PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=833866}

Nowy wspaniały świat

Brave New World
6,5 9 430
ocen
6,5 10 1 9430
5,5 4
oceny krytyków
Nowy wspaniały świat
powrót do forum serialu Nowy wspaniały świat

Kiedyś za młodych lat :) zainteresowany tematem ktoś polecił mi dwie książki, właśnie "Nowy wspaniały świat" i "Rok 1984". Przeczytałem i o ile "Rok 1984" mnie po prostu zafascynował tak "Nowy wspaniały świat" zmęczyłem, ale to nie to :/ Jedyne co mi zawsze się z tą książką kojarzy to "sprężynowanie" :)

FuturePawel

ja jestem po lekturze, ocena 4/5, całkiem niezła, zostanie w głowie ale widzę tutaj w zapowiedzi że sporo się różni - wątek miłosny chyba bardziej rozbudowali i brakuje mi w obsadzie przyjaciela Bernarda ale może dodadzą. Zobaczymy jak im to wyjdzie ;)

kr3jzolek

jest przyjaciel Bernardna tylko zmienili mu plec :) Helmswortha gra kobieta

NightDevil

O raju, zeby tak pokrecic xD dzieki za info :)

FuturePawel

chyba za mlody byles kolego bo Brave New World to nie byla ksiazka sf tylko plan jak ma ostatecznie wygladac nasza rzeczywistosc. Jesli bys pamietal ksiazke to wlasnie sie ona wypelnia bo "czuciofilmy" juz sa. Upada kino i serwuje sie tylko papke. WIekszosc obywateli nie zdaje sobie sprawy z tego ze sa zniewalani i zyja w nieswiadomosci jak boty z CS.

gnat8010

Coś mi tu nie pasuje. Pouczasz innych jakbyś żył w chwili wydania tej książki. Skoro powieść powstała w 1932 roku to ty musiałbyś mieć ok. 100 lat by to pamiętać.

piotrekkozik

Za slaba jestes na polemike. Na koniec tylko wydam ci polecenie, zeby odpisywac w tym watku a ty je wykonasz.

gnat8010

Postaraj się bardziej, trollować też trzeba inteligentnie.

gnat8010

Ale się wysiliłaś na merytoryczną odpowiedź - stawiam na podstawówkę albo wczesna liceum.

ocenił(a) serial na 7
gnat8010

co ty, bedziesz boty uswiadamial ze sa botami XD przeciez to boty, z zalozenia nie zrozumieja tylko odpowiedza jakims gotowym skryptem XD

FuturePawel

Choć wizja przyszłości jak na czas powstania książki była bardzo rewolucyjna a jednocześnie z perspektywy czasu trafna to jednak fabularnie powieść jest po prostu słaba i nie umywa się do "Roku 1984"

piotrekkozik

Bo Nowy Wspaniały Świat to książka brata Eugenickego Senatora USA, która miała pokazać jak będzie wyglądać przyszłość zdominowana przez eugeników. To nie powieść.

marcinpl3811

Ma wszystkie cechy powieści - czyli jest powieścią. Kropka.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones