On My Block
powrót do forum 3 sezonu

Dwa pierwsze sezony serialu "On my block" wsiąkłem w jeden dzień. Bardzo fajne połączenie humoru, z trudną rzeczywistością młodych bohaterów. Wyczekiwałem niecierpliwie trzeciego sezonu. Niestety się rozczarowałem, ale nie w 100%. Z pozytywów to na pewno postać Jasmin. Sama postać jest zabawna, a aktorka świetnie się z roli wywiązuje. Historia szukania Rickyego dla tej Cuchillos dla mnie trochę naciągnięta. Wątek Cesara i Monse, trochę bardziej dojrzały, ale to już nie było to samo. Ruby wyszedł w miarę pozytywnie. Szkoda, że tak mało duetu Abuelita x Jamal, a co do niego, to wydaje mi się, że w tym sezonie trochę przeholowali z jego zachowaniem ( momentami śmieszny, a momentami niesamowicie irytujący). Na pewno fajne też było pokazanie wątku ojciec-Spooky- Cesar, tę trudną, ale wierną sobie rodzinkę. Na pewno sama końcówka była uderzająca, że wszyscy się od siebie odwrócili, to nawet nieco smutne. Jestem ciekawy czy wątek serialu nadal będzie kontynuowany, końcówka nie jest satysfakcjonująca (chyba, że ktoś lubi takie zakończenia), jeżeli miałoby się skończyć na 3 sezonie. Natomiast jeśli 4 sezon jest planowany, to ta końcówka rzuca trochę inne światło.

ocenił(a) serial na 8
metoo_99

Jakby nie planowali kontynuacji, Netlix by reklamował ten sezon jako zakończenie historii. Jeśli oglądalność 3 sezonu będzie na zadowalającym poziomie, nie ma się co martwić o kolejny sezon.

ocenił(a) serial na 9
GitMan32

Ja ogólnie, pewnie jak większość z was ogromnie zawiodłam się końcówką. To dla mnie bolesne, wręcz mało realne żeby po takich wspomnieniach już po 2 latach całkiem o sobie zapomnieć. W szczególności gdzie Cezar był dobrym chłopakiem a tu taka zamiana Oskar wyglądający jak pantoflel a Cesar w gangu. Totalnie się zawiodłam.

TrefnaPanna

"To dla mnie bolesne, wręcz mało realne żeby po takich wspomnieniach już po 2 latach całkiem o sobie zapomnieć."

niby dlaczego mało realne? to akurat jest bardzo życiowe: to zakończenie idealnie pokazuje że przyjaźnie nie są wiecznie. może cię łączyć z kimś historia i bardzo głęboka i bliska więź a mimo to ta więź może zblaknąć aż w końcu całkiem zniknąć. takie jest życie.

poza tym Monse bardzo zależało na tym, żeby wyrwać się z Freeridge i zostawić za sobą tamto życie. to dla mnie logiczne, że skupiła się na swoim obecnym życiu i przyjaźniach skoro jej wspomnienia o Rubym, Jamalu, Cesarze i Jasmine są ściśle powiązane z tragicznymi wspomnieniami i życiem od którego chciała się odciąć.

ocenił(a) serial na 9
isobel

Dla mnie Monse od początku była dumną dziewczyną. Lojalną i elokwetną co ratowało zażyłość w tej grupie. Ale nie była moją ulubioną postacią widc strata po niej żadna. Jednak jej relacja z Cesarem, złamała mu serce co widać po tatuażu na jego piersi. Może tak musiało, być powinnam się pogodzić że scenariuszem. Ale nie mogę. Sama mieszkałam na Włoskiej średnio bezpiecznej dzielnicy gdzie dużo młodych ludzi było uwikłanych w mafijne porachunki, w garażach porozrzucane były brudne strzykawki itp miałam podobną paczkę do nich byliśmy z różnych krajów. Codziennie razem się bawiliśmy, itp w końcu każdy się stamtąd wprowadzał bo było coraz gorzej. Kontakty się urwały, ale nie ze wszystkimi. Wiele z tamtych osób wtedy dzieci przeżywały różne problemy swoich rodziców, i rodzeństwa. Ale do rzeczy, poznałam wtedy pewno dziewczynkę i do dziś mamy kontakt. Po prostu staraliśmy się go utrzymać bo tego chcieliśmy. Mój kuzyn ma kontakt prawie z całą swoją paczką z tamtego okresu. Może znikomy, może na fb ale rozmawiają że sobą z sentymentem. Według mnie przyjaźnie z dzieciństwa są najsilniejsze. Obecnie żadne relacje poznawane gdzieś po drodze nie wytrzymały presji czasu tak jak te że szkoły średniej i z podwórka. Rozumiem że mają swoje towarzystwo (on my Block) itp ale żeby nie rozmawiać ze sobą. Pozwolić jeden drugiemu się stoczyć jak to Monse pozwoliła Cesarowi. Albo jego braciszek. Nie wiem nie akceptuje tego. Myślisz że to już ostatni sezon??

metoo_99

będzie 4 sezon. to już jest potwierdzone i to kilka miesięcy temu.

sezon 3 jest tylko dobry. w dalszym ciągu najlepszą i najzabawniejszą postacią jest Jamal. jednak bardzo mi się podoba jak rozwinęli postać Jasmine. w sezonie 1 była tylko irytującą, dziwną i napaloną dalszoplanową postacią a teraz kiedy poznaliśmy ją lepiej wiemy jaka naprawdę jest. dużo osób właśnie wyraża swoje rozczarowanie finałem sezonu, a mi się akurat podoba z tego względu że jest gorzki i przede wszystkim bardzo życiowy. uwielbiam On My Block za zachowanie doskonałej równowagi między bardzo zabawną komedią a dramatem który rewelacyjnie porusza trudne wątki i ukazuje tą historię młodego człowieka który od początku jest związany z brutalnym, gangsterskim życiem i nie potrafi od tego uciec.

fajnie by było gdyby w sezonie 4 trochę więcej powiedzieli o tej dziwnej Kendrze. ta dziewczyna była naprawdę dziwna, a tak mało o niej nam wiadomo.


btw, aktorka Jessica Marie Garcia w jednym z materiałów dodatkowych dała małą prawdopodobnie podpowiedź do czwartego sezonu: otóż zarówno w sypialni Jasmine jak i w domu Oscara i Cesar'a są identyczne łapacze snów. podobno kryje się za tym jakaś historia. Julio Macias (serialowy Oscar) też zwrócił a to uwagę.

isobel

Niby skąd masz takie informacje ? ( o kontynuacji serialu )

Zuzaadamczykk

o tym że powstanie 4 sezon Brett Gray - serialowy Jamal - poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych w listopadzie tamtego roku.

poza tym jak już przecież wyżej wspomniałam, w materiałach dodatkowych udostępnianych na YouTubie aktorzy z On My Block nijako nawiązują do fabuły sezonu 4.

isobel

W jaki sposób ten aktor poinformował o powstaniu 4 sezonu ?

Zuzaadamczykk

"(...) poinformował za pośrednictwem MEDIÓW SPOŁECZNOŚCIOWYCH w listopadzie tamtego roku."

isobel

Ale w jaki sposób napisz mi to dokładnie bo na pewno nie np. Nie powiedział wprost na instagramie że będzie 4 sezon

isobel

Wciąż czekam aż odpowiesz na moje pytanie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones