PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=843539}
5,5 9 088
ocen
5,5 10 1 9088
5,5 6
ocen krytyków
Ms. Marvel
powrót do forum serialu Ms. Marvel

Skąd takie niskie oceny przecież pilot jest super! Uroczy, pełno życia, kolorów i zwykłej radochy. Cieszy mnie mocne skupienie na głównej bohaterce, co potęguje Iman Vellan, która jest Kamalą. Jedynym minusem jak na razie jest zmiana mocy, ale jest to na tyle marginalne, że w ogóle nie przeszkadza.

mQciek2

takie oceny zapewne wzięły się z tego, że zostały wystawione przed pilotem (który zgadzam się, że był ok).

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 9
Geohound

Dziwne gdyby serial kierowany do grupy wiekowej 12+ nie był infantylny. 3/4 bohaterów jak nie więcej jest wyznawcami Islamu, to chyba logiczne, że w takim przypadku serial będzie się skupiał właśnie na nich.

ocenił(a) serial na 8
Czorny_Narzeka

Ale to nawet jest spoko bo pokazuje inne aspekty świat marvela a nie tylko wszystko z białymi katolami na przykład

rys_dawid

Twój komentarz trąci rasizmem.

ocenił(a) serial na 2
adamus47

Nie, bo w białą stronę to nie jest rasizm, tylko konstruktywna krytyka lub specjalna operacja informująca.

ocenił(a) serial na 3
adamus47

Trąci ? To jest rasizm i szowinizm w 100%

EM_DZI

Polecam zapoznać się z definicją rasizmu i szowinizmu :)

ocenił(a) serial na 3
wolfnagel

Się zapoznaj.

ocenił(a) serial na 3
wolfnagel

Się zapoznaj.

EM_DZI

Ty się kibolu zapoznaj, ponieważ dotyczy to właśnie ciebie.

ocenił(a) serial na 8
adamus47

Cóż nie zamierzony w sumie ale bardziej mi chodziło ze miło jest zobaczyć inne pokazanie innych kultur itp. Bo mało tego filmach z tych produkcji xd

rys_dawid

A w marvelu są jacyś biali katole (oprócz Nightcrawlera, który technicznie rzecz biorąc jest niebieski i zasadniczo wygląda jak diabeł)?

tecki

Daredevil

Czorny_Narzeka

a czego się spodziewasz jak główna bohaterka jest Pakistanką, która jest trzymana w narodowościowej bańce przez swoich rodziców? Nie mam zielonego pojęcia jak obejrzałeś pilota nie zauważając, że główną osią fabuły wydaje się być próba wyjścia z tej bańki, to dosłownie to samo jakby nie zauważyć w oryginalnej trylogii gwiezdnych wojen wątku nadziei

ocenił(a) serial na 6
Geohound

Jakie całe? Co ty palisz? Czy w autobusie było dużo Pakistańczyków? Czy w szkole bylo ich dużo? Czy na konwencie była ich masa? Pakistańczycy byli w domu i jak z matką poszła do sklepów swoich. Tak jak Polacy chodzą za granicą do sklepu po polski chlebek i Żywca. Twój komentarz świadczy o Twojej złej woli i przewrażliwieniu na punkcie mniejszości.

mQciek2

bo problemem jest to, że Disney postanowił mocno odbiec od komiksowej wersji MrMarvel i uparcie promował zupełnie co innego.

ocenił(a) serial na 6
mathias777

I bardzo dobrze. Przynajmniej dostaliśmy coś choć odrobinę oryginalnego, a nie tygodniowy, odgrzewany kotlet. taki jak to g...o Obi-wan

ocenił(a) serial na 6
mathias777

Kamala jest dokładnie taka sama jak komiksowy pierwowzór. Jedyną zmianą są jej moce.

ocenił(a) serial na 2
mQciek2

Czyli taka sama, tylko inna - spoko...

ocenił(a) serial na 6
Geohound

Charakter ma taki sam, a moce to nie jest część jej osobowości, więc tak - taka sama.

ocenił(a) serial na 10
mQciek2

Kolesia po prostu bardzo boli, że serial jest przyjazny wszelkim środowiskom :) Zapodział się nie tam gdzie trzeba, zamiast wojny polsko-ruskiej pod flagą biało czerwoną, obejrzał coś czego nie potrafi pojąć jego rasistowski i homofobiczny musk. To jest tak proste :)

ocenił(a) serial na 3
mQciek2

mQciek2 Ta moce... a postać która gra Kamale jest pulpetem chyba, to tak jakby Supermana miałby grać Ferdek Kiepski po 10 browarach, moce inne i budowa ciała też a więc idealny aktor na Supermana :P

mQciek2

oceniłeś cały serial po obejrzeniu jednego odcinka..?

ocenił(a) serial na 6
al_joker89

Przecież napisałem, że oceniam pilot.

mQciek2

A, nie przeczytałem w sumie. A wiesz że seriale mają możliwość oceniania poszczególnych odcinków? Mam nadzieję że pomogłem :)

ocenił(a) serial na 6
al_joker89

Wiem i to robię, oceniam poszczególne odcinki i całość serialu wraz z jego trwaniem. Mam nadzieję, że dobrze napisałem o co mi cho

mQciek2

oceny wynikają z tego, że Polacy to rasiści, pozdrawiam.

ocenił(a) serial na 6
keeveek

też mi się tak wydaje

ocenił(a) serial na 4
mQciek2

Serial jest turbo infantylny, więc każdy kto ma więcej niż te ~15 lat nie powinien ocenić tego serialu wysoko. Nie wiem czego tu nie rozumiesz. Jeśli ktoś lubi bajki dla dzieci, to serial będzie dla niego okej, bo stylistycznie właśnie ten serial przypomina produkcje z takiego Disney XD. I nie mówię, że to coś złego, po prostu serial celuje w młodszą widownię, więc mnie akurat niższe oceny nie dziwią.

ocenił(a) serial na 6
qiks33

To, że serial celuje w młodszą widownię nie jest niczym złym, ja też nie jestem głównym targetem tego serialu, a bawię się na nim świetnie przez to jaki jest świeży, oryginalny i kreatywny. Oczywiście fabuła jest infantylna, ale według mnie to żaden problem, wręcz przeciwnie - dobrze, że Marvel Studios robi produkcje skierowane do różnych grup wiekowych. Smacznej kawusi życzę :)))

ocenił(a) serial na 6
qiks33

32 lata, wielki, ciężki facet lubiący się krwawym kinie, ciężkich dramatach i dojrzałych komediach. Ale lubię też proste historie, super bohaterskie filmy, nawet te infantylne, nakręcone ze smakiem. Pod dwóch odcinkach, mimo swoich głupotek, uważam, że to jeden z lepszych seriali marvelowskich od Disney'a. Na pewno lepszy od "mrocznego" Moon Knighta. Ale że skierowany do młodszej widowni, to ch*j, nie dziwota, że zbiera niskie oceny. Argument roku...

ocenił(a) serial na 5
mQciek2

Jak jeszcze pierwszy odcinek nie był jakiś zły, tak drugi totalnie został skopany. No co Ci scenarzyści mają w głowach wymyślając takie bzdurne sceny.



SPOILER!
W scenie z ratowaniem dziecka ludzie zamiast podbiec, próbować jakoś je złapać od dołu to się tylko przyglądają i czekają aż ono spadnie. A w tym czasie ta cała Kamala zdążyła się ubrać i jeszcze dostać na górę świątyni. W ogóle że ona szybciej się ubrała niż on spadł to też było dziwne, no ale cóż - lepiej wypuścić coś na szybko niż pomyśleć nad ciekawszą fabułą i zrobić to porządnie.

ocenił(a) serial na 6
Tomoya10969

Jak dla mnie drugi trzyma również wysoki poziom. A co do sceny, którą przywołujesz - ten serial jest z założenia bardzo komiksowy i umowny, co dla mnie jest zdecydowanie zaletą, ale rozumiem, że można mieć z tym problem.

ocenił(a) serial na 7
mQciek2

gdyby Kamala była Ukrainką to by ocenę miała 10/10 ale z racji, że wierzy w Allacha każdy ją odbiera z tymi zamachowcami. Sam dam ocenę 6/10 bo jakoś tak nie wczułem się w ten serial bardziej zaciekawił mnie już Hawkaye z byłym papieżem. Minusem jest trochę drętwe granie aktorów oraz zmiana powstania tej postaci. W 3 odcinku (chyba) gdy Kamala pyta cioci jak się nazywają to sądziłem chociaż, że powie "Inhumans" ale czar prysł gdy powiedziała zupełnie co innego. Serial bardziej skierowany do młodszych odbiorców przez co może starszej publiczności nie spodobać się, że z ekranu lecą serduszka lofffki i kisski. Obejrzeć do końca to obejrzę choć liczę też na to, że na końcu pojawi się chociaż Brie Larson i Kamala pozna swoją idolkę.

ocenił(a) serial na 6
INOnLKS

1. Po co ta wzmianka o Ukrainie? To nie ma nic do rzeczy;
2. Aktorzy grają imo świetnie, w szczególności Iman Vellani;
3. Hawkeye to imo najgorszy serial MCU, brzydki, z nudną intrygą i o wszystkim, tylko nie o Clincie.

mQciek2

Pytasz skąd takie niskie oceny a sam dałeś 6? Aha

ocenił(a) serial na 6
GamoraRuss

Zauważ, że piszę tu tylko o pilocie serialu w dniu jego premiery. Wystawiłem 6, bo serial się potem mocno rozjechał.

mQciek2

no ten początek był jeszcze znośny ale do końca to ja nawet nie dotrwałem, te bzdury z tymi jinami. Tragedia. Ogólnie Ms Marvel i She hulk były najbardziej hypowane ze wszystkich seriali marvela a wyszły najgorzej. Bo jeszcze początki Vanda Vision , Falcon nie były to jakieś mega hity ale dało się oglądać. Loki absolutny fenomen nawet Hawkeye dało się obejrzeć ale te dwa najbardziej promowane to gnioty nad gniotami.

ocenił(a) serial na 7
mQciek2

Bo się Polakom muzułmańskie klimaty nie podobają.
Ludzie są wciąż zbyt konserwatywni i zamknięci na obce kultury.
Serial jest znacznie lepiej oceniony na imdb (6,3)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones