PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=625036}
7,2 293
oceny
7,2 10 1 293
Persona 4 The Animation
powrót do forum serialu Persona 4 The Animation

Przeciętne anime

ocenił(a) serial na 6

Odcinki 01-12 były bardzo dobre.
Odcinki 13-20 - słabe, irytujące i durne
Odcinki 21-26 - nawet ciekawe, ale średnio wykonane

A ta postać Misia to dopiero beznadziejny pomysł.

ocenił(a) serial na 9
pawel_nowakk

Dla mnie, z perspektywy osoby która grała w Personę 4 na konsoli, anime świetnie oddaje grę. Być może anime, jako stand alone product nie należy do czołówki tego typu produkcji (chociaż mi się podoba), ale w zestawie z grą tworzy świetną kombinację. Zwłaszcza dobrze się ogląda po przejściu gry, bo w anime wiele rzeczy jest tylko pobieżnie pokazanych, gdzie w grze (która zajmuje 50-100h) była okazja rozbudować każdy element.

ocenił(a) serial na 6
gemboyrob

Anime powinno być bardziej krótkie. Zrobili tyle odcinków, a tylko część materiału z gry była ciekawa i wciągająca.

ocenił(a) serial na 9
pawel_nowakk

I ja się tutaj właśnie nie zgadzam. ; ) Dla mnie gra miała dużo ciekawych elementów (czy to gameplayowych czy fabularnych) i była rozbudowana i bardzo podobało mi się, że w anime pojawiały się takie smaczki w postaci mrugnięć okiem do graczy kiedy pojawiały się rzeczy choćby na sekundę (np. ten weekendowy mango tv program, który sprzedawał przedmioty w anime pojawia się dosłownie na moment, ale kto ma wiedzieć o co chodzi to będzie wiedział).

Oczywiście, można było obciąć wszystko do gołych kości (pozbyć się np. odcinka z wycieczką czy konkursem piękności) i pozostać jedynie przy śledztwie, ale dla mnie Persona 4 to właśnie wszystkie te elementy razem, a śledztwo jedynie było takim delikatnym spoiwem codziennego życia tej japońskiej wioski.

ocenił(a) serial na 6
gemboyrob

Nie ma co ukrywać, ale najciekawsza jest fabuła.
Oczywiście takie odcinki dodatkowe też mogą być fajne, ale pod warunkiem, że nie są nudne lub irytujące.
Niestety te w Personie 4 takie nie były.

ocenił(a) serial na 9
pawel_nowakk

Jasne, rozumiem o czym piszesz. Niemniej jednak ja bawiłem się przy nich bardzo dobrze. : )

pawel_nowakk

Nie grałem w grę (nie mam PS2 a w emulator nie chce się bawić), nie mniej, anime mi się podobało tak bardzo, że obejrzę jeszcze serie Golden (wiem tylko że dodali nową postać i kilka nowych scen a te co były w tym anime skrócili) oraz zabiorę się za cztery filmy ekranizujące Persone 3, Persony 5 nie zamierzam oglądać puki co bo mam chrapkę na samą grę i to ją zamierzam najpierw przejść. W tym anime podobało mi się budowanie więzi między wszystkimi bohaterami jak ich sam charakter, każdy dostał odpowiedni czas antenowy i miał swój własny dający się lubić charakter, tylko tym cytatem mogę zakończyć moją wypowiedź:
"Bonds of people is the true power" - Więzi ludzkie są prawdziwą mocą :)

ocenił(a) serial na 6
WujekKoszar

Najlepsze były odcinki gdzieś do połowy serii, a potem dopiero kilka ostatnich. Reszta to dno.

Odnośnie anime Persona Golden to nie polecam bo to shit jakich mało. Ta nowa postać, którą wprowadzili jest irytująca, a poza tym marginalizowali postacie znane z oryginalnej Persona 4.

pawel_nowakk

Jestem po obejrzeniu Golden, i powiem tak: wykastrowali dobre anime z podstawowych wątków (wszyscy już się znają i mają swoje persony, Kuma/Miś ma swoje ludzkie ciało itp...) Wycięty wątek z morderstwami, dodana Marie z którą wątki są koszmarne, sama postać to typowa tsundere której nic się nie podoba, narzeka jaka to jest biedna, obraża wszystkich, nie wiem jak ją główni bohaterowie mogą lubić i akceptować itp... Wątki nie oparte na niej (odcinek z wyrywaniem dziewczyn, odcinek plażowy i świąteczny czy na koncercie mogły by się znaleźć jako OVA w normalnej serii gdyby wycięto wiecie kogo bo są nawet dobre :), wątki o niej są tak tragiczne że odpuściłem sobie ostatnie dwa odcinki, z głównego złego oryginalnej Persona 4 Animation (nie napiszę kogo, domyślcie się bo nie chce spoilować normalnej serii) zrobiono best ziomka głównego protagonisty (jest nawet dodatkowe zakończenie gdzie Yuu pali jego dowody a on ucieka, niezłe zakończenie). Więc jeśli ktoś chcę obejrzeć Golden to polecam jedynie 2,3,5 i 8 gdzie seria jakoś trzyma się i ma klimat oryginału. Mógłbym polecić odcinek 9 też ale tam w połowie odcinka wraca już wątek Marie. Resztę odcinków odpuście bo nie warto, słyszałem że wersja Golden gry Persony 4 jest jeszcze lepsza od podstawowej, ale tam tylko dodali te nowe wątki do starych a nie całkowicie je usunięto jak w tym przypadku.

ocenił(a) serial na 6
WujekKoszar

Ostatnie odcinki zawsze należy obejrzeć bo są jednak najważniejsze fabularnie. Jeśli już ktoś się bierze za daną serię to końcówka jest najważniejsza.

pawel_nowakk

Może się za końcówkę zabiorę jak skończę dwie ostatnie kinówki Persony 3 oglądać.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones