PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=800686}

Nawiedzony dom na wzgórzu

The Haunting of Hill House
7,8 56 455
ocen
7,8 10 1 56455
7,2 9
ocen krytyków
Nawiedzony dom na wzgórzu
powrót do forum serialu Nawiedzony dom na wzgórzu

To chyba jedyne wytlumaczenie sredniej oceny tego tworu. Serio zastanawialem sie dluzsza chwile dlaczego taki przecietniak nabil tak dobra note. Najwyrazniej ludzie jak te barany, widzac, ze wiekszosc ocenia wysoko, plyna z nurtem rzeki, klikajac masowo dyszki, no bo nie mozna wyjsc na dzbana. Skoro film/serial zbiera same pochwaly, to MUSI byc dobry, wiec podwyzsze ocene mimo tego, ze mi sie nie podobalo. Snobizm w czystej postaci. Innego wytlumaczenia nie widze.

Serial sam w sobie jest zaledwie poprawny i bardziej przypomina dramat rodzinny niz produkcje, ktora ma wzbudzic groze/lek. Zbyt duzo czasu poswiecono na relacje miedzy rodzenstwem, ich problemy, dialogi zostaly rozwleczone do granic mozliwosci. Przez to wlasnie calosc jest bardzo nudna, meczaca. Historia niby ma rece i nogi, ale brakuje we wszystkim charakteru. Nie poczulem budowanego napiecia, a nawet jak cos zarlo, to po chwili zostalo brutalnie zgaszone przez dluzyzny w slabych dialogach. Straszne momenty - momentami bawily i przypominaly kino klasy B. Trzeba jeszcze podkreslic, ze motyw domu zostal juz wielokrotnie wykorzystany, m.in w AHS, wrecz w identyczny sposob. Jedynym plusem, a jednoczesnie minusem jest to, ze wszystko zostalo tak ladnie, malowniczo przedstawione. Aaa i Kate Siegel... tylko ze wzgledu na jej urode nie zrezygnowalem w trakcie ogladania, akurat za kazdym razem kiedy mialem wylaczyc, to pojawiala sie na ekranie i tak dzieki niej przetrawilem calosc :)

Oczywiscie serial moze sie tez podobac, ale na kims kto widzial juz sporo z horroru produkcja ta nie zrobi zadnego wrazenia. Takie jest moje zdanie. Zmarnowalem 10 godzin na dramat rodzinny ze wstawkami horroru.

ocenił(a) serial na 8
corsa90

To może ja się wypowiem, jako osoba, której serial się podobał. Dałem 8.
Moim zdaniem, serial całkiem świeżo podchodzi do oklepanego motywu nawiedzone go domu. Wciągnął mnie od pierwszego odcinka i tak już zostało. Podobało mi się, że bardziej niż na straszeniu, skupiono się na psychologii. I tak, masz rację, serial jest miejscami strasznie przegadany, przez co siada napięcie w ostatnich odcinkach, ale jak dla mnie to i tak perełka. Brakowało mi horrorów, które oprócz straszenia, opowiadałyby dobrą historię, a że ogólnie lubię "przegadane" dramaty rodzinne, tym bardziej dla mnie to połączenie idealne.

ocenił(a) serial na 3
samwise_6965

Ja czuje nieco zawod, bo nastawialem sie na cos zupelnie innego. Z tego serialu mozna bylo zrobic genialny thriller psychologiczny, z wplecionym delikatnie motywem domu. Nie wiem dlaczego ktos uparl sie zeby wkleic tam sceny typu 'straszak' i zrobic horror. Przez obecnosc wyskakujacych truposzy wszystko przesiaka kiczem.

Musze sie jeszcze poprawic, bo w powyzszej wypowiedzi stwierdzilem, ze dialogi byly slabe, moj blad, byly zadziwiajaco dobre, tylko slabo wypadly na tle calosci. Wszystko zalezy od tego jak jestesmy nastawieni do filmu, ja zwyczajnie nie mialem ochoty na zaglebienie sie w psychologicznym aspekcie tej rodziny, stad moje krytyczne nastawienie. Ty akurat miales dobry dzien zeby skupic sie na detalach, wglebic w uczucia bohaterow, dlatego prawdopodobnie film tak Ci sie spodobal. Ja natomiast, w tamtym momencie oczekiwalem czegos bardziej odmozdzajacego, w stylu "Castle Rock", ktory przy okazji polecam.

ocenił(a) serial na 8
corsa90

Prawdę mówiąc, nie miałem żadnych oczekiwań wobec tego serialu. Gdzieś w internecie mignął mi tytuł i wieczorem z nudów odpaliłem pierwszy odcinek. Całość obejrzałem w dwa wieczory. Po prostu lubię takie historie.
Co do straszenia, fakt, można było to zrobić lepiej, ale jednak myślę, że bardziej chodziło tu o zbudowanie atmosfery. W serialu jest wiele smaczków, które łatwo można zignorować, a które budują atmosferę o wiele lepiej niż wyskakujące zjawy.
Widziałem pierwszy odcinek Castle Rock. Był naprawdę świetny, ale nie miałem czasu, żeby dokończyć (cykliczne wypuszczanie odcinków trochę boli, odkąd mam Netflixa :p) I szczerze mówiąc... zapomniałem o nim. Muszę wreszcie dokończyć.

corsa90

Nie tylko ten serial tak sie ocenia! Ja już dawno przestałem sugerować się ocenami FW

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones