpisodes":{"link":"/serial/Misja+Afganistan-2012-633464/episode/--seasonNumber--/list"},"bestSeasons":{"ajax":"/iri/ajax/bestSeasons/633464","link":"/serial/Misja+Afganistan-2012-633464/seasons/ranking"},"bestEpisodes":{"ajax":"/iri/ajax/bestEpisodes/633464","link":"/serial/Misja+Afganistan-2012-633464/episode/ranking"}}

Serial "Misja: Afganistan" to opowieść o żołnierzach II plutonu pierwszej kompanii piechoty zmechanizowanej z Wędrzyna, pod dowództwem młodego oficera - porucznika Pawła Konaszewicza (Paweł Małaszyński). Konaszewicz zmaga się z etykietą "plecaka" - mówi się, że stanowisko otrzymał dzięki protekcji ojca – emerytowanego generała. GłównymSerial "Misja: Afganistan" to opowieść o żołnierzach II plutonu pierwszej kompanii piechoty zmechanizowanej z Wędrzyna, pod dowództwem młodego oficera - porucznika Pawła Konaszewicza (Paweł Małaszyński). Konaszewicz zmaga się z etykietą "plecaka" - mówi się, że stanowisko otrzymał dzięki protekcji ojca – emerytowanego generała. Głównym antagonistą Konasza jest porucznik Żądło (Tomasz Schuchardt) – dowódca I plutonu. Napięcie między oficerami jest widoczne od pierwszego spotkania, a zażegnaniu konfliktu nie pomaga rywalizacja o kobietę - porucznik Justynę Winnicką (Ilona Ostrowska). Zbój (Eryk Lubos), Iwan (Mikołaj Krawczyk), Mamut (Dawid Zawadzki), Malbor (Piotr Rogucki), Biskup (Marcin Piętowski) i Młody (Sebastian Fabijański) - to żołnierze II plutonu pod dowództwem Konasza - każdy z nich nosi w sobie inną wojnę. Żaden z nich nie wyjeżdża na patrol zakładając, że może zginąć. Przygotowali się do tego miesiącami, latami. Jednak czy można przygotować się na śmierć? Albo na to, że odbierze się komuś życie?

studio
Akson Studio (produkcja wykonawcza) / Canal+ Polska
inne tytuły
W pierwszym odcinku, kiedy porucznik Konaszewicz przychodzi zameldować się do majora Szeligi, ma na sobie wyjściowy mundur wojsk lądowych. Na pagonach widzimy jednak nakładki, jakie nosi Straż Graniczna.
Rosomaki, którymi poruszają się bohaterowie serialu, mają krajowy kamuflaż: zamiast siatek ochronnych używanych w Afganistanie, wyposażone są w zbędne tam turbiny, które służą do pokonywanie przeszkód wodnych.
Kamizelki kuloodporne noszone przez żołnierzy w serialu pozbawione są wkładów balistycznych używanych przez żołnierzy w Afganistanie.
Niejeden był już serial wojenny. Bywały i dobre, i niezbyt wciągające. W 2012 roku pojawiła się zamknięta w 13 odcinkach produkcja w reżyserii Macieja Dejczera, która ... więcej
zdaniem społeczności pomocna w: 64%
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Zagwozdka

  remi1982

  K*rwa jeden z nielicznych Polskich seriali, który był dobrze zrealizowany, miał dobry scenariusz, fajną obsadę. I to wszystko kur*a jak krew w piach. Rozbiło się po pierwszym sezonie. Dlaczego TVP nie kupi serialu i nie puści w soboty o 20 na tvp 1? Gdyby tak zrobili, to serial miałby szansę na sezon 2,3 a ... więcej

 • Porównanie z rzeczywistością.

  swoffy

  Jestem ciekaw jakie są odczucia żołnierzy, którzy służyli w Afganistanie co do serialu. Czy tak wygląda życie na wojnie?

 • chce drugi sezon

  qwestqwest

  Moze nie jest idealny ale to najlepszy polski serial ostatnich lat i według mnie zasługuje na kontynuację. Chcę drugi sezon!!!!!!

 • cytaty:

  julo_2 ocenił(a) serial na

  - pani poda litra czyściochy i pół litra mineralnej. - tylko pół litra ? - nie przyszliśmy tu pić wody proszę pani. (pisane z pamięci)

  11
  • Taaaaa...

   Ironmovie2142 ocenił(a) serial na 10 

   Misja Afganistan - 13 odcinków, 1 sezon M jak Miłość - 1097 odcinków, 1 sezon Dziękuje ;_;

  Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.