Muminki

1990 78 odcinków
Muminki
7,6 41 748
ocen
7,6 10 41748
1 397
chce zobaczyć
{"rate":7.0,"count":3}
powrót do forum serialu Muminki
 • umberella ocenił(a) ten serial na: 8

  zauważyłam co wyróżnia tą bajkę i dlaczego tak dobrze mi się ją ogląda - jest to specyficzna ścieżka dźwiękowa, która podbija emocje, dialogi i sytuacje. W innych bajkach aż tak na to nie zwróciłam uwagi i tutaj nie przeszkadza mi to, a wręcz się bardzo podoba.

 • umberella Tak, ścieżka dźwiękowa jest wyjątkowa... tworzy specyficzną otoczkę, która współgra bardziej lub mnie z resztą.. postaci, dialogów, sytuacji..

 • umberella ocenił(a) ten serial na: 8

  lukinrema Właśnie! Niektóre dźwięki są nawet przerażające, a przynajmniej we mnie wzbudzają lekki niepokój. Nawet jak wszyscy idą i nic się nie dzieje, to muzyka podbija tą scenę.

 • umberella Dlatego czasem słucham sobie ich sountracku. Pomimo, że nie jestem dzieckiem to wracam często do Muminków, bo są takie jakieś wyjątkowe. Czuję w nich taką głębie. Może nie zawsze i nie w każdym momencie, ale wyróżniają się na tle innych bajek. Ba z resztą to na podstawie powieści.. Np. ostatnia powieść o Muminkach jaka była napisana jest naprawdę refleksyjna, pouczająca, coś także dla dorosłych odbiorców (ale nie każdy dorosły). Przede wszystkim pierwsze 52 odc.są b.dobre, późniejsze to uważam odejście... mam tutaj też na myśli własnie tę specyficzną atmosferę, głębie.. brakuje tego. Zresztą także nie ma to jak te łączące się odcinki... Wyprawa, Topik i Topcia... Dżungla, Pływający Teatr.. niezwykle magiczne są także zimowe odcinki.. wiele w nich także przeslań pogańskich (np: Lodowa pani, rozpalanie ogniska na cześć słońca), wg mnie one są jedne z najbardziej udanych,

 • umberella ocenił(a) ten serial na: 8

  lukinrema Ja oglądam w różnej kolejności, więc trudno mi potwierdzić lub zaprzeczyć czy pierwsze 50 odcinków różni się od kolejnej 50-tki. Jest to jednak jedyna bajka, którą zapamiętałam z wieloma szczegółami (a wiadomo, że w dzieciństwie oglądało się tego mnóstwo), dlatego wspaniale pamiętam teatr i dżunglę, choć jeszcze nie dotarłam do tych odcinków.

  Fajnie jest teraz, już będąc dorosłym, oglądać takie rzeczy i wylapywać to o czym pisałaś. Ja bardzo dobrze wspomniam odcinki z wiedźmią i jej wnuczką. Nie wiem czy wiesz, ale tej młodej, sympatycznej czarownicy głos podkłada ta sama aktorka, która dubbingowała Złośnicę z Troskliwych Misii, czyli Barbara Bursztynowicz .... szerzej znana jako Elżbieta z Klanu :)

 • umberella Może nie zdawałem sobie sprawy z dubbingu, ale ogólnie Barbara Bursztynowicz chyba nie raz podkładała głos postaciom bajkowym.
  Ach, myślę, że Muminki trzeba zrozumiec, jeśli ktoś twierdzi, ze sa głupie to jest w błędzie.
  Niestety odcinki po 52, a szczególnie 78 są dla mnie przykre, szczególnie po 78, ech nie wiem co, ale jakaś magia w nich ulatuje. A same Muminki są takie jakieś inne.. nie mówiąc o tym, że kreska, animacje i zachowania są bardziej tym razem zbliżone do klasycznego anime. Szczególnie też nie podobał mi się odcinek z Wechikulem, jakoś go nie trawię, zachowanie Mamusi Muminka również inne... nie pamiętam dokładnie, ale był odcinek, w którym zimą (a raczej gdy był śnieg) jakąś małą młodą postać "przygarneli". Nie pamiętam szczegółów, ale mogę powiedzieć, że gościnność jednak trwała krócej, a i rozwiązania problemu nie było takie do końca... Nawet odcinek o Topiku i Topci jak powrócili (swoją droga ładny jednak) wydaję się taki inny.. oni są jacyś inni.. brakuje tego czegoś.

 • umberella ocenił(a) ten serial na: 8

  lukinrema Zwrócę na to uwagę jak będę oglądała :)

 • Michall94 ocenił(a) ten serial na: 7

  lukinrema Jako, źe wszystkie odcinki oceniałem zaraz po obejrzeniu, muszę przyznać Ci rację. Może takiego prostego podziału na pierwsze 50 dobrych, kolejne słabe, bym nie zrobił, ale faktycznie od pewnego momentu ma się wraźenie jakby autorom kończyły się pomysły i zapał. Szczególnie w 4 sezonie, gdzie połowa odcinków to podróże w czasie, jest to widoczne. Dla mnie najlepsze odcinki mieszczą się gdzieś w przedziale 20-70. Od 80 można przestać oglądać jeśli ceni się swój czas.

 • Brandon568 ocenił(a) ten serial na: 10

  Michall94 Mnie się akurat podobały-zabraklo jedynie ,, Muminków w Hollywood":-)

 • rusekolsztyn ocenił(a) ten serial na: 10

  umberella https://www.youtube.com/watch?v=QPVxMS7LaUk Ten motyw muzyczny zapada w pamięć najbardziej z całego soundtracku.

 • umberella ocenił(a) ten serial na: 8

  rusekolsztyn To taka muzyka opowiadająca historię, wywołująca emocje. Dzięki :)

 • Julia_20 ocenił(a) ten serial na: 10

  rusekolsztyn Po latach nadal budzi we mnie lęk, wyłączyłam po 20 sekundach ;/

 • Joecrou ocenił(a) ten serial na: 10

  Julia_20 O tak. Trzeba przyznać że muminki mają najlepszy soundtrack jaki dany mi było usłyszeć w bajkach.
  https://www.youtube.com/watch?v=_NU_0OH9xzo

 • Julia_20 ocenił(a) ten serial na: 10

  Joecrou Muzyka bardzo klimatyczna jest, tak działa że raz się usłyszy i zostaje już w głowie.