PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=810089}

Opowieści z San Francisco

Tales of the City
6,7 2 577
ocen
6,7 10 1 2577
Opowieści z San Francisco
powrót do forum serialu Opowieści z San Francisco

Wg Netflixa 1/3 populacji jest homo, w każdym serialu obowiązkowy wątek lub 2, do tego podlizywanie się feministkom z obowiązkowym motywem złego, białego mężczyzny... To, że ktoś jest homo to nie powód do dumy, tak jak to, że ktoś jest hetero. Czy każdy ma być dumny z powodów niezależnych od niego? Czyli ja mogę z dumą obnosić się, że jestem biały? No już słyszę kwik "progresywnej" twietterowej młodzieży.

piczympoom

a obnosisz się?
bo jeśli tak
TO W MORDĘ

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
piczympoom

Cóż, gdybyś miał możliwość pomieszkać w LA to byś takich głupot tu nie pisał. Akacja serialu właśnie tam się dzieje i idealnie pokazuje tamtejszą rzeczywistość. Jeśli szukasz jakiś seriali w własnym guście to włącz TV na kanały telewizji publicznej a Twoje potrzeby zostaną zaspokojone. W serialu jest Ameryka a w TVP masz Polskę. Nieco wyobraźni życzę!

pkmodern

a byłeś/byłaś tam? czy znasz Ameryke z seriali Netflixa?

spectrum3

tak, mieszkałem w USA sześć lat, co prawda większość w Nowym Jorku ale w LA też bywałem i znam to miasto z osobistego doświadczenia.

spectrum3

hmm.

spectrum3

teraz ci pewnie głupio, hahaha

pkmodern

akurat serial się dzieje w San Francisco, ale co do reszty racja - w tym mieście społeczńość LGBTQ+ jest chyba najliczniejsza w Ameryce, wg niektórych danych statystycznych nawet na świecie min. ze względu na fakt, że tam i w Nowym Jorku swój początek mają ruchy o prawa LGBTQ (patrz film Obywatel Milk z Seanem Pennem, który zdobył dwa Oscary w 2009).

A tak ogólnie do autora wątku i wszystkich go popierających - Netflix i inne platformy ma tyle seriali i filmów, że nie musisz tego akurat oglądać, jeżeli ci się nie podoba to po prostu nic nie mów zamiast krytykować, albo chociaż stosuj konstruktywną krytykę bo "jest do dupy bo istnieje" to nie jest konsttruktywna krytyka.

A tak poza tym to na całym świecie jest tych osób więcej niż ci się wydaje, w każdym miejscu i społeczeństwie, niektóre osoby są po prostu przerażone otaczającą je wrogością i nikomu o tym nie mówią, inne są zmuszane do życia samotnie lub w hetero związku, bo inaczej ich życie byłoby zagrożone.

Ponad pół wieku hetero telewizji i kina i nagle to właśnie hetero mają wielki ból dupy bo świat jest pokazywany takim jakim jest. Śmieszy mnie używanie argumentu poprawności politycznej. Tak długo wszyscy wam wmawiali że biały hetero facet może wszystko, że teraz jeżeli jakiekoliwek złe zachowanie jest w jakikolwiek sposób ganione to się wszyscy oburzają, bo za dobrze im w świecie gdzie dyskryminacja ze względu na rasę, religie, płec czy orientacje jest codziennością.

Musicie wreszcie zrozumieć, że to nie chodzi o odbieranie komuś praw tylko nadanie im wszystkim na równi. Równość i szacunek to jest jedyna rzecz, na której komukolwiek zależy. Zrozumcie, że posiadanie podstawowych ludzkich praw nie jest jakimś wymysłem, ani ekstrawaganckim przywilejem.

kasia_ch3

myślałam że po wejściu w ten wątek się załamię, a tu taka piękna niespodzianka

kasia_ch3

Brawo!!!

użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
kasia_ch3

Popieram w stu procentach. Najciekawsze jest to, że najgłośniej jęczą ci, którzy sami czują się chyba niezbyt pewnie w swojej seksualności, skoro muszą tworzyć oddzielne wątki aby pisać tego typu rzeczy. Zwykły widz gdyby stwierdził, że tematyka nie bardzo mu odpowiada, poszukałby sobie czegoś innego do oglądania.

piczympoom

I po co te gorzkie żale tutaj? Daj kciuk w dół na swoim koncie(jeśli je masz) i nie oglądaj Nikt w netflixie nie dostaje premii i awansu za pomysł na serial z wątkiem homo o słabej oglądalności.

ocenił(a) serial na 7
piczympoom

"...Jeśli sprzeciwiasz się czemuś, co innym zmieni życie na lepsze, a przy tym nikomu nie zaszkodzi, to nie są to poglądy, tylko bycie zwykłą mendą."

użytkownik usunięty
piczympoom

Wystarczy w pisać wyszukiwarka Lgbt zęby tą tematykę ominąć..Każdy wiedział że to serial LGBT tak jak Queer as folk .Jeśli panu nie pasuje kino LGBT radze się przerzucić na NC+GO tam jest tylko 10% kina LGBT.

Żeby pan w słup soli się nie zamienił radze ominąć Elise i Marcele bo grozi skarmieniem.

Pozdrawiam fan kina LGBTI z mózgowym porażeniem.

Fan kina LGBT? Od kiedy jest taki kanon w kinie?

użytkownik usunięty
perun_6

Są fani kina japońskiego azjatyckiego indyjskiego.A ja jestem fanem kina LGBTI.

Google: "jak polubić komentarz na filmwebie"

piczympoom

Podobnie mam dosyć walących się facetów (np. 3 sezon Designated Survivor). Czas podziękować Netfliksowi?

piczympoom

No właśnie. Chyba tylko ty widzisz problem? Dla mnie jest to przezroczyste dla fabuły czy tam jest para homo czy nie. Traktuję to normalnie. Kwik to raczej Ty masz.

piczympoom

czy w kazdym serialu netflixa musza pojawiac sie heteroseksualisci?

PrinceRoen

Może są jakieś geje w zarządzie?

ocenił(a) serial na 5
piczympoom

Najpierw sprawdź jaka jest geneza tego serialu. Czego jest kontynuacją. Trudno mieć pretensje, że jest o LGBT.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones