PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=304475}

Mushishi

8,0 7 585
ocen
8,0 10 1 7585
Mushishi
powrót do forum serialu Mushishi

qui pro quo

ocenił(a) serial na 10

mam ochotę dać 1/10 i wszystkim odradzić oglądania, gdyż jestem strasznym egoistą i chciałbym zachować to anime tylko dla siebie. Boli mnie, że każdy może sobie obejrzeć ten serial i tępy buc i pusty plastik - jest to po prostu straszne(i jeszcze, że taka osoba ma prawo ocenić anime, nie zrozumiejąc jego głębi zawartej w każdym odcinku z osobna i w całości). Jestem po 18 odcinku i anime jest po prostu przegenialne, sądzę, że ocena 10/10 to zdecydowanie za mało, to chyba jedyny przypadek gdzie dodam coś do ulubionych, żeby po prostu dać jak najwyższą ocenę temu anime. Po każdym odcinku nie potrafiłem się powstrzymać, żeby na głos powiedzieć coś a'la dumanie: Wow... wow.. ale.. wow.. geniusz... wow... Po prostu brakuje słów, żeby to opisać. Jedna, jedyna wada: wada u podstaw kreski, gdzie większość bohaterów trzecioplanowych wygląda prawie identyczni. Może to jakieś odniesienie do stereotypu Japończyków, którzy są identyczni? ;) Genialny soundtrack, zdecydowanie najlepszy jaki słyszałem w anime, prześwietny klimat i czar anime, dobra i przyjemna kreska, pięknie stworzony świat i tak wymieniać te zalety bez końca... Polecam z ciężkim bólem serca

ocenił(a) serial na 10
Prokop95

Właśnie obejrzałem ostatni odcinek... Czemu do cholery jest ich tak mało?! Najlepsze anime jakie kiedykolwiek widziałem, zdecydowanie. Definitywnie najlepszy świat/uniwersum jakie kiedykolwiek zostało wymyślone - to tylko moja opinia, ale sądzę, że jest uniwersalna i nie jest bardzo subiektywna. Największa(i poniekąd jedyna) wada anime: za mało odcinków, powinno być ich znacznie więcej...

ocenił(a) serial na 10
Prokop95

Nie wszystko co dobre musi się kończyć :) Zapraszam do obejrzenia 45 minutowego odcina specjalnego o tytule Mushishi Special: Hihamukage (inna nazwa: Mushi-shi Tokubetsu-hen: Hihamu Kage) oraz oczywiście 2 serii, ale niestety dopiero w kwietniu.

Prokop95

lol.

ocenił(a) serial na 10
Daroo_3

bardzo kreatywnie :P

ocenił(a) serial na 10
Prokop95

Druga seria? Jak, gdzie, kiedy?

ocenił(a) serial na 10
sandra90

http://www.moetron.com/2014/01/04/mushishi-season-2-announced-premieres-in-april /
google nie boli :P

ocenił(a) serial na 10
Prokop95

Dzięki:)

ocenił(a) serial na 8
Prokop95

"mam ochotę dać 1/10 (...) ,sądzę, że ocena 10/10 to zdecydowanie za mało, to chyba jedyny przypadek gdzie dodam coś do ulubionych"... LOL

Prokop95

A możesz powiedzieć, co cię tak urzeka w tym serialu?

ocenił(a) serial na 10
kozowsp

Jest jedyne w swoim rodzaju. Nie ma innego takiego anime.

Urzeka wszystko... ciężko sprecyzować jakikolwiek opis gdyż istnieje możliwość niedopowiedzenia - a to umniejszyło by temu arcydziełu.

Patrząc bardzo obiektywnym okiem pod względem animacji jako takiej - jest bardzo dobrze, przepiękny rysunek - a modele postaci (celowo pozbawione super extra szczegółów) są raczej dopełnieniem tła niż elementem przykuwającym uwagę.
Jak obejrzysz kilka odcinków dojdziesz do tego samego wniosku - ludzie w tym anime to tylko goście, goście poszczególnych odcinków, jak i goście przedstawionego świata. Głównym podmiotem tego anime jest przyroda a dokładniej jej najbardziej transcendentna część czyli mushi. Można wręcz powiedzieć że to anime to filozofia w najczystrzej postaci przedstawiona za pomocą obrazków :). Jeżeli ktoś nie lubi sobie pofilozofować - nie znajdzie tu nic ciekawego (oprócz bardzo dobrego anime od strony technicznej).

Jednym z podmiotów w mojej pracy magisterskiej było shinto, to shinto w najczystszej postaci. To anime przedstawia jedną z najdoskonalszych prób przedstawień formy kami jaką przyszło mi obejrzeć/przeczytać, także chociaż i z tego powodu jest to anime wybitne.

Niestety zarówno następny sezon jak i OVA wydane później nie są już na tak wysokim poziomie :/.

Prokop95

Ja p**rdolę, jaki elitaryzm, aż się rzygać chce.

Prokop95

elo jestem tępym bucem dałem kapę ,pozdrawiam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones