PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=800686}

Nawiedzony dom na wzgórzu

The Haunting of Hill House
7,8 56 455
ocen
7,8 10 1 56455
7,2 9
ocen krytyków
Nawiedzony dom na wzgórzu
powrót do forum serialu Nawiedzony dom na wzgórzu

Serial petarda. Narazie obejrzalam tylko jeden odcinek, bo mam niezlego cykora i zastanawiam sie, czy ogladac dalej. Kusi mnie piekna scenografia i zdjecia, na minus jest moja slaba tolerancja horrorow ;)

Mam 3 pytania do znawcow tematu. Pomozecie?
1) W pierwszym odcinku w Domu (tak, tym nawiedzonym) tanczy sobie jakas kobietka. To jest mamunia czy kto to jest? Jestem troche niedowidzaca chyba, ale jej nie rozpoznalam ;)
2) Wielokrotnie wspomina sie, ze do Domu moga wchodzic tylko Dudleyowie. Czy ten watek zostanie rozwiniety i czy odpowiedza na pytanie dlaczego tylko oni? Nie wiem, jakas rodzina vel Egzorsict Special Ops?
3) Przez ten caly czas duchy zostaly tam. Dlaczego nagle sie pojawily poza Domem, ktos je wypuscil czy tak na spontanie stwierdzily, ze pozwiedzaja swiat? Czy to rowniez zostanie dalej poruszone?

ocenił(a) serial na 8
Marta_2410

1) Tańczy najmłodsza siostra Nell

Na pozostałe pytania ciężko mi odpowiedziec, bo jeszcze nie skończyła serialu :)

Marta_2410

1. Nell
2. Wszystko zostanie wyjaśnione w dalszym odcinkach.
3. Żaden duch nie opuścił posiadłości....To wszystko to zwidy chociaż jest jeden wyjątek.

Marta_2410

No dobra, obejrzalam. Dwie konkluzje, ktore mi sie cisna, ale to tylko moje zdanie i wyobrazenia:

1) Najglupsza koncowka, totalnie przegadana, szukanie "glebokiej" fabuly na sile i dorabianie teorii. Monolog Nell zasluguje na zlota maline przynajmniej w 3 kategoriach.
2) Skoro tatus byl martwy w momencie, w ktorym przedawkowal leki, dlaczego mogl wyjsc z posiadlosci pozegnac Stevena?
3) Moim zdaniem nikt nie przezyl "wycieczki" do domu. Dlaczego? Kazdy z nich "po wyjsciu" ziscil to, co dom im przekazywal w dziwnych wizjach, z ktorych probowala ich wyciagnac Nel. Theo zblizyla sie do swojej kobiety i jej zaufala, Steven nie wiadomo jak poczal dziecko i zalozyl rodzine, Shirley zaczela rozmawiac wreszcie z mezem, tylko Luke w swojej wizji chcial zostac czysty i tak tez zostal.
4) Obiecujacy poczatek. Tak bardzo do kitu koncowka. DLACZEGO?!?!?!?!
5) Skoro wszystkie duchy byly wytworami ich wyobrazni, dlaczego zaczynali widywac je zbiorowo? Scena w samochodzie z Theo i Shirley.
6) Pani Dudley wspomina, ze wczesniejsi gospodarze poznali sie w szpitalu dla ludzi chorych psychicznie. W domu kazdy z nich mial swoj "red room", tylko nie tatus. W dodatku Abigail nie byla wypuszczana z domu, miala home schooling, powodu nie znamy, ale mozemy sie domyslac tylko, ze mogla byc chora na jakims podlozu. Czy to nie potwierdza, ze dom przyciaga osoby tylko i wylacznie chore psychicznie w jakis sposob?

ocenił(a) serial na 10
Marta_2410

co do twojego 6 punktu, bylo wyjasnione czemu mała nie wychodzi z domu, bo miała nadopiekunczych rodziców, którzy chcieli ją chronić przed całym złem świata.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones