PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=680981}

Peaky Blinders

8,6 129 054
oceny
8,6 10 1 129054
7,1 9
ocen krytyków
Peaky Blinders
powrót do forum serialu Peaky Blinders

Witam.

Zawsze myślałem, że filmy i seriale osadzone w takiej scenerii, tych czasach i w takiej tematyce są dla mnie. Tu, wydaje się, wszystko musiało zagrać. Szczególnie dlatego jeszcze, że uwielbiam Cilliana Murphy'ego oraz Paula Andersona, świetnie się ich ogląda.

A jednak po obejrzeniu pierwszych trzech odcinków czuję głównie niedosyt i lekkie znużenie. Widzę jednak, że Peaky Blinders posiada aż 5 sezonów, więc coś musi za tym jednak stać...

Pytanie więc: Czy ta pozycja po prostu wolno się rozkręca? Czy dalsze odcinki są bardziej atrakcyjne do oglądania, czy może pozostają już w stylu pierwszych trzech? Nadchodzi jakieś objawienie? Zawiązanie akcji? Coś, co zmusi mnie do oglądania odcinka za odcinkiem, zmuszając mnie do zarwania nocki?

Bardzo proszę o merytoryczną radę i unikanie spoilerów - tak na wszelki wypadek, gdybym jednak miał się przebić :)

ocenił(a) serial na 9
Fearless_HYJ

Powiem tak, kilka lat temu też mnie serial nie zachwycił, obejrzałam bodajże dwa odcinki 1 sezonu. Wróciłam w zeszłym roku i cieszę się, że dałam temu serialowi drugą szansę. Trzeba po prostu poczuć ten klimat. Wiadomo, serial nie dla każdego. Ale fabuła się poprawia. Tommy walczy też z własnymi demonami. Nie da się nie lubić głównej postaci. ;) ogólnie mam wrażenie serial z sezonu na sezon się rozkręca. Jest coraz lepszy.

ocenił(a) serial na 8
Fearless_HYJ

Mnie te klimaty angielskie kompletnie nie kraca, mieszkałem w Anglii 15 lat temu i jakoś miejskie zabudowania mnie nie kreca:) :) A tak poważnie, to ja oglądałem 4sezony w ostatnie 2tygodnie. Pierwszy sezon bardzo niemrawo, jak dla mnie się rozkręca... Ale zauważ, że muzyka, te chłodne, zimne :) zdjęcia i coraz ciekawsze wątki od drugiego sezonu pozwalają się wkręcić w klimat Birmingham... Poznajemy też lepiej całą rodzinę Shelby's... Ogólnie za całość 8/10

Nie oglądałem 5sezonu. Widzę, że go nie ma na netflix... Jeszcze nie wiem czemu...

ocenił(a) serial na 9
Fearless_HYJ

Zacząłem już drugi sezon. Wjechał Tomek Hardy. Zobaczymy, może pomoże :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones