PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10014992}

Niezwykła prawniczka Woo

Isanghan byeonhosa Uyeongu
8,2 2 554
oceny
8,2 10 1 2554
Niezwykła prawniczka Woo
powrót do forum serialu Niezwykła prawniczka Woo

Trafiłem na ten serial przypadkiem. Odebrałem go bardzo osobiście gdyż jestem osobą z niepełnosprawnością i prawnikiem, Serial porusza kilka trudnych tematów w subtelny sposób skłaniają do refleksji np odcinek z ,, gwałtem'' na niepełnosprawnej jak dla mnie mistrzostwo.
Aż miałem powiedzieć na głos tak właśnie tak osoba niepełnosprawna MA prawo współżyć, upić się robić rzeczy godne i nie godne podziwu na własny rachunek i na własną odpowiedzialność.
Pomimo że Kwong jest ukazany w serialu jako ten ,, zły'' ciężko mi się z nim nie zgodzić. Woo jest groźna niesamowicie zdolna, inteligenta i bystra w swoim autyzmie. Pomimo że dopiero przyszła do kancelarii zdążyła wyrobić sobie pozycje i wpływ czasem mnie on nawet denerwuje chociaż wiem z czego wynika to mieszanina inteligencji wiedzy i pracowitości Woo z jednej strony myślenia typu ile ona włożyła pracy aby być tu gdzie jest teraz trzeba ją wspierać z trzeciej uroku osobistego charakterystycznego dla osób które mają wiedzę i pracują z pasją z czwartej niestety współczucia/ litości dla osób z niepełnosprawnościami.
Ja też na miejscu Kwonga uważałbym za niesprawiedliwe np. gdyby koleżanka z pracy wciągnęła na podróż służbową przyjaciółkę i jakiegoś typa gdyby drzwi do gabinetu przełożonego były zawsze dla nie otwarte gdyby bez usprawiedliwienia nie przychodziła do miejsca pracy ( bez zgłoszenia urlopu) nie mówię o nie uwzględnianiu wypowiedzenia bo to jeszcze mogę zrozumieć. Choć sam mam MPD czterokończynowe to uważam że każdy powinien przestrzegać pewnych reguł np. Jesteś załamana/ rozbita rozumiem ok ale złóż wniosek o urlop jak wszyscy pracownicy. Moja ocena dla serialu 9/10 i uznanie dla aktorki wcielającej się w WOO czytane z obu stron tak samo:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones