serial Oglądaj odcinki według kolejnośc. Ten serial opowiada jedną historię we wszystkich odcinkach. Oglądanie po kolei ma duże znaczenie dla zachowania ciągłości fabuły i śledzenia wszystkich wątków.
serial

Peaky Blinders

2013 - 2022
1h
8,6 128 624
oceny
8,6 10 1 128624
7,1 9
ocen krytyków
Należący do gangsterskiej rodziny z Birmingham Tommy Shelby usiłuje zwiększyć swoje wpływy, wykorzystując skradziony transport broni. Zobacz pełny opis
Peaky Blinders zobacz gdzie obejrzeć online

twórca

gatunek

produkcja

premiera

IFTA
Serial zdobył 4 nagrody IFTA, 4 inne nagrody oraz 24 nominacje
Sprawdź wszystkie nagrody
Peaky Blinders
Zwiastun nr 2 (sezon 5, polski)
Peaky Blinders
Zwiastun nr 3 (sezon 6)
Peaky Blinders
Zwiastun nr 1 (sezon 5)
nr 2 (sezon 5, polski) 2019-09-20T15:43:42 https://fwcdn.pl/webv/14/93/51493/thumbnail.51493.4.jpg https://fwcdn.pl/video/f/281/680981/peaky_blinders_sezon_5___zwiastun___netflix.vp9.1080p.webm

Thomas Shelby (Cillian Murphy) wraz z rodziną – starszym bratem Arthurem (Paul Anderson) i ciotką Polly (Helen McCrory) – dowodzą jedną z najsilniejszych grup przestępczych w mieście. Budzący powszechny strach Peaky Blinders zawdzięczają nazwę noszonym przez nich czapkom z wszytymi żyletkami. Zarabiają na nielegalnych zakładachThomas Shelby (Cillian Murphy) wraz z rodziną – starszym bratem Arthurem (Paul Anderson) i ciotką Polly (Helen McCrory) – dowodzą jedną z najsilniejszych grup przestępczych w mieście. Budzący powszechny strach Peaky Blinders zawdzięczają nazwę noszonym przez nich czapkom z wszytymi żyletkami. Zarabiają na nielegalnych zakładach bukmacherskich, haraczach i handlu na czarnym rynku. Ambicje Tommy'ego wykraczają jednak poza rządzenie podziemnym światkiem Birmingham. Pragnie on wzmocnić swoją pozycję w mieście poprzez prowadzenie legalnych interesów. Szansa na realizację planów przychodzi, gdy w ręce Shelby'ego trafia skradziony z miejscowej fabryki transport broni. Członkowie konkurencyjnych gangów komunistycznych rewolucjonistów i Irlandzkiego Bractwa Republikańskiego zaczynają licznie nawiedzać dzielnicę Small Heath w poszukiwaniu broni. Zaniepokojony możliwością użycia jej przez komunistów lub IRA, sekretarz stanu Winston Churchill przenosi z Dublina do Birmingham bezwzględnego komisarza policji Chestera Campbella (Sam Neill), który ma odzyskać karabiny i oczyścić miasto z gangów. Na drodze Tommy'ego staje także Billy Kimber (Charlie Creed-Miles), mający monopol na zakłady bukmacherskie, które Shelby upatrzył sobie jako źródło zarobkowania.

studio
British Broadcasting Corporation (BBC) / Caryn Mandabach Productions / Tiger Aspect Productions
tytuł oryg.
Peaky Blinders
inne tytuły
W rzeczywistości Winston Churchill był ministrem spraw wewnętrznych w latach 1910-1911, a nie po I Wojnie Światowej, kiedy to rozgrywa się akcja serialu.
W odcinku 1x06 Polly mówi Adzie, że jej córka miała trzy lata, a syn pięć, kiedy zostali jej odebrani przez państwo. W odcinku 2x01 mówi z kolei, że jej córka skończyła osiemnaście lat, podczas gdy w odcinku 2x03 (którego akcja rozgrywa się w tym samym roku co 2x01), jej syn Michael ma tylko siedemnaście lat.
W odcinku 1x01, kiedy inspektor Campbell przegląda w pociągu akta na temat Arthura Shelby'ego, na dokumencie możemy zauważyć słowo "racketeer". Akcja odcinka rozgrywa się w 1919 roku, podczas gdy termin ten po raz pierwszy zastosowano w 1925 roku, w USA.
Mafia? Tak, to już było, ale nigdy nie w taki sposób jak w "Peaky Blinders". Serial opowiada o losach mafijnej rodziny Shelbych i jest świetną propozycją nie tylko dla fanów klimatów retro. więcej
"Peaky Blinders", choć nie zostało wyprodukowane przez amerykańskich gigantów HBO czy przez Showtime, które dominują na rynku serialowym, ale Brytyjczyków ze stacji BBC (odpowiedzialnej również za "Sherlocka"), okazuje się  całkiem solidną pozycją.  więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Muzyka jest najlepiej dopasowaną w serialu jaki zdarzyło mi się oglądać.

To ona tworzy klimat. Spowolnienie obrazu i do tego dobrze dobrany utwór, świetne zdjęcie powodowały kilka razy u mnie przechodzenie dreszczy tak przeżywałem jak oglądałem.

Bardzo ciekawe i bardzo to mi się podoba, połączenie muzyki...

Jest przystojny, ale tak jakoś niepokojąco kobiecy: duże oczy, długie rzęsy, duże usta.. Cillian w innych filmach tak mnie nie zachwyca. Pewnie to ta rola :)
Kocham!

6 sezon nie powala na kolana jak poprzednie i spodziewałam się czegoś lepszego, ale OSTATNI ODCINEK?! Ostatni odcinek nadrabia całą serię. Arcydzieło. Brak słów. Trudno po tylu latach pożegnać się z takim majstersztykiem.
Będzie mi brakowało tego serialu.

1. Komunizm dobry, faszyzm zły - chociaż od faszyzmu do komunizmu jest najbliżej, gdyż te lewicowe ideologie są blisko ze sobą spokrewnione, wprowadzanie lewicowej utopii kosztowało życie setek milionów ludzi.

2. Faszyzm - "precz z żydami" - widać tutaj wyraźne przekłamanie, gdyż był to element poboczny faszyzmu,...

Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones