PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=843647}

Niewinny

El inocente
7,4 17 439
ocen
7,4 10 1 17439
Niewinny
powrót do forum serialu Niewinny

Nie będę ukrywać, że dobrze się bawiłam na tej produkcji, ale tak od 4.-5. odcinka mój entuzjazm trochę osłabł. Nie jakoś bardzo, ale miałam wrażenie, że ten świetnie budowany suspens, który sprawiał, że nie mogłam się oderwać od ekranu, nagle zaczął się rozpadać. I to tak gwałtownie.

Bo początkowo jest świetnie. Twórcy bardzo zgrabnie łączą odcinki cliffhangerami, ale nie jest to zrobione na siłę, jak często bywa w produkcjach tego typu. Wodzą widza za nos, ale robią to w miarę logiczny sposób – szczególnie dobrze to widać między pierwszymi dwoma odcinkami.

W tym wszystkim pomaga też nastrój. Bardzo gęsty, akcja często toczy się w ciasnych, często ciemnych pomieszczeniach. No i też jest brutalnie, twórcy nie szczędzą nam widoku zmasakrowanych ciał. Nawet nie przeszkadza to, że Mario Casas jest drewniany, bo przez to, że nie widać po nim żadnych emocji (bo ma cały czas taką samą minę xD), trudno rozczytać o co tu chodzi.

Tylko że później miałam wrażenie, że twórcy przekombinowali. Nie będę spoilerować, ale ci, którzy wydawali się być istotni, nagle zostali w bardzo prosty sposób usunięci ze sceny. I nie uważam, że proste rozwiązania w takich produkcjach są złe – po prostu tutaj średnio mi to zagrało. Też nie spodobało mi się rozwiązanie kilku wątków, m.in. tego podobnego do „Sky Rojo”.

Więcej opowiadam tutaj: https://youtu.be/bW5wATt8W44

Alexandraaa

Zgadzam się, perwsze dwa może trzy odcinki bardzo fajne a później troche słabiej. Mam wrażenie, że główny bohater po kilku odcinkach zostaje zepchnięty na dalszy plan a jego historia nie jest tak wciągająca jak w pierwszym odcinku. Może to wina aktora, sama nie wiem. Podoba mi się za to rola komisarz Otiz, jej wygląd jest bardzo wyrazisty. Szału nie ma, chyba za wcześnie odkrywają karty a może zbyt dokładnie wyjaśniają wszystko. Myślałam, że ta dwójka znajomych z przeszłośći będzie w jakiś sposób istotna dla historii ale tak jakby pomineli ten wątek.

ocenił(a) serial na 6
Alexandraaa

Podobne odczucia.
Strasznie na siłę poprowadzili później fabułę. Prawie każda postać ma tutaj swój mocny twist i w tych twistach można się pogubić. Trochę to dziwne jak co chwilę robią retrospekcję jakiejś osoby i każda z nich okazuje się prawie zupełnie inną osobą niż myśleliśmy że jest. Źle się ogląda taki film. Za dużo, na siłę i męczące. Mimo ciekawych pierwszych odcinków. Szkoda.

ocenił(a) serial na 8
Alexandraaa

Byłaby dobra recenzja ale niestety "nie wyszło" . Przede wszystkim to człowiek musi starać się wyczuć konwencję, która w serialu jest taka, że każdy odcinek jest poświęcony odrębnemu bohaterowi który dołożył ciegiełke żeby dowalić Matteo. Każdy odcinek jest częścią, a częściami są ludzie którzy spowodowali że Matteo był ścigany. Trzeba uczyć się, żeby zrozumieć konwencję, a dopiero potem oceniać

ocenił(a) serial na 7
julek2

W którym miejscu krytykuję konwencję? :) Wręcz przeciwnie - mówiłam, że podoba mi się ten motyw i sieć połączeń między odcinkami. Krytykuję to, jak została poprowadzona później fabuła, po mniej więcej połowie sezonu i właśnie to, że wątek Saeza, choć opakowany w chyba drugim odcinku, został spłaszczony.

julek2

Według mnie super, - końcówka fajnie przedstawia jak pod kątem psychologicznym każdemu dały się we znaki doświadczenia z przeszłości

Alexandraaa

Mam to samo odczucie. Poza tym główny bohater grał pierwszoplanową rolę zaledwie w trzech pierwszych odcinkach. Potem jego rolę skradły dwie panie: Aura Garrido i Alexandra Jiménez. Ta druga była jednak bardziej przekonująca.

ocenił(a) serial na 6
gregs69

Przecież już w drugim odcinku znika on z ekranu i pojawia się dopiero w ostatnich sekundach odcinka.

ocenił(a) serial na 10
Alexandraaa

A jakie osoby wydawały się istotne, a potem usunięci ze sceny?

jogotek

Dziewczyna z dyskoteki i jej mąż.

ocenił(a) serial na 1
olak85

Większą głupotę niż ten serial mógł wymyśleć tylko Remigiusz Mróz

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones