My, dzieci z dworca Zoo
powrót do forum 1 sezonu

AXEL

ocenił(a) serial na 9

Chciałam zapytać czy na niemieckich forach trafił ktoś może na jakieś informacje o Axelu W. ? W przypadku pozostałych bohaterów można stosunkowo łatwo znaleźć nazwiska, zdjęcia, dodatkowe informacje, a w przypadku Axela kamień w wodę. Nawet nie wiadomo kiedy dokładnie zmarł i jak wyglądał. Według słów samej Christiane był niesamowicie brzydki.
Moim zdaniem Jeremias Meyer zagrał go w sposób naprawdę poruszający.
Dlatego ciekawi mnie czy uzupełniając serial o nowe wątki (praktyki, dyplom) twórcy zupełnie popuścili wodze fantazji czy opierali się na faktach.
"My, dzieci z dworca ZOO" oczywiście czytałam i mniej więcej znam wypowiedzi Christiane na temat przyjaciół, w tym Axela.
"Zawsze był miły. Gotów każdemu pomóc, cecha, której nie spotkałam nigdy u innych narkomanów. "
Z książki wyniki, że zmarł w czasie kiedy Christiane przebywała u babci w czasie ferii wiosennych, o czym dowiedziała się dopiero po powrocie.
Znaleźli go w jakimś szalecie z igłą w żyle.
Czyli zarówno film z 1981 roku jak i serial przedstawiają własną wizję śmierci Axela.
Nie czytałam książki "Życie mimo wszystko" dlatego nie wiem czy Christiane wspomina tam jeszcze swoich starych przyjaciół? Axela, Detlefa, Babsi, Atze. Może na jaw wychodzą jakieś nowe fakty? Jeżeli ktoś czytał i mógłby mi napisać to byłabym ogromnie wdzięczna.
Taka już jestem, że jeżeli coś mnie interesuje to muszę to rozebrać na czynniki pierwsze do kilku pokoleń wstecz :)

Igraine

 up

ocenił(a) serial na 5
Igraine

......

Igraine

Nie. W drugiej książce Christiane nie wspomina o nikim z lat młodości. Wręcz oburza sie o ciągle pytania o Detlefa mówiąc, że to była młodzieńcza miłość.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones