PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=659116}

Orphan Black

7,9 28 609
ocen
7,9 10 1 28609
7,0 3
oceny krytyków
Orphan Black
powrót do forum serialu Orphan Black

Bardzo dobry serial...

ocenił(a) serial na 8

Wielki podziw dla głównej aktorki. Ona sama naprawde zagrała wszystkie te role?
Zacząłem od pierwszego odc i w 3 dni jestem juz przy s02e10. Ciekawy temat i bardzo na czasie. Kolnowanie i manipulacje genetyczne bez wątpienia będą istotnym elementem życia w XXI wieku.


Ciekawi mnie też w jaki sposób reżyser uzyskuje efekt tej samej twarzy w jednym ujęciu? Przecież aktorka sie nie rozdwoi. Jak to możliwe?


ps
mam nadzieje że Cosima wyjdzie z tego. :)

Oldi

https://www. youtube. com/watch?v=YGauFW4wxxc
Myślę, że to video sporo Ci wyjaśni ;) Sceny są kręcone po kilka razy z innymi aktorkami, Tatiana za każdym razem wciela się w innego klona. Ogólnie dużo z tym roboty ale efekt jak widać niesamowity :)

Oldi

To bardzo techniczny i czasochłonny proces, dużo roboty z produkcji i postprodukcji, ale jak widać, warto, bo efekt jest świetny. :))

Polecam jeszcze te filmiki:
https://www.youtube.com/watch?v=EccsmkIP6Kg
https://www.youtube.com/watch?v=yNfTJCwQ6ms

ocenił(a) serial na 8
CzerwonyKaktus

Dzieki za linki.

Naprawde robi wrażenie. Masa pracy nie tylko dla ekipy od efektów ale aktorki także.

ocenił(a) serial na 7
Oldi

Serial musi zacząć szukać zakończenia, inaczej stanie się to nieznośną i żenującą operą mydlaną. Doceniam pracę Tatiany Maślanki, ale ta historia, jeśli chce utrzymać poziom, nie może stać się wielosezonową telenowelą.

ocenił(a) serial na 8
per333

Tatiana Maślanka?
Hehe :) Zabawne ja myśle dokładnie to samo gdy czytam jej nazwisko - Tatiana Maślany :)

Tak motyw z klonami ma prawie niskończony potencjał. Zawsze mogą wymślić nowego klona i przewijać jego wątek przez pare odc. ale z drugiej strony nie mogą też przesadzić. Mamy 4 oficjalne klony - Sarah, Cosima, Alison, Helena. Plus narazie Rachel gdzieś tam sie przewija też.

W kolejnym odcinku poznamy chyba nowego klona - panią kosmetyczke :)

Co do długości serialu narazie nie jest źle. Mamy trzeci sezon, odc są ciekawe i nie nudzą a to jest chyba najważniejsze. Zobacz np na taki Stargate - 10 sezonów! Kto by pomyślał.


4 sezon jest pewny. Zobaczymy co z tego będzie.

ocenił(a) serial na 7
Oldi

A tak na marginesie, możesz mi przypomnieć co stało się z tym "męskim" klonem Tatiany, tym który zmienił płeć?

ocenił(a) serial na 10
per333

Wyjechał, ale dostał clone phone, więc może znowu się pojawi.

ocenił(a) serial na 10
Cecylio

Tony ma się znowu pojawić. jego wątek nie będzie taki malutki jak nam się wydaje. A co do Orphan Black jako tasiemca. To się nigdy nie stanie. Producenci od początku mieli serial rozpisane na 5 sezonów i taki jest też plan. Musimy jedynie mieć nadzieję, że jego oglądalność wzrośnie bo jest dosyć niska. Został już odnowiony na 4 sezon, ale strasznie szkoda by było gdyby przed ostatnim finałowym sezonem go anulowali. Mam nadzieję, że się to nie stanie.
No i... Może w końcu ktoś dostrzeże w Tatianie potencjał do Emmy, na którą zdecydowanie zasługuję. Nigdy nie zrozumiem tego, że jest ona co roku pomijana bo ten serial to "sci-fi", mimo iż en gatunek to tak na siłę przyczepiony. To jest bardziej serial dramatyczny oparty na rozwoju postaci.
A motyw klonów niekoniecznie musi być uznany za sci-fi. To tak jakby ktoś mówił, że Zmierzch to horror bo są wampiry. Idiotyczne.

ocenił(a) serial na 10
JamesTC

No niestety nie masz na to wpływu, tylko oby te 5 sezonów było.. Jak na ich prace i aktorki szkoda, że jest taka niska oglądalność.

ocenił(a) serial na 8
Oldi

Serio, brawa dla głównej aktorki, bo jest w stanie zagrać wszystkie żeńskie klony naprawdę wiarygodnie, a widz ma wrażenie, że to naprawdę całkowicie inne osoby. Niestety, kiedy pojawił się Tony, razem z nim pojawiła się bariera, której Tatiana nie potrafiła przeskoczyć. Postać Tony'ego mocno zlała się z innymi klonami i przy wszelkich staraniach aktorki, nie był on postacią wiarygodną, a Tatianie nie udało się pozbyć swojego kobiecego wdzięku.
Ponadto, może przesadzam, ale sam Tony wydał mi się koszmarnie widocznym zapychaczem. Może wróci i dostanie jakiś większy udział w tym wszystkim.

użytkownik usunięty
ShakalakaxD

Trochę bez sensu go wprowadzili. Dziwne, że nikt się nim nie zainteresował. Według mnie wcale nie wyszedł jej aż tak źle, w końcu Tony urodził się dziewczyną, więc wiadomo, że może mieć mimo wszystko w sobie trochę z kobiety.

ocenił(a) serial na 10
Oldi

https://www.youtube.com/watch?v=ZGMvngMPDAg

Bloopersy z trzeciego sezonu. Szczęka mnie boli od ciągłego "banana" na twarzy :D

ocenił(a) serial na 9
Cecylio

można już oglądnąć cały panel z tegorocznego SDCC:

https://www.youtube.com/watch?v=Q1vbljeSd8Q

I polecam ten krótki filmik z Tat:

https://www.youtube.com/watch?v=Is9RUlRSlOc

Oldi

Zastanawiam się nad obejrzeniem tego serialu. Czy sezon 3 jest ostatni?

smoke_city

4 ma być w przyszłym roku

majaxi

dzięki a polecasz serial?

smoke_city

Zabieraj się za ten serial jak najszybciej! Dla mnie to arcydzieło głównie ze względu na grę Tatiany, niesamowita aktorka!

martak428

ja też polecam :)

ocenił(a) serial na 7
Oldi

Też jestem pod wrażeniem,że tak wiarygodnie zagrała tyle postaci

ocenił(a) serial na 10
Oldi

A ja tak sobie myślę... Dla kogo tak naprawdę pracował Major Paul...? Jak był Monitorem, to niby nie wiedział o klonach, awansował w Dyet, by potem okazać się żołnierzem w czynnej służbie, i to nie takim zwykłym kapralem... W prawdzie zarobił nożem i kulki też dostał, ale ani nie w serce, ani między oczy, więc skoro Dr. Coady przeżyła i Rudy przeżył, wybuch, to czemu ta postać odchodzi?! Jest mi tak trochę smutno z jego powodu... bo chociaż dał do zrozumienia, że pokochał Sarę, to wciąż nie było tak jednoznacznej odpowiedzi, po czyjej był stronie... Ja wciąż mam głupią nadzieję, że przeżyje. A jeżeli scenarzyści napiszą, że to nie możliwe, to niech się wypchają!!!!! Helena, po wszystkich przejściach mogła by umrzeć z 8 razy, a jednak wciąż żyje i ma się dobrze!!! Więc czemu Paul miał by nie przeżyć? W końcu to wojsko, oni mają super tajny sprzęt i lekarzy :P !!!!

ocenił(a) serial na 10
Valentin_Rossi

Czemu Paul miałby nie przeżyć? Pewnie dlatego, że wysadził siebie i cały gabinet.

Oldi

obejrzałam pierwszy odcinek i nie jestem co do tego serialu zupełnie przekonana.. jednak z tego co czytam tutaj w komentarzach wydaje się, że serial ma na prawdę ciekawą koncepcję, wiec zadam pytanie, czy warto jednak zacząć oglądać? Nie przepadam za filmami przepełnionymi agresją i głupimi nawalankami, a S01E1 taki mi się wydał, ale może to moje błędne wrażenie?

ocenił(a) serial na 10
fleurdelilac

Nie zrażaj się po pierwszym odcinku. Ja też nie byłam przekonana, ale z każdym kolejnym odcinkiem serial wciąga coraz bardziej :) Jest w nim trochę scen akcji, ale pojawiają się głównie w kluczowych momentach albo są humorystyczne ;) Moim zdaniem w 3 sezonie jest lekki dołek, bo tak dobrze budowane charaktery klonów, zaczynają czasem postępować nielogicznie, ale w 4 znów jest ok :) Tak więc szczerze polecam! :D

domestica

w takim razie spróbuję, dzięki za opinie :D

ocenił(a) serial na 10
fleurdelilac

Czwarty sezon jest póki co najlepszy.

Oldi

W takim razie mnie bardzo dziwi jak superman wzbija się w powietrze. Przecież ludzie nie potrafią latać :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones