PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=40700}

Odysseja

Odyssey 5
7,1 152
oceny
7,1 10 1 152
Odysseja
powrót do forum serialu Odysseja

Niestety serial przerwali po 20 odcinkach w takim momencie że naprawdę można się wkurzyć na maxa.Do tej pory żadnego serialu tak chamsko nie "urwali" Nie zmienia to jednak faktu że serial wymiata :)
Polecam gorąco wszystkim fanom sc-fi.

mati9833

mam 3 odc i ostatni właśnie 20 powiem szczerze że nie spodziewałem się końca w ten sposób bo 20 odc jest naprawdę rewelacyjny. Nie trawie seriali scifi typu stargate czy startrek. Odyssey 5 to było arcydziełko. Szkoda ;/ daj znać jeśli coś się ruszy.

mati9833

to malo seriali widziales... O5 to srednie kino

ocenił(a) serial na 7
antykanty

serial na 7/10, niezbyt miło się kończy, szkoda że nie ma 2 sezonu.

mati9833

Długo zabierałem się za ten serial, gdyż sam opis fabuły jakoś mnie nie przekonywał. Gdy w końcu go obejrzałem uświadomiłem sobie w jak wielkim byłem błędzie. Jak dla mnie to jedna z lepszych telewizyjnych produkcji SF, przynajmniej tych zrealizowanych w ostatnich kilkunastu lat. Całkiem fajne wykorzystanie wątków transhumanistycznych/singulariańskich. Pod koniec trochę zagmatwali fabułę, więc pojawiły się u mnie spore wątpliwości co do tego, czy scenarzyści naprawdę mają pomysł na doprowadzenie całej historii do końca. Niemniej za wcześnie było, by o tym dyskutować. Żałuję, że dalszego ciągu nie było i już nigdy nie będzie.

BTW chcesz zobaczyć "chamsko urwany" serial SF? Obejrzyj sobie "Space Above and Beyound". ;)

Atlantis86

SAaB jako całość był faktycznie z pośpiechem anulowany, ale ostatni odcinek jednak stanowi całkiem niezły, choć smutny epilog. Jeśli O5 jest mniej chamsko urwany to w ogóle nie jest chamsko urwany. Caprica była bardziej brutalnie zakończona niż SAaB.

ocenił(a) serial na 7
mati9833

Napisy mi źle chodziły w ostatnim odcinku i nie wiem czy dobrze zrozumiałam. Program Bright Star został jednak stworzony by zniszczyć wszystkich Sentient' ów. A Taggart źle zrozumiał całą sytuację próbując zniszczyć go. Senator ze swoją grupą myślą, że on i jego załoga pracują z Sentientami. Co oczywiście jest nie prawdą. Tak czy inaczej cała ta sytuacja może doprowadzić do zagłady i nie mogą tego naprawdzić ( nie wiadomo na pewno - jeden ze scenariuszy). I dochodząc do podsumowania, jak mówił ten pisarz do którego się zwrócili, że ten KOSMITA z odc. pilotowego używa ich jako marionetki do zniszczenia planety. Tylko po co, skoro to się wydarzyło? Ale być może żeby się wydarzyło wysłał ich w przeszłość.
I jeszcze jedno. Wygląd kosmity z odc. pilotowego jest zbliżony do Sentienta w czystej formie. Tego, który próbował wydostać się przez "portal" w małym miasteczku. Co nasuwa mi porzednie spostrzeżenia.

Askol

Pozostaje też otwarty wątek "marsjan" wprowadzonych w tym odcinku, którzy wydają się być trzecią frakcją.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones