7,6 29 404
oceny
7,6 10 29404
9 289
chce zobaczyć
{"rate":7.6666665,"count":3}
{"type":"film","id":829582,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/serial/Unbelievable-2019-829582/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum serialu Niewiarygodne
 • Woooo ocenił(a) ten serial na: 8

  Od pewnego czasu mam problem: przestałem trawić seriale o seryjnych mordercach. Jeszcze gorzej niż o superbohaterach. Gdy tylko czytałem w opisie coś w stylu: „W parku znaleziono zmasakrowane zwłoki młodej dziewczyny. Doświadczona inspektor skrywająca mroczną tajemnicę, rzuca wyzwanie bezlitosnemu mordercy. Musi pokonać zło i własne lęki...” Natychmiast przełączałem. Miałem dość afirmacji sadystycznych morderców. Ukazywania ich postaci jako demiurgów, superinteligentnych graczy toczących z policjantami grę. Na szachownicy miasta na której nic nieznaczącymi pionkami są ciała ofiar. Ścigania się na opisy coraz bardziej wymyślnych sposobów okaleczania, coraz dziwniejszych wskazówek i egzotycznych lokalizacji. Wg mnie jest to ten sam typ socjopatycznego spojrzenia, które mają te bestie. Traktujące ofiary jak płótno do malowania chorych wizji czy podpałkę dla ognia szaleństwa. 10, 12, 18, 24 ofiary? Potem już tylko liczby i kolejne telefony w nocy: „Znaleziono zwłoki”. Mam dość fetyszyzowania psychopatów. Czynienia z nich seksownego obiektu adoracji. Coś się jednak zmienia. Pojawiają się filmy i seriale, w których ważniejsze są ofiary i cierpienia ich bliskich. Niewiarygodne są świetnym przykładem. Gwałciciel nie ma w sobie nic wspaniałego i demonicznego. Jest bułowatym, zahamowanym facetem. Nic szczególnego. Natomiast osią filmu są zniszczenia, które uczynił ofiarom. Można pomyśleć: „Co z tego, przecież żyją”. Widzimy jednak, że ukradziono im ważną cześć życia, której nie odzyskają. Dla niego jedna noc i pamiątka, dla nich początek piekła.

 • Woooo Jestem na etapie oglądania 6 odcinka... Bardzo fajny serial i wciągający ...
  Mam pytanie, kończy się na 8 odcinku? Znajdą mordercę ?

 • Bokciu ocenił(a) ten serial na: 8

  katee82 Tak, znajdą...Mam opisać w szczegółach, czy będziesz dalej oglądać?

 • radol ocenił(a) ten serial na: 8

  Woooo czasem ktoś opisze trafnie coś, co tłucze nam się po głowie od dłuższego czasu. Mnie również irytuje to prześciganie się w szokowaniu widza przemocą, zbrodnią, wynaturzeniami. Mocniej, więcej, bardziej, szybciej - powtórzyć. Serial świetny, wyróżniający się, nie mogłem się oderwać. Polecam.

 • Sighma ocenił(a) ten serial na: 7

  Woooo To polecam Broadchurch. Wprawdzie chodzi o morderstwo małego chłopca (i tylko chłopca, innych ofiar nie ma w pierwszym sezonie, w drugim jest morderstwo dziewczyny, a w trzecim sprawa gwaltu), ale wszystko oscyluje wokół cierpienia rodziny i tego jakie zniszczenie to morderstwo wywołało.

 • Ragnar ocenił(a) ten serial na: 7

  Woooo Świetnie napisane kolego. Serialu jeszcze nie oglądałem, ale muszę przyznać, że żadna opinia nie zachęciła mnie do niego tak jak twoja. Trafiłeś w punkt. Przy okazji gratuluję pierwszorzędnych zdolności operowania słowem pisanym :)

 • albertoxxx ocenił(a) ten serial na: 8

  Woooo Dzięki za napisanie tego komentarza, zachęcił mnie do obejrzenia i nie żałuję. Co więcej podpisuję się pod Twoim postem. Dodam od siebie, że serial mocno skupia się na pokazaniu jak różnie ofiary zachowują się po przeżytej traumie. I próba jakiejkolwiek oceny czy profilowania takich zachowań jest bardzo ryzykowna.

 • Robert_Witakowski ocenił(a) ten serial na: 9

  Woooo W punkt!

 • magdaxd ocenił(a) ten serial na: 8

  Woooo Gdy przeczytałam twój komentarz od razu przypomniał mi się film "Zodiack", który był naprawdę świetnym filmem wpisującym się w pamięć, aż na samym końcu pokazany jest list od samego Zodiaca z prośbą o utrwalenie jego dzieła poprzez nakręcenie filmu o nim (!) Myślałam, że sobie oczy wydłubię w akcie buntu! Jak można było?! Zrobili z niego celebrytę! Gdybym wiedziała o jego liście na początku, to bym filmu nie obejrzała jak nie oglądam filmów Polańskiego... Bo oni przecież chełpią się myślą, że są znani... A takich należy zignorować by poczuli się niedocenieni... Wtedy dostaną najwyższy wymiar kary... Krytyka i pogardą a nie afiszowanie się własnymi zbrodniami! A ten miniserial sprawił, że poczułam satysfakcję.