PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=666215}
7,7 101 524
oceny
7,7 10 1 101524
6,5 15
ocen krytyków
Orange Is the New Black
powrót do forum serialu Orange Is the New Black

Bardzo dobrze nakreslone postacie, znakomity dobor aktorow i sama ich gra w wiekszosci, niemniej co mnie irytuje w niniejszym serialu to jego "cukierkowosc". Niemal wszystkie osadzone trafily tam z blahych powodow, przez pomylke systemu, badz z uwagi na czynnosci zwiazane z obrona wlasna itp. Ponadto w przybytku panuje istna sielanka i szampanska atmosfera, zdaje sobie sprawe, ze to lzejsze polotwarte wiezienie, ale to odbiera realizm, chwilami mam wrazenie, ze scenarzysci kpia sobie z widza. Mialem nadzieje na rozwoj sytuacji w miare postepu odcinkow (potem sezonow) tudziez przemiane glownej bohaterki, ale taka Chapman przy tych swoich fochach czy pseudogangsterskich zapedach dawno zostala by sprowadzona na ziemie. W podobnych klimatach znacznie lepszy jest Wentworth.

ocenił(a) serial na 8
yazz_aka_maish

Nie do końca prawda.
Większość jest tam za prochy (udział takiej czy innej formie); są też morderczynie (ewentualnie usiłowanie zabójstwa) np. Tiffany, Lorna Morello; przestępczość zorganizowana np. Ruda

Mnie razi „sztuczność i wymuszone” sex sceny. Mogli je sobie darować i zostawić w sferze domysłów, albo lepiej nakręcić.
Część rozmów o seksie też jest dosyć sztuczna.

ocenił(a) serial na 5
mariuszkow

Mimo wszystko jak dla mnie bohaterki serialu i ich przeszlosc kryminalna sa bagatelizowane oraz niejako "rozgrzeszane" w ten czy inny sposob, zapewne, aby zyskac sympatie widza. Tiffany nie pamietam, natomiast Lorna to slodka idiotka z problemami psychicznymi na tle sercowym, zas Ruda jest po prostu kozlem ofiarnym z uwagi na pochodzenie etniczne i przynaleznosc do rosyjskiej "rodziny". Nie ma w wiezieniu zlych, zepsutych do szpiku kosci kobiet, a scenarzysci dwoja sie i troja, aby udowodnic, ze kazda z osadzonych albo zmienila sie na lepsze, albo zostala skazana nieslusznie.

ocenił(a) serial na 7
yazz_aka_maish

Niby tak.. ale z drugiej strony to jest łagodniejsze więzienie. Gorsze przypadki idą do bardziej strzeżonych jak pojawiający się max. Tutaj owszem są morderczynie.. ale już stare, przeniesione zapewne za dobre sprawowanie. Reszta to oszustwa, jakieś pomniejszy handel dragami. Nie znajdziesz szefowej gangu, lub seryjnej morderczyni w więzieniu bez cel. Z Rudą to nie wiadomo.. jest sygnał, że współpracowała z jakąś rosyjską mafią, ale nie pokazali za co dokładnie siedzi.

ocenił(a) serial na 8
pachne_winem

Jeśli Rudą nazywacie Red, to w ramach spłacenia długu za uszkodzenie silikonowej piersi żony bossa mafii ona i jej mąż musieli świadczyć im przysługi (na początku boss zażądał jakiejś astronomicznej kwoty za ten silikon, chyba 30 000 dolców) typu przechowanie broni. Policja znalazła ludzkie ciała u niej w lodówce i jestem na 99% pewna że za to właśnie Red siedzi.

yazz_aka_maish

Ogólnie to wiezienie o złagodzonym odbywaniu kary. Nie ma krat w celach, mają swobodę poruszania na zewnątrz itp. Większość dostała się tam dzięki dobrym prawnikom lub dzięki okolicznościom łagodzącym lub zostały przeniesione za dobre sprawowanie z bardziej strzeżonych więzień. Fakt,że serial jest bardziej komediowy niż dramatyczny i taką twórcy przybrali konwencję i w tym gatunku to naprawdę dobry serial :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones