Norsemen

2016
Norsemen
7,2 3 924
oceny
7,2 10 3924
1 713
chce zobaczyć
powrót do forum serialu Norsemen
 • Dave_Key ocenił(a) ten serial na: 9

  Swietne w swoim gatunku- pastisz, komedia grajaca czesto na absurdalnym humorze. Nam sie skojarzylo (pewnie nie bez znaczenia kaleczenie angielskiego akcentu) z "Co robimy po zmierzchu". Kto nie lapie takiego humoru- nie doceni. I tyle.
  Niski budzet, ale gra aktorska urzekajaca. Teksty- wiekopomne!
  A w bonusie- wikingow graja ich potomkowie- Norwedzy, a nie anglosasi, jak w Vikings- gdzie wiec wiekszy autentyzm?;)

 • Dave_Key ocenił(a) ten serial na: 9

  Dave_Key *"Co robimy w ukryciu", ofc. Polecam przy okazji!

 • Dave_Key Anglosasi to mieszanka dawnych Anglów, Sasów i Jutów czyli ludów germańskich wywodzących się ze Skandynawii. Także na dobrą sprawę Wikingowie mają taki sam rodowód jak Anglosasi :)

 • ann19_94 ocenił(a) ten serial na: 7

  Dave_Key Kaleczenie angielskiego akcentu w serialu obrazuje sposób, w jaki Skandynawowie rzeczywiście mówią po angielsku :D Oczywiście nie wszyscy, ale większość, z którymi się zetknęłam wypowiada się dokładnie w taki sposób, jak bohaterowie serialu :)

 • kaszojad ocenił(a) ten serial na: 9

  ann19_94 Ten akcent bardzo dodaje klimatu serialowi. Typowy skandynawski, bardzo uprzejmy, kontrastuje z brutalnością wikingów

 • kaszojad ocenił(a) ten serial na: 9

  Dave_Key Zgadzam się. Film unikalny. Niewiele takich perełek powstało

 • wilczekstepowy ocenił(a) ten serial na: 9

  kaszojad Niesamowity serial, nie spodziewałem się tak dobrej roboty patrząc po ocenach, jakie ma na portalach filmowych. Obejrzałem, bo mi Netflix polecił w związku z obejrzeniem innego serialu. Czasami tak robię, że na minutę, dwa rzucam oko, aby przekonać się czy faktycznie jest to coś godnego uwagi. Zazwyczaj nie, ale tutaj już w pierwszych sekundach wyczułem tą atmosferę ironii. Nie rozumiem, czy ludzie się nie połapali o co tu w tym chodzi, czy też po prostu nie trawią takiego rodzaju humoru.

 • Tiw ocenił(a) ten serial na: 8

  Dave_Key To nie kaleczenie angielskiego akcentu, a po prostu norweski akcent. "Co robimy w ukryciu" to produkcja nowozelandzka, a aktorzy z Nowej Zelandii maja akcent nowozelandzki, a nie kalecza angielskiego. Kazdy ma swoj akcent, jakby kazdy narod mial akcent pozbawiony nalecialosci , to przestaloby istniec pojecie akcentu.

 • Vespera ocenił(a) ten serial na: 8

  Dave_Key Jest coś w tym serialu, że łapie od pierwszych scen. Do mnie trafił, i teraz czekam, aż trzeci sezon trafi na Netflix.