Muszkieterowie (2014-2016)
Muszkieterowie: Sezon 2 Muszkieterowie Sezon 2, Odcinek 6
Odcinek Muszkieterowie (2014-2016)

Through a Glass Darkly

7,9 139
ocen
7,9 10 1 139
Muszkieterowie
powrót do forum s2e6

Z samego początku odcinka Ludwik XIII podczas obiadu czy też uczty w ogrodzie chcąc dowieźć swojej wiedzy zaczyna opisywać ruch obrotowy ziemi oraz księżyca, któy odkrył wiadomo Kopernik on z kolei mówi iz był to Galileusz, jest to naprawdę duży błąd serialu pytanie czy wymierzony celowo czy nie w polskiego naukowca xd, czy też samych Polaków. Naprawdę kłuje to po uszach aż miło. Zachęcam to zobaczenia tego fragmentu są to tak naprawdę pierwsze trzy minuty odcinka 6. Możliwe jest jednak także to iż scenarzyści, serilau nie posiedli na tyle wiedzy iż ruch obrotowy sformułował Mikołaj Kopernik na zachodzie geografia oraz historia są uczone bowiem w bardzo wąskiej podstawie programowej nawet za bardzo. Mało prawdopodobno teria moze być też taka iż mbył to puszczenie oka do widza że Ludwik XIII btł po prostu tepy i bardziej do niego przemawiały rzeczy niż ksiegi Galileusz w końcu udoskonalił lunety oraz teleskopy i żył niemalże w tych samych latach co Ludwik XIII, a jak wiemy Kopernik umarł 100 lat wcześniej. Wątpię jednak aby ta teoria o uśmiechu w stronę widza była prawdziwa.

ocenił(a) serial na 8
Tsubasa_147

Na pewno wymierzone w Polaków! Cały świat jest wymierzony w Polaków. Masz jakąś obsesję?

ocenił(a) serial na 8
Agatonik

Nie chodzi mi że wymierzone typowowow Polaków ale to było duże przegięcie w tym odcinku, gdyż teoria Kopernika jest naprwdę przłomowa i "paplaninana" w popularnym serialu BBC że to Galileusz odkrył była kłującą uszy, zwłaszcza dla ludzi którzy choć trochę interesują się astronomią, odpowiadajac na twoje pytanie czy mam obseję nie nie mam, co nie zmiania faktu ,że to ataków na Polske jeśli chodzi o różnego rodzaju faktografię historyczną dochodzi nadzwyczaj często. W tym przypadku chodziło nie o wojnę itp. ale odkrycie naukowe. Podobnie było z rozszyfrowaniem Enigmy, czy nie jako obozami zagłady, które zakładać mieli Polacy. Niesetetetety tak jak wspomniałem wczesniej możliwe że po prostu kopletny brak wiedzy historycznej narodów anglo-saskich i nie tylko powoduje takie przkłąmywanie historii w w serialach czy filmach.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones