PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=633587}
7,7 902
oceny
7,7 10 1 902
Nisemonogatari
powrót do forum serialu Nisemonogatari

9/10

ocenił(a) serial na 8

Zastanawiałem się nad dziesiątką, ale jakoś nie mogę tak jej dać z czystym sumieniem...
Nie będę się powtarzał, napisałbym 80% tego co przy komentowaniu Bakemonogatari. Więc napomknę tylko, że anime trzyma dalej taki sam świetny humor, dalej ten sam świetny styl graficzny, dalej dynamiczna, wciągająca fabuła, z tym, że jest więcej tak zwanego ecchi, co wcale nie umniejsza anime, a tworzy ciekawe zwieńczenie tego specyficznego humoru. Jak najbardziej polecam.

ocenił(a) serial na 9
Prokop95

IMO 2 Nise lepsze od Bakemono, tylko zakończenie jakieś takie....spokojne?

ocenił(a) serial na 9
Prokop95

Ta seria ma chyba najlepiej wpleciony fanservice (z tych, które widziałem), naprawdę dobrze wykonana całość. 8 odcinek z myciem zębów - mistrzostwo :D
Oczywiście nie jest to produkcja dla wszystkich. Ciekaw jestem jak polaczki przetłumaczyli te dialogi, znając życie wyszła tandeta, więc polecam oglądać po angielsku.
No i zważając na kreskę i styl animacji -> jak ktoś ogląda to ze streamu, to popełnia grzech ciężki i nie ma żadnego szacunku dla twórców.

ocenił(a) serial na 8
rascal0pl

Polskie tłumaczenie jest świetne, więc nie wypisuj bzdur. W ogóle głupotą jest oglądać anime po angielsku, jeśli są polskie napisy.

ocenił(a) serial na 9
pawel_nowakk

1. Jest okropne, miałem nieprzyjemność po raz 2 oglądać ze znajomym własnie z polskim tłumaczeniem i jest beznadziejne do potęgi Ntej. Dialogi przetłumaczone fatalnie, dużo rzeczy psuło kontekst. Do tego problem polskich tłumaczeń jest taki, że są tłumaczone w z języka angielskiego a nie z oryginału, przez to całość przypomina zabawę w głuchy telefon i jest pozbawione jakiegokolwiek sensu. Chcesz tak oglądać, to oglądaj, nie moja sprawa, ale nie wmawiaj innym, że to jest lepsze, bo nie jest.

2. Głupotą jest oglądać z polskimi napisami mając świadomość że są tragedią. Jedyne przypadki kiedy mogę oglądać coś z polskimi napisami są wtedy jeśli mam do czynienia z oryginalnym oficjalnym tłumaczeniem - tyczy się to zarówno mang jak i anime, tych 2 nie ma zbyt wiele (a jak są to jakieś ścierwa), więc wszystko prowadzi do tego, że najlepiej oglądać po angielsku lub jeśli wystarczająco zna się japoński, to oglądać w oryginale bez napisów. Niestety mój japoński na takim poziomie jeszcze nie jest, a już w ogóle jeśli chodzi o serie typu monogatari.

Co do fanserwisu - znajdź mi inne anime, gdzie fanserwis jest tak doskonale wpleciony, oraz dialogi są tak genialnie przemyślane, że całość stanowi wręcz "epickość". TO jest właśnie fenomen Nisemonogatari.

ocenił(a) serial na 8
rascal0pl

A ty kolejny raz wypisujesz głupoty i bezmyślnie krytykujesz polskie napisy, a jakbyś choć trochę pomyślał to byś wiedział, że wszystko zależy od tego kto tłumaczy. Są lepsi i gorsi tłumacze, a poza tym jest coś takiego jak styl tłumaczenia. Ja akurat preferuję dokładne tłumaczenie bez zmyślania i niepotrzebnego skracania zdań.

Tak naprawdę słabe są te polskie napisy, w których tłumacze rżną głupa (dodają jakieś polskie powiedzonka czy potoczne słowa) zamiast tłumaczyć dokładniej z angielskiego.

Zresztą napisy do Nisemonogatari nie robił tylko jeden tłumacz. Zobacz na ANSI.

Po angielsku ma sens oglądać jedynie w przypadku jak znasz doskonale ten język (dobra/przeciętna znajomość to za mało).

Fanserwis jest świetny w wielu anime, a w Bakemonogatarii jest bardzo podobny lecz z innymi bohaterkami.

ocenił(a) serial na 8
Prokop95

Nisemonogatari było słabsze od Bakemonogatarii (już nie mówiąc o II sezonie Monogatari) bo miało najgorszą fabułę. Było skupione na fanserwisie, czyli zboczonych scenach z siostrami. Oczywiście scenki świetne, ale to za mało.

Tak w ogóle jeśli oglądaliście serię TV to mieliście mnóstwo cenzury. Dopiero na BD wszystko było tak jak powinno być.

ocenił(a) serial na 9
pawel_nowakk

W tym przypadku było zupełnie na odwrót, z BD zostało wyciętych sporo scen.

ocenił(a) serial na 8
rascal0pl

I po co piszesz takie bzdury? Porównaj chociażby scenę wspólnej kąpieli Shinobu i Araragiego. W wersji TV jest duża cenzura, a w BD jej nie ma.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones