PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=733795}

Mr. Robot

8,0 104 826
ocen
8,0 10 1 104826
7,3 20
ocen krytyków
Mr. Robot
powrót do forum serialu Mr. Robot

Nareszcie trzymające się kupy klimaty informatyczne z ciekawym i delikatnym podłożem społeczno-politycznym.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 10
diepole

nawet mi cię nie żal

Beniiio

a masz ty jakies emocje?

ocenił(a) serial na 9
PsychodelicPiano

Zgadzam się z tobą. Serial świetnie pokazał prawdziwego geeka. Te określenie wydaję się być w naszych czasach nadużywane, bo określa się nim dzieciaki grające na konsoli.
''Jest to po prostu kolejny zwykły serial, ale w nowym środowisku.'' - to zdanie mogłoby śmiało reklamować serial ;)

ocenił(a) serial na 9
harlock_filmweb

Mile zaskoczył mnie fakt zrootowanego androida :D

ocenił(a) serial na 7
harlock_filmweb

Dla geeków może tak. Ale takich co się jarają Big Bang Theory. Bo zagadnienia IT są tutaj tak uproszczone, że równie dobrze mogło by ich w ogóle nie być, bo oczy bolą.

_Axel_

to fakt, ale i tak jest lepiej niż w większości filmów gdzie pokazują jak bity przeskakują po migających kabelkach :D

_Axel_

Nie każdy jest programistą/hakerem/crackerem, by zwracać uwagę na takie rzeczy.

ocenił(a) serial na 7
Roxley

Jak ktoś nie interesuje się programowaniem/hackowaniem/crackowaniem to niech nie ogląda serialu w którym 50% to rozmowa o instalacji rootkitów, różnicy pomiędzy GNOME i KDE czy tam włamaniami przy użyciu Raspberry Pie. Nigdy nie zrozumiem, czemu ludzie utrudniają sobie życie...

_Axel_

Nie rozumiem Twojego oburzenia. Myślę, że to raczej osoby Twojego pokroju powinny podarować sobie oglądanie podobnych filmów czy seriali, coby ich żółć nie zalała.

ocenił(a) serial na 7
Roxley

Nie rozumiesz i nie zrozumiesz, ponieważ tylko ścisłe umysły charakteryzują się logicznym myśleniem, bez zbędnego emocjonowania się. Możesz sobie darować dalszą elaborację, bez podparcia stanowiska w argumentach odnoszących się do serialu.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
_Axel_

Dodam jeszcze tylko, że stosujesz klasyczne chwyty erystyczne, niezawierające rzeczowych argumentów pozwalających dojść do obiektywnej prawdy, lecz starasz się mnie zdyskredytować, bez powodu wypominając mi brak logiki (sic!) i ścisłego umysłu (sic!), a po tym wszystkim - niczym ten gołąb od szachów - uciekasz i myślisz, że Ci się udało wygrać. To nie jest uczciwe prowadzenie dyskusji.

I proszę, przestań już odpisywać, bo mi zaśmiecasz skrzynkę.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
matthiew

Dziękuję. :) Z nimi trzeba kulturalnie, wtedy nie czują się tak pewnie.

ocenił(a) serial na 7
Roxley

Ale skisłem hardo ze ścisłego umysłu xD Narcyzi są tacy śmieszni

ocenił(a) serial na 9
Szejpszifter

W punkt!

_Axel_ = Ścisły umysł podparty elaboracją argumentów charakteryzujących się logicznym myśleniem.

Można darować sobie dalszą inwestygację.

Roxley

"(sic!)" co to czkawkę masz?

tihomax

Axel, proszę, nie wydurniaj się już.

ocenił(a) serial na 7
Roxley

??

ocenił(a) serial na 7
Roxley

Przestanę odpisywać kiedy mi się spodoba, poza tym to Ty spamujesz odpowiedziami bez treści, tak tylko dla przypomnienia. Bo ostatnie argumenty nawiązujące do serialu są moje. Jesteś słaby z tematyki IT pogódź się z tym i idź komentować coś bardziej plebejskiego, co nie wymaga wiedzy technicznej.

ocenił(a) serial na 8
_Axel_

http://www.forbes.com/sites/abigailtracy/2015/07/08/mr-robots-cyber-crime-expert -talks-accuracy-hacking-misconceptions-and-what-other-shows-get-wrong/

Tu masz linka, gdzie ktoś kto ma faktyczne pojęcie o IT security wypowiada się na temat Mr. Robot.

ocenił(a) serial na 8
_Axel_

Oho, znalazł się pan "zjadłem wszystkie rozumy". Spokojnie, kiedyś też miałem 15 lat, z tego się wyrasta :)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 8
_Axel_

Skoro tak sądzisz.

_Axel_

Wiesz, na pewno jest łatwiej niż przy np. Dr House ;). Przecież nie analizują na ekranie kodu, więc żeby orientować się o czym mówią w serialu wystarczy tylko przeczytać na wikipedii kilka definicji kluczy, jak DDoS, rootkit, phishing i parę innych. Nie wiem po co to oburzenie. To, że to serial tematyczny, nie znaczy, że miał być jakimś kursem z bezpieczeństwa IT.

ocenił(a) serial na 7
serious667

Tym bardziej nielogiczne, bo który normalny odbiorca będzie wchodził na wiki, żeby zrozumieć jakieś pojęcie, które w dodatku bez podstawowej wiedzy z tematu wciąż będzie niezrozumiałe nawet z definicją. To nie ma być Primer, żeby seans trwał 2 godziny a łączenie wątków 2 dni.

użytkownik usunięty
_Axel_

A ja jak czegoś nie wiem, to szukam i staram się zrozumieć :-) Lepsze to niż bierne gapienie się w ekran, człowiek dowiaduje się nowych rzeczy.

ocenił(a) serial na 9
_Axel_

Nielogiczne jest Axela podejście do serialu.

Gościu, główne zagadnienia omawiane w Mr Robot w ogóle nie dotyczą IT. Więcej jest o hackowaniu ludzi niż komputerów. Technologia jest tylko tłem (jednym z możliwych do wyboru) dla ciekawszych problemów poruszanych w serialu. Pomyliłeś kolejne szkolenie z filmem. Wszystko dlatego, iż wydaje Ci się być logiczny. Masz rację... wydaje Ci się.

ocenił(a) serial na 9
_Axel_

Czyli wedle Twojego rozumowania, jeżeli ktoś nie jest lekarzem, nie powinien oglądać takiego House MD, wszak tam też 50% serialu to terminologia medyczna.

ocenił(a) serial na 7
truegod

Jakbym nie wiedzial co sie dzieje na ekranie to bym nie ogladal. House to wiecej dialogi pozamedyczne. A tutaj jak nie rozumiesz tematyki to przez 20 min odcinka bedziesz myslec 'HAKUJO COS LEL'.

_Axel_

Niekoniecznie. Są ludzie, którzy oglądają ten serial także ze względu na aspekty polityczne/społeczne, chcą "poznać" świat wielkich korporacji od środka. Demaskowane przekręty, obracanie wielkimi pieniędzmi, ingerencja władz w życie prywatne jednostki... To wszystko jest bardzo interesujące. Nie każdy sprowadza ten serial do zwykłego "zhackowania". Tak jak House to coś więcej niż terminologia medyczna i wszelkie patologie, tak i Mr. Robot to coś więcej niż stukanie w klawiaturę...

ocenił(a) serial na 10
PaniD

Podoba mi się Twój tok myslenia.

ocenił(a) serial na 9
_Axel_

po co mi terminologia ,i co dokladnie robia zreszta inteligentny człowiek odrazu domysli się a w dodatku ciagle jest mowione po co coś robią. Ogladanie serialu tylko ze wzgledu na zajawke informatycznym tematem to dopiero patologia.

_Axel_

W Twoim poście widać, że lubisz sobie podbudować ego internetowymi wpisami jaki to Ty bystry nie jesteś. Żadna z wpadek nie jest na tyle poważna aby uznać ten serial za nierealny. Nie ma też sensu przepakowywać go informacjami ściśle technicznymi bo widz się tylko zanudzi.
Jeżeli chcesz 100% ukazania wszystkich szczegółów to powinieneś tego szukać na forach ze specjalistami a nie w serialu na ekranie.

ocenił(a) serial na 7
matiszak

Widz się i tak zanudzi pojęciami, których nie zna.
A jeżeli chodzi o temat zabezpieczeń to nie muszę sobie podbudowywać ego, bo to mój zawód. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

ocenił(a) serial na 9
_Axel_

a znasz może jakieś ciekawe filmy/seriale o tematyce IT które wiernie odwzorowują rzeczywistość? chętnie zobaczyłbym coś więcej niż mr. robot

ocenił(a) serial na 7
olifix

IT Crowd. ;)

harlock_filmweb

Czy całe to hakowanie to na zasadzie losowego walenia w klawisze przy ekranie z cyferkami jak z matrixa? Z komentarzy wynika że jest to pokazane w naturalny sposób temu pytam.

ocenił(a) serial na 10
tihomax

nie.

ocenił(a) serial na 7
tihomax

no właśnie całe clou w tym, że nie jest tak :)
oczywiście są uproszczenia, ale sporo smaczków dla geeków wrzucono, żadne tam spadające zielone literki ;)

ocenił(a) serial na 3
harlock_filmweb

Ja powiem szczerze.
Dla mnie serial jest beznadziejny.
Komputer obsługiwać potrafię na poziomie użytkownika codziennego. O wirusach komputerowych wiem tyle, że są be. Teorie spiskowe uważam za średnio interesujące i mało realistyczne.
Przez większość czasu w serialu słyszę bełkot. A przy którymś odcinku całkiem mi akcja uciekła i właściwie nie wiem, o czym ten serial jest.
W odróżnieniu od innych intelektualistów przyznaję otwarcie, że wolę prostszą rozrywkę.

ocenił(a) serial na 10
terrabzdeta

Rzadko widzę na filmwebie taki post jak ten :) Props za to :)

Mi bardzo przypadł do gustu ten serial, nie lubię wszystkich postaci oprócz Elliota i Shayli, muzyka odpowiednio dopasowana do klimatu. Rami Malek pasuje do głównej roli, dobrze, że go wybrali :)

ocenił(a) serial na 3
terrabzdeta

100% racji dodam tylko ze nie zle usypia

ocenił(a) serial na 8
harlock_filmweb

Kupy może i to się trzyma... zależy jakiej:
1) drukowanie logów do przejrzenia stanowi już moją ulubioną anegdotkę,
2) rozmowa KDE vs GNOME jest strasznie wymuszona, nie wyobrażam sobie nikogo "who would care" - używa się tego co kto lubi, trochę jak dyskusja o tapecie O.o,
3) spear-phishing w fsociety toolkicie do "hackowania" jest trochę nie na miejscu - tego typu ataki są precyzyjne, nie bardzo sobie wyobrażam w jaki sposób można by było jakkolwiek to automatyzować (i to bodaj jako pierwszą opcję),
4) ojej! shackowali nas! prezes i losowy walef lecą odrzutowcem do data center ratować świat! (srlsy?),
5) skoro już jesteśmy na miejscu to co to za podnoszenie losowej skrętki, wtykanie w laptopa i walka z atakiem - to na miejscu terminali nie ma?
6) scenarzysta nie zrozumiał chyba określenia zero-sum game - pewnie wypłynęło przy okazji śmierci Nasha, coś próbował sklecić i wyszło jak wyszło,
7) główny bohater ma intrygujący zwyczaj nie blokowania kompa w domu :rolleyeys:,
8) mega plecak głównego bohatera jest wielki i, wszystko wskazuje na to że, bezużyteczny - nosić ze sobą może mały camping, ale nic z plecaka nigdy nie wyciągnął,
9) jakoś tak bardzo niezręcznie obsłużono zagadnienie honey-pota - cały temat zainfekowanego serwera, który czasem jest, a czasem nie jest honey-potem, ale zawsze jest online jest intrygująca,
10) cała akcja z klawiaturą bt radiowozu była wesoła - tak jakby wejście do kompa gliny dawało roota, a jako root nasz nieszczęśnik się logował.

Więc może serial dobry dla geeków, ale dla nerdów już chyba niekoniecznie. Aż się przypomina:
https://www.youtube.com/watch?v=2Tvy_Pbe5NA

ocenił(a) serial na 8
Jaom

A, no i:
11) nieblokowanie telefonu jakąkolwiek formą CEO Allsafe zasługuje na szczególne wyróżnienie.
W ogóle facet ewidentnie się stacza - zaczął jako prezydent USA, zdegradowany do CEO Allsafe (widać małżeństwo w ogóle się rozpadło wnioskując po nowym partnerze) i tu też jakaś porażka. Jeszcze chwila i ostatnią nadzieją będzie f---ing AmWorks.

ocenił(a) serial na 9
Jaom

hahaha, propsy za ten koment :D

ocenił(a) serial na 10
Jaom

Współczesne, mainstreamowe definicje geeka i nerada nie są fajne. :(

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones