PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=779299}

Obsesja Eve

Killing Eve
7,6 21 506
ocen
7,6 10 1 21506
7,5 17
ocen krytyków
Obsesja Eve
powrót do forum serialu Obsesja Eve

Slaby [spoiler]

ocenił(a) serial na 5

Ogólnie bez rewelacji. Zupełnie nie rozumiem ludzi twierdzących, że to perełka 2018. W jakiej kategorii? Jeżeli patrzymy na to jak na kryminał/thriller szpiegowski/serial sensacyjny to jest to gniot wszech czasów. Nic w scenariuszu nie trzyma się logicznej kupy. Eve wróży z fusów. Metody zabójstw może i wymyślne ale bez sensu. Żadnej pozytywnej strony. Już prędzej ten serial mógłby ujść jako czarna komedia ale i tu gra Jodie nie wystarcza by podnieść serial to jakkolwiek ponadprzeciętnego poziomu.

Podsumowując:
1) Scenariusz = kpina. Sorry ale Jodie Comer nie jest plaska decha hahah ;D
2) Profesjonalizm zabójców = kpina
3) Logika dochodzenia = kpina. Eve i tak wie wszystko. Kit że wyciąga swoje teorie z dupy zdając się jedynie na "przeczucia" ale wiadomo... ma tam być najprzebieglejsza z całego teamu. Istna babska wersja Columbo haha xD
3) Psychika Eve = kpina. Dźga babkę nożem a potem "nie jednak, muszę Cię uratować". Ja rozumiem, że jest rozdarta pomiędzy uczuciem do zabójczyni a chęcią zemsty/sprawiedliwości ale bez przesady. Przez te ciągłe huśtawki nastrojów jest tak irytującą postacią, że nie mogę na nią patrzeć
4) Jedyna perełka jak dla mnie to postać Villanelle interesująco zagrana przez Jodie. Jej miny psychopatki bez hamulców dobrze mi podeszły :D [choć trzeba przyznać, że to poprawia jedynie poziom czarnego humoru serii a nie jego spójność czy logikę]


Flip_89

zgadzam sie całkowicie, ten serial to zwykła bajka dla naiwnych dzieci, tylko tyle ze grana przez aktorów.

Flip_89

Moim zdaniem ten serial zalicza się właśnie do czarnej komedii/komedii, bo to co uważasz za kpinę to ma być smieszne (?)
sam serial w sobie przypadł mi do gustu, można było się pośmiać i popaterzć na dobrą grę aktorską przynajmniej 1 osoby z obsady (mówię tu o Jodie, to jak zagrała - CUDO)

ocenił(a) serial na 4
TheWomensActors

W sensie jest to taka czarna komedia jak film "The room"? =)

ocenił(a) serial na 6
Flip_89

W szczegółach inaczej bym to wszystko ujął, ale co do ogółu zgadzam się. Nastawiałem się na coś realistycznego, a dostałem komiksową fabułę z przerysowanymi postaciami i dramaturgią, z naiwną narracją w stylu Bonda z lat 60-tych. W wieku 12-13 lat mógłby się ten twór podobać. Ale niestety, "Ludzie Smiley'a" to to nie są, łagodnie mówiąc.

Flip_89

To jest komedia!

ocenił(a) serial na 4
Flip_89

Najbardziej w tym serialu chyba boli podejście do języka.

Zgadzam się, Jodie Comer dostała fajną rolę i fajnie sobie ją gra... ale jej akcent zmienia się co każde zdanie. Po co Villanelle mówi z ruskim akcentem skoro potrafi mówić królewskim brytyjskim, a ten ruski to jej ucieka co drugie słowo?
Dlaczego tłumaczka języka polskiego nie rozumie języka polskiego i mówi w nim gorzej od głównej bohaterki? Laska mówi "płaska decha, j*bana psycholka", a tłumaczka zapomina wspomnieć, że rzeczywiście mówi ona o kobiecie. XD
Mąż Polak, który nie potrafi mówić po polsku - nazwisko "Polastri"...
Nawet po innych językach (np. rusku) mam wrażenie niewiele ludzi tam mówi porządnie,

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones