PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=659116}

Orphan Black

7,9 28 646
ocen
7,9 10 1 28646
7,0 3
oceny krytyków
Orphan Black
powrót do forum serialu Orphan Black

I jak wrażenia po pierwszym odcinku? :)

Podoba mi się ten powrót do początku i fajnie, że mamy okazję poznać prawdziwą Beth. Ona trochę przypomina mi Sarah, a akcent M.K. przypomina trochę Helenę. Ciekawa jestem skąd jest M.K., liczę że poznamy jej historię dokładniej.

W zasadzie jedyne co mi się w tym odcinku nie podobało, to doczepki włosów, które miała Tatiana grając Beth. Po prostu były zauważalne, bo Tat ma równo obcięte włosy.

Nie mogę się doczekać kolejnych odcinków!

ocenił(a) serial na 7
CzerwonyKaktus

>spodziewaj się dalszych przygód głównych bohaterek
>przez cały odcinek oglądaj dziewczynę która umiera w pierwszym odcinku w pierwszym sezonie po 2 minutach xD

Żarty żartami ale naprawdę nie tego oczekiwałem.Trochę przygnębiający ten odcinek.Beth nigdy tak właściwie mnie nie obchodziła.

ocenił(a) serial na 10
kamil665544

Nie wypowiem się na temat odpowiedzi kolegi Kamila odnoszącej się do Beth....

Beth już od dawna balansowała w moim top 3 ulubionych klonów. A nigdy jej tak na prawdę nie poznaliśmy. Odcinek był wzruszający, rzeczywiście przygnębiający i po prostu smutny. Childs miała tyle gówna na swojej głowie, a jednak starała się to wszystko dociągnąć do końca. Nie dała rady. Jest genialna na swój mizerny i ciulowy sposób. Odcinek genialny.
Dużo, bardzo dużo odpowiedzi. Wyjaśniona dokładnie cała sprawa Magie Chan, powrót do życia Beth i formułowanie się Clon Clubu!
Trochę odpowiedzi, nowe pytania. M.K jest tak dziwna, że chyba przebija nawet Helenę - też jest cudowna. Ciekaw jestem czy to rzeczywiście będzie Veera. Cały czas nie widzieliśmy jej policzka, a to chyba kluczowe w tej sprawie. Tyle że imię Mika mi jakoś nie pasuje. Mam nadzieję, że to jej pseudonim. Klon udajacy martwego z pewnością nie posługiwałby się prawdziwą godnością.
Ogólnie to świetny początek sezonu. Bałem się, że może nie być tak kolorowo. Ale jednak było. Powtórzę. Genialny odcinek. Świetny.

CzerwonyKaktus

pierwszy odcinek super. fajnie, że mogliśmy bliżej poznać postać Beth. ciekawa jestem gdzie się przez ten cały czas podziewała M.K podpatrywała ich z ukrycia, skoro jest na bieżąco?

lol nie zwróciłam uwagi na te włosy Beth xD

CzerwonyKaktus

Super że mogliśmy poznać Beth, nie spodziewałam się, bardzo ją polubiłam. Mam nadzieję że jeszcze będą jakieś retrospekcje z nią.

Btw. od początku byłam pod wrażeniem gry Tatiany, ale teraz to chapeau bas.

CzerwonyKaktus

A oglądaliście After The Black? Gośćmi byli Tatiana i Kevin (Art). Łapcie link: http://orphanblack.space.ca/aftertheblack/401/ Nie można oglądać z terytorium Polski, ale wtyczka "Unlimited Free VPN - Hola" rozwiązuje problem. ;)

Co do podobieństwa Sarah i Beth, to wydaje mi się, że to mogło być zamierzone - tłumaczy dlaczego Sarze tak łatwo było przejąć tożsamość Beth po jej śmierci i oszukać nawet jej najbliższych, czyli Paula i Arta.

ocenił(a) serial na 10
CzerwonyKaktus

Baaardzo podobał mi się ten odcinek. Dowiedzieliśmy się sporo o Beth i mam nadzieję, że będą jeszcze jakieś retrospekcje, może już ta końcowa, prowadząca na tory. To trochę przerażające, że tak naprawdę Beth tyle wiedziała, a pozostałe klony tyle co nic.
Polubiłam M.K. jestem ciekawa, jak dalej poprowadzą jej wątek.
Nie zauważyłam włosów, ale cóż, chyba po prostu się temu nie przyglądałam.

ocenił(a) serial na 8
CzerwonyKaktus

Super odcinek i naprawdę dobra akcja, od pierwszego sezony się tak dobrze nie bawiłem. Teraz widać jak wielki potencjał miał wątek Neolucian, szkoda że później pojechali zupełnie w innym kierunku.

ocenił(a) serial na 10
CzerwonyKaktus

Fajnie, że dowiedzieliśmy się czegoś więcej o Beth i neolucji. Bardziej czekam Delphine, mam nadzieję, że żyje! Myślę, że dowiemy się tego w 2 odcinku, oby!

nicola12343

Myślę, że dłużej poczekamy na odpowiedzi związane z postrzeleniem Delphine, twórcy na pewno będą chcieli podtrzymać napięcie. ;) Myślę, że jakoś w połowie sezonu dowiemy się do się stało. Osobiście obstawiam, że Delphine nie żyje. I szczerze mówiąc, nie będę za nią tęsknić. To tylko serial, akcja toczy się dalej. ;) A w ostatnim sezonie i tak za nią nie przepadałam, wcześniej była fajniejsza, potem zmieniła się w zimną sukę.

CzerwonyKaktus

Byłam pozytywnie zaskoczona całym odcinkiem z Beth, zupełnie sie nie spodziwałam że jeszcze ją zobaczymy. Myśle że mogliby jeszcze dać z nią kilka scen, np. tą tuz przed smiercią. Fajnie ze wyjaśniło sie troche co do jej relacji z Artem, zawsze mnie ciekawiło czy to było tak całkiem platonicznie.
+ Było coś wyjaśnione z tą kamera która zainstalowała Beth w swoim mieszaniu ? Słabo już pamiętam pozostałe sezony

ocenił(a) serial na 7
Request_

Dzięki nagraniom z kamery dowiedziała się, że Paul jej podaje jakieś środki nasenne po zażyciu których których w nocy jest zabierana na badania. Chyba Sarah te filmy ogląda w 1 sezonie, tak mi się coś kojarzy.

atia

Sarah nie oglądała żadnych nagrań z ukrytej kamery, bo znalazła tylko część sprzętu w samochodzie Beth (1 sezon). Dopiero w s04e02 razem z Artem znaleźli w mieszkaniu Beth ukrytą za obrazem kamerkę i po kablu doszli do ukrytego sprzętu, obejrzeli nagrania z salonu/jadalni/kuchni, ale na nich i tak nie było tych nocnych badań. Z tego co pamiętam, to nigdy nie było mowy o tym czy Beth wiedziała o tych badaniach. Na pewno wiedziała o nich Sarah, bo znalazła to coś w swoich ustach (to było bodajże w 3 sezonie).

ocenił(a) serial na 7
CzerwonyKaktus

Być może po tylu latach coś pomyliłam, ale kojarzę oglądanie taśm których bohaterką jest śpiący klon, nieświadomy tego, że obcy ludzie, jacyś naukowcy ją badają. Czy to była Allison w takim razie?

atia

To nie były nagrania. Sarah wydawało się, że to sen (te badania), a potem wstała, poszła do łazienki i podczas mycia zębów znalazła to coś w swoich ustach i zrozumiała, że to jednak nie był sen. To był w s01e05 (nie wiem czemu wcześniej wydawało mi się, że to było w trzecim sezonie, przecież to jeszcze było za czasów, jak Sarah udawała Beth i spała z Paulem, nie mając pojęcia, że on jest monitorem).

ocenił(a) serial na 7
CzerwonyKaktus

Ach, czyli coś tam dobrze kombinowałam kojarząc badaną Beth, tyle, że to była Sarah udająca Beth (nie wiem tylko dlaczego sądziłam, że wiemy o tym z nagrań z ukrytych kamer), niezłą masz pamięć! A tajemnica taśm wyjaśniła się w 4x2, więc wszyscy jesteśmy już w domu ;)

CzerwonyKaktus

Jestem dopiero po 1 odcinku 4 serii i chciałam prosić wyjaśnienie. Zostaje wyjaściony i przybliżony motyw Beth ale..... pod koniec odcinka Art dzwoni do Sary, jak to możliwe skoro Sarach nie znała Arta zanim Beth popełniła samobójstwo? ?Minęło już trochę od oglądania pozostałych sezonów więc może dlatego nie ogarniam, a jak się okaże że to była zapowiedź kolejnego odcinka to będzie mi wstyd:)

justys_sweet

Cały odcinek był retrospekcją, za wyjątkiem tej ostatniej sceny, która była w czasie teraźniejszym akcji serialu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones