PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=805988}

Płazowyż

Amphibia
7,8 391
ocen
7,8 10 1 391
Płazowyż
powrót do forum serialu Płazowyż

Disney i jego tłumaczenia to istna patologia. Jak nie Wodogłowie Małe, to Płazowyż :D

ocenił(a) serial na 7
Piramidzia

Grzmoty Wodorowe :D

Rrouge

To pewnie ci sami tłumacze od "wazelinopunktów" i słynnego zdania Stanka: "Kto mi ładniej posmaruje..."

ocenił(a) serial na 7
Piramidzia

XDDDDDDDDDDD "TOP 10 NAJGORSZYCH TŁUMACZEŃ DISNEYA".

Piramidzia

Zaproponuj własne tłumaczenie ;)

wolfcry

A po co to tłumaczyć, tak szczerze? To jest nazwa własna, a ich się nie tłumaczy. :)

Piramidzia

Skąd dzieci mają wiedzieć czym jest amphibia? To nie jest wina tłumacza jego zadaniem jest zachęcenie widzów tytułem dlatego często tytuł polski jest inny od angielskiego. A płazowyż bardzo mi się podoba jako tytuł, przynajmniej nie nazwali tego żabogród ;) A jak chodzi o wodogrzmoty małe wykazują się wielką inwencją twórczą bo idealnie wpasowuje się w małomiasteczkowe klimaty i nadaje takiego polskiego sznytu. Jeżeli ktoś spolszcza bajkę to trzeba wziąć pod uwagę że będą to oglądać dzieci nie znające angielskiego.

oleksiey2000

To mogli dać podtytuł tak samo jak zrobili z Futuramą - "Futurama: Przygody Fry'a w kosmosie", a nie, że tłumaczą nazwy własne.
Sama Amphibia brzmi tajemniczo, tak samo jak Gravity Falls. Zauważ, że takie dodawanie polskiego akcentu nie zawsze działa - tutaj mamy przykład tego, jak przez infantylne nazwy wiele osób może zrezygnować z oglądania serialu (w tym nastolatkowie). Nie wspomnę już o tym, że nagle z Anne zrobili Polkę, zmieniając ją na jakąś Ankę Zaradną, jakby nagle reklamowała jakieś szmatki do kuchni (sic!). Co z tego, że ma tajskie korzenie. Całkowicie ją tego pozbawili. To tak jakby z Harry'ego Pottera zrobili Heńka Garncarza, bo przecież "tłumaczymy to na język polski", więc MUSI być polski akcent. Tak to nie działa.

ocenił(a) serial na 10
Piramidzia

fajne tłumaczenie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones