PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=94367}

Na wariackich papierach

Moonlighting
7,3 17 550
ocen
7,3 10 1 17550
7,9 8
ocen krytyków
Na wariackich papierach
powrót do forum serialu Na wariackich papierach

Pierwsze dwa sezony były bez zarzutu. Świetne komedia kryminalna z odwieczną wojną płci w tle, która to niestety później zaczęła się przeobrażać w dominujący wątek romantyczny. Trzeci i czwarty sezon zdecydowanie najgorszy. Z serialu zrobiono melodramat, więc było mało do śmiania. Madelyn Hayes zmieniono w strasznie irytującą postać, a i David Addison nie miał już tego luzu co wcześniej. Wieczne zastanawianie się Madelyn nad tym co czuje do Davida, ogrom scen z nostalgiczną muzyką, koniec końców niczego nie zmieniający (a zajmujący kilkanaście epizodów) wątek z ciążą i ogólnie melancholijny klimat ciągnęły tę produkcję w dół. Poza pojedynczymi przebłyskami te dwa sezony były ledwie do przebrnięcia.

Nie rozumiem jaki był cel scenarzystów, którzy zmienili formułę serialu. Najpierw było 80% komedii i 20% romantyzmu, a później 20% komedii i 80% melodramatu. W piątym sezonie to już taka huśtawka od zabawnych epizodów w dawnym stylu, kiedy bohaterowie rozwiązywali zagadki kryminalne, po odcinki, w których znów skupiano się na uczuciach bohaterów, którzy sami nie wiedzą czego chcą. Szkoda, że zepsuto tak postacie Davida i Madelyn, którzy na początku byli absolutnie genialnym duetem na ekranie, a później zmieniono ich w niedojrzałych emocjonalnie nastolatków.

Ogólnie serial trudny do oceny. Gdyby trzymano się zabawnej formuły to mógłby być najlepszy serial komediowo-kryminalny w historii, ale niestety od trzeciego sezonu spartaczono sprawę, więc jak ktoś nie chce marnować czasu (i nie chce znielubić głównych bohaterów) to polecam obejrzeć tylko dwa pierwsze sezony, a resztę olać.

Pablo1919

Przyznam, że ja akurat obejrzałem wszystkie sezony i wszystkie lubię z innych powodów. Dwa pierwsze sezony za komediowy styl później zgodzę się, że komediowego tonu było mniej, za to było więcej ciekawych pomysłów na fabułę, pamiętam nawet jeden odcinek czarno-biały, który nawiązywał do kina noir, zdecydowanie brakuje obecnie tak pomysłowych seriali. Ja polecam obejrzeć wszystkie sezony.

ocenił(a) serial na 7
buterfly

Akurat braku pomysłowości nie można im zarzucić, bo potrafili wprowadzać niekonwencjonalne rozwiązania, które od czasu do czasu urozmaicały fabułę.

Pablo1919

Też tak uważam, dlatego serial trafił do mojej listy ulubionych. Co do bohaterów to myślę, że celowo twórcy przekomarzali się z widownią co do ich relacji, a przynajmniej takie mam wrażenie już od 1 sezonu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones