Mogę cię zniszczyć
powrót do forum 1 sezonu

Czy zdjęcie prezerwatywy w trakcie seksu przez mężczyznę, przy niewiedzy kobiety może być uważane za gwałt? Co o tym sądzicie? Czy pokazana w serialu scena agresji werbalnej wobec chłopaka hindusa/ napastnika jest ok?

safsdfku216735

Jak najbardziej jest to gwałt. Nie wiem jak to wygląda w polskim prawie, ale nie zmienia faktu że jest.

ocenił(a) serial na 8
safsdfku216735

Serio o to pytasz? Przecież to oczywiste że tak.

safsdfku216735

Oczywiście, że jest to gwałt - nie było zgody na seks w określony sposób (tu - bez zabezpieczenia, co niesie za sobą ryzyko przenoszenia różnych chorób czy ciąży, bez względu na to gdzie facet dojdzie).

ocenił(a) serial na 6
nailpolish

Osobiście nazwałbym to inaczej i inne ramy karania za taki występek bym przyjął. Niemniej wszystkiego dobrego.

safsdfku216735

Jak wyżej, Arabella wyraziła świadomą zgodę na seks w prezerwatywie. W momencie kiedy chłopak ją zdjął nie mówiąc o tym dziewczynie, stosunek odbywał się bez zgody jednego z partnerów, co oznacza gwałt.

ocenił(a) serial na 6
turzynturzyn

Nie jest to takie oczywiste. Jeśli wyżej wymieniona jest definicją gwałtu to seks z partnerką która nie bierze pigułek, mimo że tak twierdzi też jest gwałtem. Ja obu przypadków gwałtem bym nie nazwał. Co nie zmienia sytuacji, że są tą przypadki nadużyć seksualnych...

ocenił(a) serial na 9
safsdfku216735

Nie patrz na prezerwatywę jak na środek jedynie chroniący przed ciążą. Prezerwatywa chroni przed chorobami wenerycznymi a tabletki antykoncepcyjne nie. Wiele chorób nie daje fizycznych objawów. W dodatku kobiety są bardziej narażone na zarażenie się choroba weneryczną niż mężczyźni. Dlatego seks z prezerwatywą jest taki ważny, zwłaszcza gdy sypiasz z nieznajomym.

safsdfku216735

Nie: http://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU19970880553/U/D19970553Lj.pdf
Art. 197. 1. Kto przemocą, groźbą bezprawną lub podstępem doprowadza inną
osobę do obcowania płciowego,
podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.
2. Jeżeli sprawca, w sposób określony w 1, doprowadza inną osobę do
poddania się innej czynności seksualnej
albo wykonania takiej czynności, podlega karze pozbawienia wolności od
6 miesięcy do lat 8.
3. Jeżeli sprawca dopuszcza się zgwałcenia:
1) wspólnie z inną osobą,
2) wobec małoletniego poniżej lat 15,
3) wobec wstępnego, zstępnego, przysposobionego, przysposabiającego, brata lub
siostry,
podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.
4. Jeżeli sprawca czynu określonego w 1–3 działa ze szczególnym
okrucieństwem, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 5.

ocenił(a) serial na 7
nazuul

W Polsce nie, ale w innych miejscach na świecie (NA SZCZĘŚCIE) TAK - Australia, Kanada, Niemcy, Szwajcaria, UK, California. Chęć odbycia stosunku z prezerwatywą nie równa się chęci odbycia stosunku w ogóle. Próba udobruchania tego nie zmienia faktu, że to gwałt.

ocenił(a) serial na 7
linaszcz

No i mamy tutaj ten "podstęp", o którym wspomina Art. 197. 1.

linaszcz

Możesz sobie nazywać to gwałtem ale póki wskazany art. 197 nie będzie zmieniony, to w sensie prawnym nie będzie to gwałtem i nikt kary nie dostanie. Podstęp dotyczy doprowadzenia do obcowania a nie zmiany jego warunków.

ocenił(a) serial na 7
nazuul

Niestety to prawda. Wspomniany przez Ciebie i mnie art. 197 został ustanowiony w Polsce w 1997. Stealthing stał się niezgodny z prawem w wyżej wymienionych przeze mnie państwach po 2014 roku. Pozostaje nam liczyć, że i nasze, polskie prawo dojrzeje do zmian w tym zakresie ;)

linaszcz

Nie za tej kadencji Sejmu

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones