PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=209692}
7,0 652
oceny
7,0 10 1 652
Peach Girl
powrót do forum serialu Peach Girl

Co najbardziej rzucało się w oczy i przeszkadzało w oglądaniu? Brak głębi, prosty rysunek, stop-klatki. Czułam się jakbym czytała mangę. Kiedyś czytałam dwa pierwsze tomy i wydaje mi się, że sceny z mangi i anime są po prostu identyczne, kadry wyjęte z komiksu, często też "zastygnięte" postaci czy krajobrazy. Ekranizacja powinna się wyróżniać, a nie kropka w kropkę kopiować komiks. Jeśli ktoś nie widział tej mangi na oczy, to inna sprawa, ale mając pojęcie jak wygląda i biorąc się za anime, oczekujemy innych wrażeń, niż podczas czytania. Takie jest moje zdanie :). Plus te niepasujące wstawki w połowie odcinków... smutna scena, a tu nagle... buum! - skoczna melodyjka i kolorowy obrazek. Nie mniej jednak całokształt wypada okej, a cała historia bardzo życiowa... :)

ocenił(a) serial na 8
Miyu67

Pozwolę sobie odpisać po roku od dodania przez Ciebie komentarza ;)
Jakąś wielką fanką mangi i anime nie jestem, z powodzeniem mogę jedynie porównać Peach Girl do Sailor Moon i moim zdaniem jeśli chodzi o zadowolenie z oglądania, wybieram PG - i to właśnie dlatego, bo zgadzało się z mangą. Mangę SM uwielbiam, jest o wiele bardziej pokręcona i mroczna, anime wypada przy niej jak bajka dla dzieci, miesza nieco w głowie.
Inna sprawa jest taka, że PG przestałam czytać mniej więcej w momencie, gdy bohaterowie przeszli do 2 klasy, Sae była załamana itd. Miałam przez to opory przed rozpoczęciem oglądania anime, bo się bałam, że narobi mi sieki z mózgu. Nic takiego się jednak nie stało i miałam komfort psychiczny, że później serial mnie nie oszuka :) SM najpierw oglądałam (bo do Polski pierwszy wszedł serial z tego co pamiętam albo po prostu byłam zbyt młoda, by ogarniać sytuację), gdy dorwałam w końcu komiks trudno mi było się przestawić.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones