PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=659116}

Orphan Black

7,9 28 652
oceny
7,9 10 1 28652
7,0 3
oceny krytyków
Orphan Black
powrót do forum serialu Orphan Black

Odcinek 7

ocenił(a) serial na 8

Witam,

Właśnie skończyłem oglądać najnowszy odcinek i moim zdaniem był strasznie nudnawy. Wszyscy wiedzieliśmy jak powinna potoczyć się fabuła i w większym lub mniejszym stopniu
tak się właśnie stało, jednak twórcy rozciągnęli wszystkie wątki co trzymało bardzo w napięciu, nawet za bardzo.

Wygląda na to, że Sarah może być oryginałem. Doktor był bardzo zdziwiony, gdy zobaczył jej badania.
Cosima naiwna jak zwykle, niby mówi, że spotyka się z Delphine, by ją monitorować a tymczasem się w niej po prostu zabujała. Całkowicie oczywiste.
Wątek Sarahy i Paula wreszcie się jakoś rozwija. Jego postać ma w końcu jakiś sens i być może teraz zostanie bardzo ważnym sojusznikiem dziewczyn.
W końcu pokazali Arta, który wreszcie zaczął robić coś więcej niż tylko przytakiwać partnerce. Chętnie zobaczę jak będzie dalej się rozwijać ten wątek.
Strasznie brakowało mi Alison. Nie wiem jak mogli nie pokazać największej wariatki w serialu ??

Co wy sądzicie o odcinku ?


Xemidra

Kurczę, jakoś nie mogę zrozumieć jak można określić ten odcinek nudnawym, bo moim zdaniem akcji było naprawdę sporo i po raz kolejny oglądałam z zapartym tchem. Serial naprawdę trzyma w napięciu a po obejrzeniu promo odcinka 8 mam ochotę na więcej. Szkoda, że do końca sezonu zostały nam tylko 3 odcinki, bo na następny pewnie będziemy musieli trochę poczekać.

Też się cieszę, że wątek Paula się rozkręcił i mam nadzieję, że stanie po stronie dziewczyn, bo mógłby się okazać całkiem przydatnym sojusznikiem. To samo tyczy się Arta, który jest już całkiem blisko sprawy klonów i wkrótce powinno mu się nieco wyjaśnić. Co do Cosimy, to jakoś nie mogę rozgryźć czy jest po prostu naiwna, czy to celowe działanie.
Mi również brakowało Alison, ale powrót morderczego klona był dla mnie niejako rekompensatą :)

ocenił(a) serial na 9
jacobina

Również moim zdaniem było dużo akcji w tym odcinku, jak się skończył , pomyślałam "no jak to, przecież leci dopiero 5minu!!" a to tak szybko zleciało... Tatiana jest REWELACYJNA, jednak najbardziej lubię ją jako Sarah/Beth, potem jako Alison :) Za każdym razem, gdy kończy się odcinek aż zgrzytam zębami, że muszę czekać jeszcze tydzień - obawiam się, że mogę nie przeżyć finałowego cliffhangera :P:P

ocenił(a) serial na 8
Xemidra

Ja też właśnie czekam na 8 odcinek, bo widziałem PROMO. Ten niestety był dla mnie nijaki.

ocenił(a) serial na 9
Xemidra

Mi się wydaje, że Cosima specjalnie chciała się zbliżyć do Delphine, mimo że coś może do niej czuć, nie dała się przecież nabrać. Bardzo mnie jednak dziwi, że zrobili z dziewczyn klony, wrzucili do innych środowisk, ale jedna (póki co) z nich jest lesbijką. Chcieli pokazać, że jest to zależne od otoczenia? oO Ale to akurat na inny temat.
Odcinek był fajny, chociaż nie najlepszy. Motyw z ogonem mnie trochę zdziwił. Po co komu ogon?!
Brakowało mi Alison, ale musieli rozwinąć też inne wątki. W końcu coś się zacznie dziać z Artem, bo do tej pory wątek z policją był dodatkiem, jakby w ogóle te morderstwa nie miały znaczenia.

ocenił(a) serial na 8
Xemidra

Ogon wyglądał komicznie moim zdaniem jak u świni niż u człowieka. Całe te ulepszenia na razie są bardzo dziwne. Jaką rolę w tym odgrywają dziewczyny ?

Xemidra

Zgadzam się, że akcja z ogonem co najmniej dziwna. A co do wątku Cosimy i Delphine to może ukłon w stronę męskiej części widowni? W końcu panie mają Paula :)

ocenił(a) serial na 9
jacobina

Haha, możliwe. Chociaż mają w tym serialu tyle dziewczyn! :D Bardzo dobrze ucharakteryzowali aktorkę i fajnie się to ogląda, jakby faktycznie były to inne osoby.

ocenił(a) serial na 8
Derfi69

To już dzięki zdolnością aktorki, które odgrywa te wszystkie role. Niektórzy aktorzy i aktorki nie są wstanie wiarygodnie zagrać kilku różnych jednocześnie tych samych postaci. Niektórzy mają talent. Moim zdaniem Tatiana Maslany taki talent właśnie ma.

ocenił(a) serial na 8
Xemidra

Ciekawe jak je placa ;D

ocenił(a) serial na 9
Xemidra

A moim zdaniem Cosima trochę gra, żeby uśpić czujność Delphine, ale zobaczymy jak to się rozwinie :)
Odcinek całkiem ciekawy.. Akcja z ogonem masakryczna... Ale blondyna daje rade :D najbardziej popieprzona ze wszystkich :D i za to właśnie wieeeelki ukłon w stronę Tatiany :) super gra :) czekam na dalsze odcinki :)

Xemidra

Ja się cały czas zastanawiam czy zachowanie Paula w stosunku do Sarah teraz jest prawdziwe czy tylko udaje ,żeby uśpić jej czujność hm...
Odcinek fajny :) Nawet bardzo ;) Uwielbiam głos Paula <3 :D
Tatiana wspaniale wciela się w rolę : Sarah,Alison,Cosimy ,Heleny <3 Czasem aktorka,która gra bliźniaczkę/czy podwójną role ciężko radzi sobie z tym a tu...Tatiana gra tyle postaci na raz i świetnie sobie daje radę...Każdej nadaje inny charakter...Jest po prostu genialna :)
Również czekam z niecierpliwością na dalsze odcinki :)

ocenił(a) serial na 7
bliss6

Według mnie zdecydowanie się w niej zakochał i chce ją chronić przed Oliverem &amp; Company ;-) W sumie to go nawet polubiłem i już nie uważam ,że jest nijaki.Ciekawe gdzie będą teraz mieszkać :P

Dobrze ,że Vic'a nie było.Oby już nie wrócił.

EDIT:Jeszcze dobrze Katje zagrała,tylko szkoda ,że tak krótko ...

kamil665544

No robi te gesty takie zakochanego np.w tym odcinku opieranie głowy o nią jak był związany, tak fajnie patrzy na nią, troszczy ....No ale nie wiem...nie wiem czy to nie gra i podstęp jakiś ;)
Paul nie wydaje mi się nijaki tylko tajemniczy :D Ciężko go rozgryźć ;)

ocenił(a) serial na 8
bliss6

To całe opieranie głowy było strasznie sztuczne. Tak samo jak ta cała scena, w której rzucił się na Olivera. Jak na byłego marine było to strasznie słabe. Było dwoje przeciwników, z czego jeden to kobieta. Jak na kogoś kogo kreują na bardzo niebezpiecznego. Załatwili go w 5s.

Xemidra

No dobra :D
Ale może oni ( Oli i ta blondina ) są genetycznie ulepszeni ? Coś ten ogon O. i jedno oko inne tej blondi(do tego miała strzykawkę z jakimś lekiem) oraz znajomość z doktorem -wykładowcą mogą znaczyć ;)

ocenił(a) serial na 8
bliss6

Paul zaczął gościa po prostu dusić. Oliver nie stawiał większego oporu.
A ta babka po prostu wstrzyknęła mu coś. Do tego wcale nie są potrzebne żadne ulepszenia.

ocenił(a) serial na 9
bliss6

Ja bardzo jestem za Paulem i Sarah (no cóż, chciałabym oglądać Paula jak najdłużej ;) ), ale wydaje mi się dziwne, że jeszcze odcinek wcześniej był dla niej ostry, nieprzyjemny a teraz robi maślane oczy... Może to tylko taka niezgrabność scenarzystów, a może Paul coś kombinuje?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones