PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=463457}

Pamiętnik Anny Frank

The Diary of Anne Frank
7,6 270
ocen
7,6 10 1 270
Pamiętnik Anny Frank
powrót do forum serialu Pamiętnik Anny Frank

Właśnie skończyłam oglądać ten serial i muszę powiedzieć, że ze wszystkich obejrzanych filmów, bądź też seriali, ten jest chyba najlepszy. Dość wiernie przedstawiono życie ukrywających się w oficynie. Dodatkowym plusem są cytaty z pamiętnika Anny. Nie ma tutaj błędów historycznych, ani przesadnych 'amerykańskich niedopatrzeń' jak w przypadku innych filmów.
Jeżeli, ktoś rzeczywiście interesuje się tą tematyką, to to jest serial, który polecam;)

gromcia167

A gdzie można go obejrzeć?

ocenił(a) serial na 7
karola_24

Jest na amazonie za 4.50. To dosc tanio jak na tak dobry film.

Sandport

Dzięki bardzo :)

ocenił(a) serial na 7
gromcia167

Jest to jedyna ekranizacja Dziennikow, ktora widzialem wiec wierze na slowo, ze jest najwierniejsza :) Rzeczywiscie film dobry. Niemniej nieco denerwowalo mnie upiekszanie historii w oficynie. W filmie mamy kilka zdarzen, o ktorych nie ma slowa w ksiazce. Z drugiej strony romans z Peterem zostal w tym miniserialu totalnie zmarginalizowany, a w ksiazce zajmuje bodaj koncowe 1/3 objetosci wspomnien...
Przy okazji polecam "Dziennik" Helgi Weissovej, mniej znany, a moim zdaniem bardziej wstrzasajacy i interesujacy. To pewnie subiektywne odczucie, ale wydaje mi sie, ze takze lepiej napisany.

Sandport

Ooo,dziękuję bardzo za sugestię ;) Na pewno przeczytam ;)

ocenił(a) serial na 7
gromcia167

To polecę również "Pamiętnik" Rutki Laskier z Będzina, przez niektórych nazywaną polską Anną Frank. Pamiętnik ciekawy, ale objetościowo o wiele uboższy od wyżej wymienionych. Z polskich pamiętników należy jeszcze wspomnieć "Pamiętnik Dawida Rubinowicza. Reszta nie jest milczeniem".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones