PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=680981}

Peaky Blinders

8,6 129 054
oceny
8,6 10 1 129054
7,1 9
ocen krytyków
Peaky Blinders
powrót do forum serialu Peaky Blinders

Co jak co, choć 4. sezon miał trochę niedociągnięć, to mimo wszystko był najlepszy z dotychczasowych.
Po pierwsze - kompletnie nie zaskoczyło mnie to, że Changretta zginie, bo to było pewne jak śmierć i podatki. Zaskoczył mnie natomiast sposób, w jaki zostało to zrobione. Nie wiem czemu, ale nie domyśliłem się tego, że śmierć Arthura była mistyfikacją i w połowie ostatniego odcinka dochodzi do naprawdę fajnego plot twistu, kiedy wchodzi do pomieszczenia i zabija Lukę.
Po drugie - działo się sporo, choć kilku rzeczy nie rozumiem. Thomas to wielki mózg, który stworzył wielkie imperium przestępcze w Birmingham, przy czym uprzedzał wszystkie ruchy przeciwników. Taka lepsza wersja Pablo Escobara - nie działał z pozycji siły, ale podstępem i manipulacją zapewniał sobie odpowiednie wpływy i wykorzystywał wszelkie okazje (jak nadciągająca rewolucja komunistyczna) do powiększania ich. Trochę to mierzi, że stał się półbogiem, jednak było wiadome, że jego postać musi w pewien sposób "rosnąć", aby móc dalej kontynuować serial.
Po trzecie - Aberama Gold, niby się pojawił, niby miał mieć jakieś znaczenie, ale nie spodziewałem się, że będzie ono takie nikłe. Ten wątek może tylko i wyłącznie uratować kolejny sezon, bo w tym momencie jest on kompletnie zbyteczny.
Po czwarty i ostatni - Tom Hardy. Mistrz. Wycisnął z postaci Alfiego 120%. Naprawdę szkoda, że nie zobaczymy go w kolejnym sezonie, ponieważ w mojej ocenie skradł tę serię swoją trzecioplanową rolą. Nie wierzę też, że przebiegły żydek chciał tak bardzo wyruchać Tommy'ego, jego śmierć bardziej była podyktowana tym, że nie chciał zdychać na raka, a nie miał też jaj, aby samemu się zabić. Ustawiona strzelanina z Tommy'm, aby przekonać, że rzekomo się bronił.

Pozdrawiam.

ocenił(a) serial na 9
BennyLBK

"Thomas Shelby niczym Pablo Escobar"

Nieee. Escobar był prostym facetem z ogromnym ego. Koniec końców okazał się megalomanem-idiotą. Escobar i Shelby są postaciami tak różnymi, że można by na ich temat pisać wzorcowe porównania postaci w liceum ;P

BennyLBK

Z tą śmiercią Alfiego to bym się nie zagalopowywał;) W odcinku w którym Alfie odwiedza Tommyego w jego rezydencji, pokojówka oznajmia Tommyemu że przyszedł człowiek, który przedstawił się jako Wandering Jew, czyli Żyd Wieczny Tułacz, postać z legend, który może umrzeć tylko podczas końca świata. Nie wiem czy ma to znaczenie ale ja bym się ucieszył widząc Alfiego ponownie w serialu.

ocenił(a) serial na 6
BennyLBK

Chyba zaszło nieporozumienie, bo naprawdę trudno uznać 4 sezon za najlepszy. To chyba nawet 3 był generalnie lepszy, pomimo swoich absurdów. Tak idiotycznie poprowadzonej postaci jak Changretta ze świecą szukać. Zaczęło się od trzęsienia ziemi, a skończyło w sposób wręcz komiczny, niepoważny. 2 sezon i 1 są moim zdaniem najciekawsze. Ten małomiasteczkowy klimacik był bombowy, no i to otwarte zakończenie 2 sezonu, kiedy autentycznie można było rozmyślać, co dalej. Niestety, serial w pewien sposób zjadł swój ogon. Gold, czyli zapchajdziura, a Alfie zbyt oczywisty.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones